suda bekleyen protein tozu

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve egoTR tarafından 11 Şubat 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. egoTR

egoTR Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    arkadaşlar protein tozu kullanımı hakkında bişey danışmak istiorm

ben antrenmana giderken evde küçük su şişesine protein tozu+su karışımını yapıp spor çantasına atıorum 2-3 saat kadar duruyo..antrenman bitince de içiorm

acaba suda bu kdr beklemesi p.tozunun yapısını bozar mı?

çünkü forumu dolaşırken bikaç kişinin yazılarında yanlarına toz halinde ,karıştırmadan aldıklarını okumuştum

yanlış mı yapıorum acaba:S

2. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Hayır egoTR; 2-3 saat gibi sürede bozulmayacaktır, Tabi o karışımı hava almayacak şekilde ve temiz bir kab içerisinde saklamanda fayda var bu arada çok fazla sıcakta olumsuz etki yaratabilir benim tavsiyem shaker kullanman ağzını iyice kapatırsan dökülme olasılığıda olmuyor..

Ama yinede 2-3 saat içerisinde herhangi bir sorun olmaz....

Saygılar.....

egoTR bunu beğendi.
  3. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    yok bır sorun olmaz okadar surede ama 1 gunu beklerse bence ıcme :D zaten kotu kokuyo ozaman

egoTR bunu beğendi.
  4. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Bu sporla ilgilenen bazı arkadaşlarımızın,4,5 kg'lık... gainer'ı yanında gezdirdiği olabiliyor." Tabi sözüm meclisten dışarı" Bu arada hemen tüketmen gereken fazla beklememesi gereken ürünleri yanına alabilirsin Mesela "Creatin" yada salondaki eğiticiler ile aran iyiyse ricada bulunabilirsin ve salonda bırakabilirsin buda bir şekilde içini rahat ettirecektir, ama tekrar söylüyorum senin belirttiğin sürede ve saklama koşullarını dikkate alırsan herhangi bir sorun yaşanmaz.....

egoTR bunu beğendi.
  5. egoTR

egoTR Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim..

6. joker23

joker23 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    ben protein tozunu salona kuru bı kap içerisinde götürüyorum( termos bardaklardan )bide süt alıyorum yagsız antreman çıkşı sütü ekleyip çalkalayıp içiyorum,tortu kalmıyor..

7. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Antrenmandan hemen sonra su ile tüketmen senin açından daha faydalı olacaktır, çünkü idmandan sonra kasların protein ihtiyacı çok fazla oluyor..
    Su ile tüketirsen daha çabuk kana karışacaktır, süt ile değerleri yüksek olur fakat daha geç kana karışır, yanlış hatırlamıyorsam suyla 30 dk sonra süt ile 1 saat sonraydı. Yatarken süt ile tüketebilirsin...

joker23 bunu beğendi.
  8. joker23

joker23 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    saol arkadaşım öğrendim..tşkler

9. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Zaman açısından su daha erken kana karışıyor fakat 1 saat olduğundan emin değilim,
    yanlış bilgilendirmek istemem..
    Sende sağol "joker23" Başarılarthums:

Son düzenleme: 25 Şubat 2008
  10. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Benim sana tavsiyem, ürünün porsiyonu 4 ölçek ise 2 ölçek idmandan 30 dk önce suyla 2 ölçekte idmandan hemen sonra suyla karıştırarak tüketirsen faydasını daha iyi görürsün, yatarkende 500 ml süt ile 2 ölçek protein tozunu karıştırıp tüketebilirsin, bu arada sabah kalkar kalkmaz yine aynı şekilde protein tozu kullanman iyi olacaktır(maddi açıdan bir sıkıntı yoksa) bu şekilde kullanmanı tavsiye ederim, tabi bu verdiğim sadece bir örnek 1 porsiyon 3 ölçekte olabilir 4 ölçekte olabilir yarı yarıya ayarlarsın,buradaki maksat fazla protein alımını engelleyip paranın çöpe gitmemesini sağlamak, fazla proteinin bir kısmını vücut atar bir kısmı ise sana yağ olarak dönebilir,bu arada konuyuda baya bir dağıttık bu yüzden kusurumuza bakma "egoTR"

11. kerwan

kerwan Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    kızım için bebek maması alternatifi ararken okumuştum,

mamayı hazırladıktan sonra hemen tüketin ve kabı kaynarsuda yıkayın yazıyordu, protein içerdiğinden suda fazla bekleyince bakteri üretimi oluyormuş , hoş o bakteri bize zarar verirmi bilmem ama yapabiliyorsanız karışımı yapıp hemen içmek en sağlıklısı.

Sayfayı Paylaş