Strongman vs Bodybuilder Hangisi

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Savaşcı tarafından 9 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba
    benim merak ettiğim bir konu daha var. sitede arama motorundan aradım bulamadım
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/bench-presste-yeni-d-nya-t2028.html?t=2028&highlight=strongest

strongestmanlar kaslı ama onlar neden hep yağlı ve şişman. güçlü kaslar daha fazla enerji istemiyor mu? nasıl yağlı kalabiliyorlar.bench_O

bu strongest manlar kaç kilolarda oluyor? aynı kilodaki Prof Body ci mi daha güçlüdür yoksa onlar mı? s
    strongestmanlar da streoid falan kullanıyor mu

bunu gerçekten merak ettim bilgilen diriseniz seviniriml

2. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    strongmanlar işleri gereği fit olmak zorunda değiller. içlerinde istisnalar da yok değil tabiki. bkz marius pudzianowski.

3. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    kilosu başına en çok kg kim kaldırır sorusunun cevabı basittir haltercilerdir.strongmanlarda siklet yoktur total kuvvet önemlidir.asıl güç antrenmanında çok fazla kas olamaz tabiki tekrarlar düşük kg ağırdır.profesyonel bodyciler steroid kullandıklarından dolayı kasları çok şişer steroid kullananın yaptığı zaten spor değildirtürkiyeden olimpiya şampiyonasına katılacak bir adam çıktı gecen tvde iki kas gösterisi yaptı nefes nefese kaldı ve taşıyamıyor bak gökhan sakiye.en güçlü derken mesela engin terzi bilek güreşinde iyidir boksör dayanıklılıkta gibi..

4. Klitschko

Klitschko Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boksör Ve Öğrenci :)
    Yer:
    Kadiköyyy..
    Bende Strongman'leri Azerbaycan TV'de yakaladığım zamanlar izliyodum.O adamlar kasa bakmıyor.Adamlar yiyor yiyor yiyor ve ağırlık çalışıyor.Adamın niyeti kuvvetlenmek kas yapmak değil.Gökhan Saki konusuna gelince.Gökhan Saki aslında göründüğü gibi yağlı değil.Eskiden karnından ameliyat olmuş ve karnı öyle kalmış.Düzelmiyormuş.Bunu bizzat Gökhan Saki söyledi.

5. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    tamam ama gökhan sakinin kollarına bak bileklerine vb birde rakiplerine bak aralarında en çelimsiz gökhan duruyor yani herkes branşında iyi dostum.

6. vires

vires Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Strongman lerin definasyona girip kaslarını belirginleştirme gibi bir çabaları yok. Bu sebeble genellikle göbekli oluyorlar. Bodyciden daha güçlümüdür diye sormuşsun ancak adı üstünde onlar strongman. Bu ünvanı traktör tekerleklerini çevirerek, arabaları kaldırarak ve kamyonları çekerek kazanıyorlar :D Bunlar bence de bir kişinin güçlü olduğunu gösteren ve izlemesi eğlenceli yarışmalar. Vg yapan birisinin bu şekilde ki yarışmalarda başarılı olabileceğini düşünüyorum ancak belirli bir süre hazırlık çalışmaları yapması lazım.

Sayfayı Paylaş