Stronger Antrenman Günlüğü

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve Stronger8 tarafından 18 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Evet çok duydum bunu ZMA deneyeceğim çinko bitince. Bakalım o nasıl tepki verecek :)

2. fRaNtiCBjK

fRaNtiCBjK Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Sirke , arginine ve cinko demissin nasil kullaniyorsun yani bi kac dakka ara ile mi atiyorsun ? Uyumusundur sen iyi ruyalar :)

Stronger8 bunu beğendi.
  3. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Valla 10 bademi atıyorum ağzıma, bitince 2 kaşık sirke içiyorum üzerine. Bir yandan da BCAA'yı çalkalıyorum. İçerken Arginine, çinko ve omagayı atıyorum :) Hepsi aynı anda yani. Uyudum tabii hem de ne rüyalar ne rüyalar. Sırt çantasında evi taşıyordum yeni eve gelip eşyaları tek tek çıkarıyordum çantamdan. Koltuk, buzdolabı, yatak falan hepsi tek gözlü eastpak sırt çantamdan çıkıyor ahdashfhasd :D

AnTiCoRe ve fRaNtiCBjK bunu beğendi.
  4. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Cuma günleri tüm hareketlerim süperset olduğu için çok yoruyor. Bu gün yazıyı kısa tutacağım çünkü gerçekten çok yoruldum. Geçen haftaya göre ağırlıkları da arttırdım.

BARBELL CURL (STAND-WIDE) 12-10-8-6 (20,25,30,35 kg)(Boş bar 5 kg)
    CLOSE GRID BENCH PRESS 12-10-8-6 (25,30,35,40 kg)(Boş bar 5 kg)

HAMMER CURL 3x12 (10,10,10 kg)
    PUSH DOWN 3x12 (35,45,60 kg)

HIGH PULLEY CABLE CURL 3x12 (10 kg)
    OVERHEAD TRIPCES EXTENSION 3x12 (22,5 kg)

WRIST CURL 3x10 (15 kg)(Boş bar 5 kg)
    REVERSE WRIST CURL 3x10 (15 kg)(Boş bar 5 kg)

-----
    Invertal cardio 25 dk.

Aynı renkler süpersetdir. Akşamları yemek yapma yeme içme fasılları bittikten sonra bu saatlere gelince gözlerimde bi' mayışma oluyor. Sanki oyunlarda "brightness" ayarını açarsınız ya öyle bir şey oluyor. Beyaz tonlar biraz daha canlı. Gün içinde böyle bir sorunum yok ama. Bu aralar babam sağ olsun yemeklerden sonra 3-5 tane çarliston biber yiyorum. Acaba fazlası göze mi zararlı anlamadım. Neyse biraz daha yemekleri sindirir yatarım. Herkese iyi geceler :)

BlackPepper ve elezar bunu beğendi.
  5. BlackPepper

BlackPepper Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Mak.Muh
    Yer:
    Sakarya
    Yaklasik 2 gun once arkadaslarla otururken bi konuyu tartistik '' gogus kafesi " genisligi hakkinda.
    3 tane doktor arkadasim var hos daha comezler 3 yillik doktorlar ama olsun :) derken tartistik bayaGogus kafesi azda olsa genisleme daralma ozelligine sahipmis. Kemiklerin bir ozelliginden bagsettiler ama tam kavrayamadim. Malum ayni goruntu bendede var bu sebeple gogusler tam olarak belirmiyor sendede ayni sorun var bendede.

Stronger8 bunu beğendi.
  6. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Evet benim de göğüs kafesim geniş bu yüzden göğüslerimin çok iri olması gerekiyor ki belli olsun. Hatta kafesim o kadar geniş ki en üstteki 2 baklavamın yanından dışarı çıkacaklar neredeyse :)
    IMG-20140527-WA0006.jpg

BlackPepper bunu beğendi.
  7. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Arkadaşlar kız arkadaşım 1 haftalığına bende kalacağı için dün gece yazamadım yemek yapmaktan fırsat bulamadım. Diyetimde ufak bir değişiklik yaptım. Pilavların gramajını 120'den 90'a çektim. Bu hafta böyle, sonraki hafta da 50'ye çekeceğim. Ufaktan low karb'a yöneliyorum çünkü mide şekil aldı ama istediğim kadar değil :) Ventolini de antrenman öncesi 2 adede çıkardım programda ağırlıklar arttı fakat sebebi neden bilmiyorum.

DUMBELL BENCH PRESS 12-10-8-6 (17,5-20-22,5-25 kg)
    PEC-DECK 3x12 (35,45,55 kg)
    INCLINE BENCH PRESS (SMİTH-MAC) 12-10-8-6 (45,55,65,75 kg) (Boş bar 24,5 kg)
    CABLE CROSS 3x12 (10,10,15 kg)
    -----
    Z BAR CURL (SIT) 12-10-8-6 (25-40-35-40 kg) (Boş bar 5 kg)
    HAMMER CURL 3x12 (10-12.5-12.5 kg)
    CONCENTRATION CURLS 3x10 (10 kg)
    -----
    WRIST CURL 3x10 (15 kg)(Boş bar 5 kg) (Süperset)
    REVERSE WRIST CURL 3x10 (15 kg)(Boş bar 5 kg)

-----
    Invertal cardio 25 dk.

Geçen haftaya göre Incline bench ve biceps hareketlerinde ağırlık arttırdım. Curl'de son harekette ufak bir destek aldığımı sanıyordum ki arkadaşım destek vermediğini sadece dokunduğunu söyledi zaten aşırı zorlanmıştım destek alarak bile yapamadığımı düşünürken bu çok iyi moral oldu :D Ventolin konusuna gelince; 2 adede çıkardığımda inanılmaz terlediğimden bile daha fazla terleyeceğimi hatta belki zorlarsam çarpıntı geçireceğimi falan düşünmüştüm. Fakat hiç böyle şeyler olmadı aksine gayet normal çalıştım sanki bir adet alıyormuşum gibi. Belki kendi içimde daha fazla yağ yakmışımdır yada bana enerji vermiştir ama bilemiyorum. Az önce marketten sarımsak aldım ve geceleri atmadığım aklıma geldi. Sarımsağım bitmişti ve tamamen unuttum bunu. Son olarak da koşu bandı sanırım dizlerimi zorluyor. Çünkü ufak ağrılar oluyor dizlerimde. Bu yaşta böyle şeylere gerek yok. Bundan sonra bisiklet yapacağım. Herkese iyi günler :)

8. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    Sarımsak ne için?

9. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Gece yatmadan bir diş atıldığında çinko ile beraber sabaha kadar daha fazla testosterone salgılamama yardımcı oluyor. Fakat metal değdirmeden soymak gerekiyormuş. En iyi doğal testosterone booster :)

Son düzenleme: 3 Haziran 2014
  10. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    Kadınlara bir faydası yok o zaman:)

11. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    İşin o yanını bilmiyorum fakat adele kütlesi oluşturmak istiyorsanız örneğin hormon takviyesi kullanacaksanız sanırım biz de testosterone almak durumundasınız. Bu yüzden belki size de faydası olabilir. Ayrıca gece yatmadan atıldığında sabaha kadar yok olduğundan koku yapma gibi bir durumu yok. İsterseniz deneyin :)

12. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    Kaç mg çinko alıyorsunuz?

13. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Solgar-Zinc-Picolinate-033984037250.jpg
    Evde değilim fakat yanlış hatırlamıyorsam kullandığım ürün buydu. Eczanedeki bayan tamamen bitkisel olduğunu, karaciğeri yormadığını söyledi ve bunu aldım. 22mg bir hapı gece yatmadan alıyorum. 2 adet fazla gelir dedi aynı bayan ama neden bilmiyorum. Ayrıca yorulmuş, yıpranmış ve etkisi düşmüş beyin hücrelerini yenileme kısmında da etkisi var. Yani baya bir faydalı şu küçük şey. İçinde 100 tane var ve 30 tl. Üç ay bitene kadar kullanacağım :)

elezar bunu beğendi.
  14. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    Ben Solgar'ın Female Multiple multivitamini kullanıyorum, şimdi baktım 10 mg çinko varmış, ama ben kahvaltıdan sonra alıyorum, o zaman akşam sarımsakla alsam testosteronum mu yükselecek dye soruyorum kendime:)

15. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Multivitamin'i sabah almak gerekiyormuş biraz araştırdım zaten arkadaşlar da söylemişti konuda. Ama akşam yatmadan sadece sarımsak atmanız da yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Fakat biraz araştırmak gerek, forumda kür yaparken 150mg'a kadar çinko alındığını gördüm. Acaba kür'e has bir durum mu yoksa 40-50mg çinkodan zarar gelmez mi bunu araştırmam gerek :)

16. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    Nedense bu aralar acayıp soğan sarımsak yiyesim geliyor, spordan dolayı mı? yoksa taze oldukları için mi anlayamadım, neredeyse her gün kuru, taze soğan ve sarımsak yiyorum. Soğana sirke ekliyorum, sarımsağı da yemekle beraber, veya yemekte pişmiş olarak yiyorum. Kadınlarda orta seviyede testosteronun olması iyiymiş, kasları kemikleri güçlendiriyormuş, fazlası yağlanma ve diğer garip semptomlara yol açıyormuş, osteoporozu önlüyormuş, özellikle 40'tan sonra testosteron düşüyormuş, bu yüzden o yaşlarda desteklemek gerekiyormuş.

17. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Kasları onaran, yapan ve yıkan, hacim veren güçlendiren, kısaca kas yapmamızı sağlayan en önemli şey testo. Zaten alınan hormon takviyeleri de testo. Bu yüzden yüksek tutmak çok önemli. Bitkisel doğal besinler ile yükseltmek stresten uzak durmak, iyi uyumak ve bir antrenman içinde 2-3 bölge çalışmak testoyu yüksek tutacaktır. Ama sizin vücut biyolojiniz biraz farklı tabii. Kas kütlesi yaratmak istiyorsanız bizden 6 kat daha az testo oranınız olduğu için 6 kat da yavaş kas yapıyorsunuz. Bu yüzden testo sizin için de önemli bunları göz önüne almak gerek. Soğan da etkilidir güzel seçim.

Noralisa bunu beğendi.
  18. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Arkadaşlar 1. öğünümü yedim ufaktan doydum ve yazıyorum. Yakında tekrar resim çekileceğim. Hatta çekildim ama kız arkaraşımın telefonunda kaldı ve biraz sarımtrak çıktı resimler. Her neyse dün baya yorucu iyi bir antrenman yaptım şu an belimde ufak ağrılar var.

DEADLIFT 3x10 (50,70,80 kg) (Boş bar 10 kg)
    BARFIX 4x8 (Son 2 set yardımlı)
    T BAR ROW 3x12 (25,35,45 kg) (Bench barı ile)
    BARBELL ROW 4x10 (30,40,40,40 kg) (Boş bar 10 kg)
    ONE ARM CABLE ROW 3x12 (30,35,40 kg)
    -----
    CABLE REAR DELD ROW 4x12 (30,35,35,40 kg)
    BARBELL SHRUG 20-15-12 (50,70,90 kg)(Boş bar 10 kg)
    DUMBELL SHRUG 4x15 (17,5-20-22,5-25 kg)
    -----
    CLOSE GRIP BENCH PRESS 12-10-8-6 (25-30-35-40 kg) (Boş bar 5 kg)
    PUSH DOWN (ROPE) 12-12-10 (35-45-55 kg)
    KICK BACK 3x10 (7.5-7.5-7.5 kg)

Antrenman bu şekilde geçti, neredeyse her harekette ağırlık arttırdım. Deadlift baya zorladı hareketi muntazam yapınca. Ayrıca Close Bench için 40 kg biraz hafif biliyorum fakat tam takır düzgün yaptığınız zaman baya yanıyor kollar. Shrug için ele takılan metal aparatlarımı yanıma almam gerekiyor çünkü 90 kilodan sonrasını el ile kavrayamıyorum. Zamanında aldığım fakat doğal olarak definisyonda kullanmadığım metal tutamaçlarım;
    1502501_10202277288787889_1914490294_n.jpg
    Bunları taktığım zaman smith macine shruh yaparken 150-160 kg bastığımı biliyorum. Tabii şu an o kadar güç çıkmaz ama max ağırlığı deneyeceğim haftaya. Dün sonunda sarımsağı attım, midem bayram etmiştir artık :D Güzel antrenman oldu fakat Supradyn bitti. Açıkçası 30 tableti eskiden 12 tl olan bu kıytırık multivitamine şuan 21 tl vermek pek hoşuma gitmiyor. Tavsiye edebileceğiniz çok da pahalı olmayan multivitamin varsa değerlendirebilirim. Herkese iyi günler :)

19. gurbuz1

gurbuz1 Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    43
    Eczaneden Megadyn+Magnezinc+Ester vit C al.Üçü toplam 26 liraya gelir.Sırayla 30 40 50 tabletler her birinden günlük 1 tablet yeterli olur ve supradyn denen para tuzağından çok daha etkili bir kombo.

20. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Kimyasal değil de karaciğeri yormayacak bitkisel ilaçlar bakıyorum seninkileri eczaneler ellerinde olmasına rağme pek satmak istemiyorlar zamanında sormuştum :)

Sayfayı Paylaş