sucralose/aspartame sız Whey?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve GORS tarafından 27 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. GORS

GORS Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Doğru beslenme ve spor'dan başka bir şeyle ilgilen
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar selam,
    yapay tatlandırıcı içermeyen (gerçek şeker içerebilir) protein tozu tavsiyelerinizi almak istiyorum.

ben biraz araştırdım, yapay tatlandırıcı içermeyen sadece Solgar® Whey To Go® ürününü buldum. Başka bildiğiniz marka varsa, önerilerinizi bekliyorum.

letsev bunu beğendi.
  2. brhmcr

brhmcr Guest

Kusura bakma umarım off topik olmaz merakımdan soruyorum.Neden özellikle böyle bir arayış içindesin?

3. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    ben toz kulanmaya karşıyım ama kulanacak olsam aynı şeylere dikkat ederim. tebrik ederim..

GORS bunu beğendi.
  4. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Aspartam ve sakarin için aynı paydada durabilirim ama sukraloz onlar kadar kötü bir tatlandırıcı değil. Türk Kanser Vakfı ve daha bir çok farklı oluşum aksine sukralozu destekliyor. Çünkü zaten şekerden elde ediliyor. Aksi araştırmalar yapılana kadar bence sukroloz konusunda biraz daha esnek davranılabilir.

Bu arada Myofusion aspartam ve sakarin içermiyor diye hatırlıyorum. Sukroz vardır içinde büyük ihtimalle. Epey de lezzetlidir. Çok uzun süre kullandım ben.

5. bosversen

bosversen Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    hardline ürünleri aspartam içerir. o yüzden kullanmam. şimdi marka marka yazamayacağım ama bir çok marka aspartam kullanmıyor. sukrolaza gelince yeni olmasına karşın bir çok kurum ve kuruluş tarafından onaylanmış bir ürün. kanserojen olmadığı belirtiliyor. tabi yeni olması uzun vadede vereceği zararlar hakkında tam bilgimiz olmadığı anlamına geliyor.

bir de hep şunu düşünmüşümdür. lazer merkezindeki göz doktorlarının çoğu (en azından benim gördüklerim) gözlüklüdür. akşama kadar kaç tane göz lazer operasyonu yaparlar, ama hiç doktor arkadaşınız yok be kardeşim. gidin sizde lazer yaptırın gözlüklerinizi atın.

veyahut, saç ekimi yapan doktorlar kel. hiç mi arkadaşınız yok gidip de siz de saç ektirin.

GORS bunu beğendi.
  6. brhmcr

brhmcr Guest

Extravaganza optimum da sucralose iceriyor. ZAten piyasada su an cogu protein tozu aspartame free pazarlamasi icinde:) Klasik aspartam kotulendi hemen degisiklige gidildi.Sucralose konusunda hem fikirim.

Scitec halen degistirmedi sanirsam halen aspartame kullaniyor.

7. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Valla ben artık ON Whey fanboy oldum zaten. :) Bu sene başka protein kullanmam.

8. brhmcr

brhmcr Guest

Ben gecen sezon sonu fuardan promosyon fiyatina 3 kutu aldim :) uzun sure optimum

Aspartam free wheyler:

http://www.supersup.com/dietary-needs/aspartame-free-products

Precision Engineered Whey Protein sucralose ve aspartam free.

ProEnergy from Energy http://www.energyfirst.com/ ve Webber Naturals 100% Natural European Whey ve Syntrax Nectar Naturals ve Dymatize Elite Whey Protein stevia ile tatlandirilmis.

Naturade 100% Whey tamamen temiz.

Umarim isine yarar.

9. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Süpersin! Direk aldım bookmark'lara.

Keşke bizde de öyle fuarlar olsa. Arabanın bagajını supplement arsenal yaparım :D

10. GORS

GORS Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Doğru beslenme ve spor'dan başka bir şeyle ilgilen
    Yer:
    İstanbul
    Şimdi öncelikle bir çok arkadaş sucralose'un onaylı olduğundan bahsetmiş, zamanında aspartamın da onaylı olduğunu ve sonuçlarının yıllar sonra ortaya çıktığını hatırlatırım. Sucralose'da bence bugün masum gibi görünüyor ama yinede eğer daha masum bilinen bir tatlandırıcı kullanılmış bir whey varsa onu kullanmayı tercih ederim. Bende foruma yazdıktan sonra epey araştırdım, neredeyse her markanın tek tek etiketlerini okudum, sonuç: aradığımı buldum!

Weider CFM Whey Overlood.. fiyatı biraz pahalı ama hem içeriği iyi hemde tatlandırıcı olarak "Sorbitol" kullanmışlar. sorbitol bana diğerlerine göre yan etkileri daha bilinen ve masum bir tatlandırıcı gibi geldi. aksi bir bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim. Bu arada bir çok likit L-carnitine ve likit amino asitlerde sucralose içeriyor. içinde yapay tatlandırıcı olmayan likit L-Carnitine olarak Ultimate Nutrition Carnitine Liquid 355ml ve Muscletech HYDROXYCUT Hardcore 120 liquid capsules yapay tatlandırıcısız güzel ürünler olduğunu düşünüyorum.

Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş