Sup. Önerilerinizi Bekliyorum

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve huysuz tarafından 3 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. huysuz

huysuz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba Arkadaşlar,
    33 Yaşında 1.75 boy ve 75 kiloyum, 6Aydır bu sporu yapıyorum,
    Daha önce Hardline Creatin, Multipower Bcaa+Alanin, Nicrotech HardCore Pro Protein Tozu ve optimum glutamine kullandım, Creatin dışında hepsinde fayda gördüm, creatin belki marka yuzunden yarar görmedim bilmiyorum.. şimdi Glutamin dışında hepsini bitirdim 1-2 hafta ara verdikten sonra Amino+Bcaa ve Glutamine başlamak istiyorum.

Sabah : Balık yağı 1000 mg+Supradyn+Benexol b12 (b1-b6 ve b12 var)

Antrenmandan önce : Multipower BCAA 1395mg 2Adet + Multipower Triple Whey Amino 300 3Adet

Antrenmandan sonra : Yine Multipower BCAA 1395mg 2Adet + Multipower Triple Whey Amino 300 3Adet

Yatmadan Önce : Optimum glutamine 5g (1çay kaşığı)
    (Günde 4 Ögün yemek yiyorum hepsi protein ağırlıklı.)

Sizce bu kombinasyon iyimidir? Multipower Triple Whey amino'dan emin değilim daha önce amino kullanmadım, uygun fiyatlı başka kullanabileceğim amino mevcutmudur? veya Amino ve Bcaa ayrı kullanmak yerine muscletech nitro amino fx gibi komplex amino daha mı makul antrenman öncesi için Akşamda glutamin kullanarak sadece 2 ürünmü tavsiye edersiniz?

Eklemek-çıkartmak istediğiniz varsa lutfen belirtin , suplementler arasında kaybolmamak elde değil acıkcası.

2. huysuz

huysuz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Yanlış 1 şeymi yazdım? Açıklayıcı değilmiydi? kimse kaale almamış ilginç.

Yinede teşekkürler.

3. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    Hardline Creatin, Multipower Bcaa+Alanin, Nicrotech HardCore Pro Protein Tozu ve optimum glutamine 6 aylık bir sporcu olarak mı kullandınız bu ürünleri?

4. McNalcaci

McNalcaci Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yeşilyurt/İstanbul
    Triple whey konusunda doğru yoldasınız gayet iyi bir amino seçimi yalnız multipowerin bcaa sından pek memnun olan görmedim.Haricinde bu kombinasyon gelişiminizi yüksek çıtada tutar.

huysuz ve (silinen üye bunu beğendi.
  5. huysuz

huysuz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    @Freedommm evet 6cı ayıma girdiğimde kullandım yaklaşık 2ay surdu surec..Neden garip geldiğini anlamadım, öncelikle protein ihtiyacımı iş hayatında yeterince karşılamadığından Nicrotech HardCore kullandım, BCAA ve Glutamin ise bütün gün çalışıp akşamları 1-2saat ayırarak zaten zar zor inşa ettiğim kas'ları kaybetmemek için kullandım aynı zamanda rahat antrenman çıkartabilmek için (6Aylık kas sizin için kas olmayabilir ama 33yaşında tüm gün kosturan biri için önemli derecededir) Creatini'de çalışmalarımı arttırabilmek için kullandım, Cretinden hiç yarar göremedim ama BCAA ve Glutamine çok tatmin etti, özellikle Glutamin kasların yenilenme surecini hissedilir sekilde kısaltıyor diyebilirim.5gün antrenmana geçtiğim ilk günlerde antrenmandan sonra ertesi gün sızılardan gidemiyordum Glutamine'e başladıktan sonra haftada 5gün çok rahat antrenman çıkartabiliyorum.
    Düzeltme= İlk post'u yanlış yazmışım 6'cı ayımda bu urunleri kullandım yazmam gerekiyordu, yanlış anlama orda olmuş sanırım.

Keşke Cümle 6aylık sporcuyken bunlara ihtiyacınız yoktu, şunları kullanın gibi olsaydı daha yapıcı olurdu gibime geliyor, yinede girip başlığı okudugunuz için teşekkürler.

@McNalcaci Yorum için teşekkürler, Triple Whey konusunda kafam karışıktı, özellikle isminde whey yazdığı için kana geç karışırmı acaba diye bir düşünce oluşmuştu (diğer aminolara nazaran) fakat madem başarılı bir amino o yuzden temin edeceğim.

BCAA konusuna gelince daha önce Multipower'ın BCAA+Alanin ürününü kullandım memnun kaldım bariz kendini farkettiriyordu fakat fiyatı yuksek geliyor o yuzden yine multipower'in daha ucuz urunune yoneldim, ben yine bcaa'ları araştıracağım ama onerebileceğiniz F/P oranı uygun bir marka varsa tavsiye alabilirim.

Son düzenleme: 5 Haziran 2012
  6. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Su sekilde yapsaniz daha saglikli olacaktir.

Idmandan bir 30dk once bcaa+glutamin, idmandan hemen sonra aa+bcaa+glutamin.

Yatmadan once bu urunleden tuketmenizi tavsiye etmem. Verim alamazsiniz

7. huysuz

huysuz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Forumda bir çok başlıkta çeşitli şekillerde kullanım okudum acıkcası, bazısı önce bazısı sonra, bazısı yatmadan önce tavsiye etmiş açıkacası nasıl kullanacağım konusunda kafam karışıyor hep,ama glutamine dediğiniz gibi yatmadan önce değilde daha erken saatlerde kullanacağım cunku kullandığım anda sanki butun yorgunluğumu, agrılarımı v.s. alıyor sanki yeniden spor yapabilirim gibi oluyor.

AA i antrenmandan önce de kullanmak istiyorum cunku gun içerisinde yeterince beslenemiyorum, protein tozu'da kullanmak istemiyorum cunku maddi olarak cok yuk bindiriyor acıkcası bu urunler.

Öneriler için teşekkürler forumu kurcalamaya devam ediyorum, bilgileri kendime göre yorumlamaya calışıyorum bu sebepten tum fikir ve yorumlara acığım.

8. McNalcaci

McNalcaci Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yeşilyurt/İstanbul
    Triple Whey Amino hidrolize izole ve konstantre whey proteinlerinden sentezlenen bir amino (Tüm whey grubu) takviyesi olduğu için ben yanında bcaa yı gerekli görmüyorum ama extra whey ve creatin takviyesiyle çok iyi sonuçlar alınabilir :)

huysuz bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş