Su Sporlarıyla İlgilenen Arkadaşlar;

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve taco23 tarafından 3 Mart 2007 başlatılmıştır.

Su Sporlarıyla İlgilenen Arkadaşlar;

1. 1-Scuba Dalış

100,0%
  2. 2-Serbest Dalış

oy sayısı 0
    0,0%
  3. 3-Rafting

oy sayısı 0
    0,0%
  4. 4-Yüzme

oy sayısı 0
    0,0%
  5. 5-Kürek

oy sayısı 0
    0,0%
  6. 6-Yelken

oy sayısı 0
    0,0%
  7. 7-Diğer

oy sayısı 0
    0,0%
  1. taco23

taco23 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Dalış eğitmeni,İşletmeci
    Yer:
    izmir
    Su Sporlarıyla ilgilenen arkadaşlar;Bodybuilding'in Dışında Yaptığınız Sporlar,Özellikle Su Sporları Nelerdir?
    Ben scuba dalış yapıyorum,sertifikalı dalıcıyım(cmas***),bunun yanında serbest dalış,rafting ve yüzme favorilerim arasında.

2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Serbest ile Scuba dalis arasindaki fark nedir ? Googlede arayarak bulabilirdim, ama sanirim baskalarida bilmiyordur (?)

Ben yüzmede cok amatörüm :) Rekorum 400 metre evet yanlis okumadiniz 400 metre :)
    2 yaz önce, Bodrumda Dalgiclik yaptim, ama biraz hayal kirikligiydi. Okadar güzel seyler duymustum ki, hüsran oldu:) Misirda güzel yerler oldugunu biliyorum, bir gün yolum oralara düserse resimde cekerim nasip olursa.

Bunun disinda bir kac ay öncesinde, gymcenterden taniyanlar olur BB´nin bir forumdan tanidigi kisi SANIRIM scuba dalgicinda ölmüstü, her sene cok kisi ölüyormus bu sporda ?

3. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    Lisanslı eski yüzücü ve yüzme öğretmeniyim..
    Meslekle haddinden fazla uğraştım..
    Suyu ve Su sporlarının hepsini severim.Ayırt etmem
    Denizden babam çıksa yerim..
    Balık burcuyum :lol:

Benim Brövemi imzalar mısın ? :D

4. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Serbest dalış, nefes tutularak yapılan her türlü su altı faaliyeti kapsıyor Despo.
    Benimde favorilerim arasında, Ölüdeniz'de serbest dalış yapmak vardı.
    Zorlanmadan on metre dalabiliyordum, halada dalabilirim.
    Bunun dışında kanoyu çok severim, onlarca kilometre gidebilirim kanoda, bir yandan doğayı seyredalıp, bir yandan kanatları çalıştırmak çok keyifli.
    Yüzme ise, spor olarak ilk aşkım, uzun mesafe yüzmeyi severim, lisedeyken yazları rutin olarak günde 5-6 kilometre yüzerdim.
    Yüzmenin kemik yapısı üzerindeki olumlu etkilerini yaşarayarak gözlemiş birisi olarak, kendi çocuğumu yönlendireceğim başlıca spor yüzme olacaktır.
    Ben topraktan değil, sudan geldiğimize inanırım, bu yüzden su sporlarının yeri çok özeldir benim için, yüzmeye hayatımda çok daha fazla yer verme kararı aldım, bunu en kısa zamanda uygulayabilirim umarım.

5. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Yaw ben neden hiçbiriyle ilgili değilim...Bu kadar övgüler gelmiş bu sporlara...Moraller 0 şimdi :cry:

Sırf bu yüzden ankete bile katılmak istemedim...Gerçi turizmci olursak belki suyla haşır neşirliğimiz de artar...Hem Mısır'a yat gezileri düzenleyen kaptanlık sertifikalı turizmciler de var...Onlara özenirim bakarsınız... :roll:

6. metugok

metugok Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci (sürüngen)
    Yer:
    Ankara
    eğer beyaz tenliyseniz ve kısa kollu bisylerr giymişseniz kano yu önermem nedenmi konunun zevkini cıkarırsınız gezersiniz tozarsınız saat nası geçmiş anlamazsınız ama karaya cıkınca bir bakmışsınız ıstakoz gibi olmuşsunuz...
    ben okulda haftada 1 veya 2 kere 1 saatlik seanslarla 1.5 km yüzüyorum faydası var ve stress atıyo insan ...

7. taco23

taco23 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Dalış eğitmeni,İşletmeci
    Yer:
    izmir
    Serbest Dalışı;Karasan çok güzel açıklamış.Bunun yanında tüpsüz olarak dalış malzemeleriyle(elbise,gözlük,palet)yeterli.Saatlerce denizde gezmeK sualtını incelemek gibi güzel bişey varmı,insan karaya cıkmak istemiyo.
    Despo;İki yaz önce bodrum'da dalış esnasında niye hayal kırıklıgı yaşadın,okadar güzel şey duydum hüsran oldu demişsin?Dalış esnasında talihsiz bi kazamı oldu yada başka bişey?
    Despo;Her sene gerçekten çok aşırı derecede kaza oluyor bu sebebden dolayı çok kişi hayatını kaybediyor,felç kalıyor yada çesitli kazalara maruz kalıyor.bunları pek medyada duyamıyoruz gerçi;sebebi turizm sektörüne darbe vurmamak,ama medyaya çok sık olmasada yansıyan olaylar bu işe yıllarını vermiş prof olan hocaların(dalıçıların)haberleri oluyo genellikle yanında dalan ögrencileride aynı olaya maruz kalıyor.İki yıl önce bende arkadaşımı kaybettim senkop(sığ su bayılması) yüzünden.Ama bu kazaların çogu insanların bilinçsizliginden kaynaklanıyor.
    BaBe ShaQ;sende benim brövemi imzalarsan olur :D
    Saygılar...

Sayfayı Paylaş