Su Kaybı ...

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve OVERCOME tarafından 29 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. OVERCOME

OVERCOME Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Engineer
    Yer:
    Adana
    Forumda aradım ama acıklayıcı bir bilgi bulamadım. Yeni bir başlık açma gereği duydum bende..

Öncelikle malum yaz aylarında terlememiz daha üst seviyelere çıkıyor. Bazı mesajlardan zayıflamanın yağ kaybı değilde su kaybı olduğunu gördüm.

Bu su kaybının avantajı varmıdır ? Dezavantajı elbette var saglık açısından..

Ve eve gelindiginde 1-2 bardak su ile bu giderilebilinirmi? Su kaybının diger bir iyi yönü kaslarda belirginlik oluyor sanki..

Birde bu su kaybının kilo vermeye ne gibi bir katkısı var ?

Şimdiden teşekkürler ...

Son düzenleme: 29 Mayıs 2007
  2. Andre

Andre Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Yaz aylarında sıcaklık yüzünden terleme daha fazla olur.Buda daha fazla su kaybedimesini sağlar.Vücuttaki fazla olan suyun atılması iyidir.Fakat aşırı su kaybı sonucu kütlede azalma,kas hacminde küçülme meydana gelir.Çünkü kaslarımızda yüksek oranda su vardır.

Normalden fazla su tutulduğunda bulk bir görünüm oluşur.Ama şundan emin olun;vücut bünyesinde asla fazla su barındırmaz.Fazla suyu terleme ve idrar ile atar.Bu kısa süredede olabilir uzun bir zamandada.Vücutta su tutmasını engellemek için kafein kullanılır.Kafein için en doğal kaynak kahvedir.Daha sonra şekersiz çay,light kola v.s. kullanılabilir.

Son düzenleme: 29 Mayıs 2007
  3. OVERCOME

OVERCOME Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Engineer
    Yer:
    Adana
    Teşekkürler ...