su ile ilgili

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve qicik tarafından 23 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. qicik

qicik Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba kardeşlerim benim sorum şu yatmadan önce pc basına oturup 2.5 litrelik surahiyi su doldurup bitiriyorum.bunun zararı varmıdır?

birde 40 gündür vg yapıyorum boyum 1.85.90 kiloydum en son tartıldıgımda 86.7 geldim ya karnımda kaslar gözüksün diye deli olmuyorum ama bu yan yağların ve alt karın yağları canımı sıkmıyor değil hocamın bana verdiği diyeti başlarda uygulamada sorunlar yaşadım yemek yeme ve yapma konusunda çok hevesliyimdir.bu hevesleri bir anda bırakmak olmuyor ama şu an çok iyi uyguluyorum diyeti.birde bazen diyeti tam yerine getiremiyorum görüyorum mutfakta kuru fasülyeye pilavı 3-4 kaşıktan nolur diye tencereden kendimi kandırıp tıkınıyom ama ekmek kesinlikle yemiyorum.kepekli ekmek yiyorum öğünlerde onunda tadı malum ne kadar yiyebilirsinki :)

hocanın verdiği diyet listem şu
    sabah : 1 dilim kepenk ekmeği , 1 adet haşlanmış yumurta, kibrit kutusu kadar yağsız peynir,şekersiz n.kafe
    öğle : Izgara veya haşlama balık,tuzsuz yağsız makarna, karışık yağsız salata, 1 dilim kepenk ekmeği
    akşam : normal yağsız tuzsuz beyaz etli ev yemeği,1 adet haşlanmış patates,1 dilim kepenk ekmeği

sizlerde bana uygun diyet varsa paylaşırsanız ssevinirim çünkü yakında kanatlanıp uçucam bide haşlanmış yumurtadan miden bulanmaya başladı sabahları kornflakes yemeye başladım süt dökmeden öle kıtır halde.

yeni başlıyanlara diyeceklerim 40 günlük içinde yaşadıklarımı aktarmak gerekirse.vücudumun toparlandıgını görüyorum göğüslerimde şişme oldu kol kaslarımda da ve en önemlisi güçlendigimi anladım eskiden boyumdan yüksek duvara çıkamazdım üniversitede bi duvara çıkma durumunda kaldım ve kollarımla kendimi çektim o an vg nin faydasını ve kendimdeki değişimi hissettim.forumda anlatılanlar çok doğru bu sporu en başta sevmek lazım bi yerim şişsin düzelsin diye değil hangi branş olursa olsun sporu sevmeden bu iş yapılmaz.ben 8 sene voleybol oynadım ve bir çok sporu hobi olarak yaptım.sporu seviyorum bunun spora düzenli ve disiplinli devam etmemde çok önemi var.en başta sporu sevelim çünkü sevilmeden yapılan hersey bir noktada bitiyor.Allah 'a emanet olun herkese başarılar bench_O

2. everest

everest Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    vg sporundan hoşnut olmanızdan dolayı adınıza sevindim.su konusunda benimde tiryakiliğim vardı.:D yani ne bileyim bir bardak su içmem gerekirse,hareket sayısı gibi artırıyordum.maksat bira z tartıda fazla gözükmek ve birde kas oluşumundaki faydasından dolayı..:)(kum ve çimentoyu,harc kıvamına getirmek için :D)sözün özü forumda buna benzer tartışmalar vardı.orda da suyun önemli olduğunu ve ortalama gün boyunca 3-4 litre su içmek gerektiği dile getiliyor...lakin tek şart var o da hepsini aynı anda içmemek kaydıyla....güne yaymak en iyisi...yoksa böbreklere zarar.(mış)...başarılar.

qicik bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş