Stronger Antrenman Günlüğü

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve Stronger8 tarafından 18 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Salondakilere diyetimi söylüyorum; "sanki çok kilolusun yağlısın da diyet yapıyorsun" diyorlar. Çok gülüyorum yav :D Herkes diyeti kilo vermek için sanıyor. Sorsan yağ tulumuna "40 cm kolum var" der ama :D

sezer1994, ch1vas ve fRaNtiCBjK bunu beğendi.
  2. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    Yani şimdi bu "diyetle" veya beslenme planıyla diyelim hiç sebze, salata yemiyor musunuz?

3. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Onlar yazmadığım kısımlar. Domates, salatalık, göbek, biber. Aklıma gelenler bunlar. Antrenmandan sonra atıştırıyorum. Zaten çok komik 8-10 kalori bir domates. Ama hiç yemediğim günler de oluyor tabii.

elezar bunu beğendi.
  4. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    Ben sadece her gün aynı şeyi yemekten sıkılmıyor mu insanlar diye merak ediyorum.

5. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Elbet ki sıkılıyorum, pazarları bozuyorum. Ama suyunu çıkarmadan. Mesela geçen babam baklava almış netten baktım tek bir dilimi 180 kalori. 30 dakika HIIT yapsam 110 kalori yakıyorum zaten 1 saat cardio yapmam lazım emeğime yazık. İçim gitti ama yemedim. He 50 kalorilik bir yemek olsa ve sağlıklı olsa yerdim ama şeker sonuçta. Bir süre sonra insan alışıyor, hele sıkı çalışır emeklerinin karşılığını alırsan o zaman gözün baklava falan görmüyor. Verdiği öz güven bambaşka :)

6. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    Genel soru, niye Türkiye'de hindi yenmiyor? Türk damak tadına mı uygun değil, yoksa pahalı mı? hindide de tavukta olduğu kadar protein var, yoksa biraz tavuğa göre yağlı diye mi yemiyorlar?

7. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Ya işin açıkçası ben kasaba özel gramajlı olarak yaptırıyorum tavukları. Bozulmasınlar diye 2 günlük alıyorum gün aşırı kasaba gidiyorum. Gittiğim çevrede hindi sadece Migrosta var, ve gerçek hindi olmadığını söylüyorlar. Ayrıca eğer yanlış hatırlamıyorsam*** tavuğun kilosu 9-11 tl, hindinin 18-26 tl. Neredeyse iki katı. O kadar durumum olsa az daha zorlar et yerim :D

Noralisa bunu beğendi.
  8. Noralisa

Noralisa Üye

Beğenileri:
    811
    Ödül Puanları:
    103
    Bence tavuk ne kadar "gerçekse" hindi de o kadar gerçek, bir de hindi çok satılmadığı için kendimce belki daha az hormon veriyorlar diye düşünüyorum ama tabii yanılıyor da olabilirim. Keşke bir çiftlikten özel beslenmiş hindi alabilsem, küçükken evde beslerdik, çok lezzetli oluyordu.

Stronger8 bunu beğendi.
  9. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Ben de çok isterdim 10 tane tavuğum olsun, her sabah vurayim kafalarına hepsi 1 kere yumurtlasa yeter :) Domatesimi biberimi dalından koparayim. Ama böyle nereye kadar devam eder bilmiyorum. Öztrojen verilmiş günde 2-3 defa yumurtlayan tavuklar.. Herkes paranın peşinde, sağlığımızı düşünen yok, kimin umrunda.

Stygia bunu beğendi.
  10. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Arkadaşlar bu gün inanılmaz yoruldum. Dün yaptığım ONE ARM CABLE ROW hareketi gerçekten pertimi çıkardı. Kanatları bu kadar iyi çalıştıracağını düşünmemiştim. Ayriyetten trapez ve tricepslerim de baya bir ağrıyor. Antrenmanı az biraz değişerek şöyle uyguladım;

LEG EXTENSION 2x(6x50kg,8x40kg,10x30kg,12x20kg)(DropSet)
    SQUAT 12-12-12 (40,50,60 kg)(Boş bar 10 kg)

LEG PRESS WIDE 3x10 (100 kg) (Süperset)
    LEG PRESS CLOSE 3x10 (100 kg)

LEG EXTENSION 3x10 (35,45,55 kg)
    -----
    LEG CURL 12-10-8-6 (40,50,60,70 kg)
    CALF RAISE 4x15
    -----
    Invertal cardio 25 dk.

Gerçekten benim için inanılmaz bir bacak günü oldu. Detaylı anlatmak istiyorum; yaptığım ilk extension gerçekten 2 drop set ile beni harcadı. 2 setin sonunda squat için bar'ı hazırlarken neredeyse düşecektim. Fakat çok enteresan squat son set hariç beni zorlamadı gayet rahat yaptım. Ardından 10 geniş 10 dar ayak pozisyonunda toplam 3x20 leg press yaptım. Geniş olan 10 tekrar rahat rahat çıkarken dar olan 10 tekrarda kalp atışım 4. vitese takarak beni korkuttu ve çok zorlandım nefes nefese kaldım. Sonra ikinci yaptığım extension olayı bitirdi ve nasıl başardıysam 3 seti düzgünce yaptım, ayağa kalktığımda bi 10 saniye yürüyemedim quatlar artık bitmiş tükenmişti. Sonra 2 dakika falan dinlenip curl ve calf yaparak antrenmanı bitirdim. Korka korka 25 dakika cardio yaptım, başlarda az zorlayıp sonrasında bacaklar ısındığı için yağ gibi kaydı. Antrenmanı böylelikle bitirdim.
    Şu anda quatlarda bi bitkinlik mevcut, yarın sabah kalktığımda yataktan düşmek isterim. "Manyak mısın ?" diyebilirsiniz ama bu iyi çalıştığımın göstergesi olur bana. Ayrıca 1 litre şalgam içtim yemekle beraber tadı çok hoşuma gidiyor. Sormak isteğim iki soru var;

-Bacak kaslarım şekil alıp dışa doğru kalkan gibi gelişirken neden yana doğru hacim alarak genişlemiyor ?
    -Şalgam suyunun 100ml'sinde sadece 3 kalori varsa ve tüm besin değerleri sıfıra yakınsa nereye gidiyor bu şalgam ?
    Günüm yorucu geçti; bana müsâde. Herkese iyi geceler :)

Stygia ve elezar bunu beğendi.
  11. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Bacak gününde kardio yapmanı pek onaylamıyorum.

12. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Aslında o gün alinan kalori özelinde eğer cok alınmışsa denenebilir fakat tabiki bacak gibi bir büyük kas grubunda ağır bir programın ustune kardio overtraning e göz kirpabilir bencede

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Herkes aynı şeyi diyor fakat ben özellikle yapıyorum. Bunu yaptığım zaman adelelerdeki tüm gücü tüketip onları çalışamayacak hale getiriyorum ve yağ kütlesini azaltıyorum. Üst gövdem fena olmasa da bacaklarım parçalı gözükecek kadar yağsız olmalı. He aşırı çalışma yüzünden katabol söz konusu olacağını pek sanmıyorum çünkü diyetime, aldığım proteine oranına güveniyorum ve bacaklarımı 1 tam hafta dinlendiriyorum. Benim topladığım bilgilere göre kendi cümlelerim ile özetlersem düşüncelerim şu şekilde. Hormon kullanmayan bir insanın kas kütlesini arttırabilmesi için çalışmış olduğu kas grubunu kendi dinleneceği zaman zarfında tamamen tüketerek ardından sağlam beslenip iyi dinlenerek bu olayı tekrarlaması lazım. Yani örneğin bacak 3 günde dinleniyorsa tamamen tüketip 1 hafta dinlendiririm. Biceps 1 günde dinleniyorsa tamamen tüketip 2-3 gün dinlendiririm. Şu anlık mantığım bu yönde çünkü bu şekilde çalıştığım zaman faydasını gördüm. Naturel bir insanın kas kütlesini arttırması çok zor bir olay. Ben 1 aylık bir sürece girdim çünkü arginine ve ventolini deniyorum. Yoksa 1 ayda kas kütlesi artışında aman aman bir şey beklemiyorum zaten seneler istiyor :)

ch1vas bunu beğendi.
  14. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Basit ve kısa şekilde kendi mantığımı yazıyim.
    Nasılki tüm vücudu geliştirmek için bacak antremanı vazgeçilmezdir, bacak mutlaka olmalıdır vücudun büyümesinde en önemli kas gurubu bacaktır diyorsak.bu kas grubunda yaratacağımız aşırı bir çöküntü bütün vücudu etkileyerek tüm vücudun gerilemesine neden olabilir.
    Tabiki düşüncelerin önündede saygıyla eğiliyorum.

Stronger8 bunu beğendi.
  15. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    İşte bende çöküntü olmaması için iyi beslenip dinlenmeye çalışıyorum ama dediğin gibi iş katabole girerse o zaman değişirim bazı şeyleri :)

16. discovery

discovery Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Cok iyi gidiyorsunuz. Aynen devam. Musait bir zamanda boy kilo ve olculerinizi paylasirmisiniz ? Kolay gelsin. Basarilar.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

17. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Çok teşekkür ederim herkes beni motive ediyor. Başta yazmıştım ama tekrar yazayim. En son baktığımda 81-82 kilo arasındaydım, 176 boyum var. Sadece kollarımı ölçmüştüm evde kendim 38 çıktılar. Diğer bölgeleri salonda biri olursa ölçtürürüm :)

discovery bunu beğendi.
  18. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
  19. Stronger8

Stronger8 Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Istanbul
    Çok enerji doluyum bu gün, yaptığım antrenmandan sonra bile halen bir şeyler yapasım var yorulmuyorum bir türlü. Bu gün çok güzel antrenman yaptım ve ağırlıkları da arttırdım mutluyum :D

BARBELL BENCH PRESS (SMİTH-MAC) 12-10-8-6 (45,65,75,85 kg)(Boş bar 24,5 kg) (Son set yardımlı)
    DUMBELL FLYES 3x12 (10,10,10 kg)
    DECLINE DUMBELL PRESS 12-10-8-6 (15,17.5,20,22.5 kg)
    CABLE IRON CROSSOVER 3x10 (10,15,15 kg)
    -----
    ONE ARM SEATED LATERAL RAİSE 3x15 (6,5 kg)
    UPRIGHT ROW (WİDE) 3x12 (15kg)(Boş bar 5 kg)
    BEHIND THE NECK PRESS (SMİTH-MAC) 12-10-8-6 (35,45,55,55 kg)(Boş bar 24,5 kg)
    FRONT DUMBELL RAİSE 3x12 (10kg)
    REVERSE DUMBELL LATERAL 2x12 (6,5 kg)
    -----

CRUNCH(SEHPA) 3x40 (Süperset)
    RUSSIAN TWIST 3x40 (10 kg)

INCLINE KNEE RAISE 3x15 (Adını bilen varsa süper olur)
    CABLE ADONIS 3x20 (20,25,30 kg) (Adını bilen varsa süper olur)
    CABLE CRUNCH 3x20 (60 kg)

Mideyi çok muntazam çalıştım, cable crunch yaparken neredeyse kramp girecekti. Geçen haftaya göre daha ağır bench yaptığım için neck press beni zorladı. Fakat çok umursamadım biliyorum ki diğer hareketler beni daha iyi geliştirecek. Günüm iş yerinde yorucu geçmesine rağmen halen enerji doluyum. İnşallah düzgün uyuyabilirim. Yatmadan evel aldığım sirke, arginine ve çinko bana çok orjinal rüyalar gördürüyor. Sabah işe gitmesem 10 saat uyuma imkanım falan olsa senaryo yazar film çekerim o derece rüya görüyorum. Zamanda yolculuk yapıp eski zayıf halime döndüğüm mü dersiniz ? Alaskadan Antartikaya tren yolundan yürüyüşüm mü dersiniz ? (Tren yolu ne alakaysa) Güzel ama eğlenceli rüyalar. Deliksiz uyuyorum sirke sayesinde. Başlarda pek etkisi yok fakat her gece aksatmadan alırsanız 1-2 hafta sonra çok etkisini görüyorsunuz. Konuyu biraz da yaptığım yemekler ve kullandığım supplamentler ile süslemek istiyorum.
    10405970_10203129276167041_310900110_n.jpg
    Sistemim hep aynı. Diyetimi bire bir uyguluyorum. Dükkana 4 kap ile gidiyorum. Küçükler yumurta,lor ve domates, büyükler tavukla pilav. Hem koruması hem taşıması kolay oluyor.
    10425728_10203129262366696_380853786_n.jpg
    Supplamentlerle ilgili de Whey, BCAA, Arginine, Omega 3 ve en solda kabın içindeki Creatine'i kullanıyorum. Ultimate markasını çok severim başarılı markadır fakat Creatine ve Glutamine konusunda reziller. Whey protein yada BCAA gibi toz şeklinde değil çakıl taşımsı eroini andıran bir havası var. Bu yüzden bittiği zaman bir daha aynı ürünü tercih etmeyeceğim. Ama BCAA ve Whey konusunda çok başarılılar haklarını yememek gerek. Bu da anlatmak istediğim Creatine'nin görüntüsü;
    10396547_10203129389569876_1800540761_n.jpg 10423615_10203129410050388_1385630642_n.jpg
    Universal GHMax; kokusu berbat ama etkili bir ürün. Gerçi Amino 2700 de kullanmıştım onunda kokusu berbattı ama 3 ay kullanmama rağmen bir faydasını görmedim açıkçası. Arginine ise direk ben buradayım dedi damarları patlatarak. Onun dışında yanındaki küçük kaba antrenman öncesi aldığım tabletleri koyuyorum. Pazartesi gününü bekliyorum Ventolin'i 3 adete çıkarmak için. Heyecan var aynı anda 2 tane atacağım için. Şimdilik bu kadar herkese iyi geceler :)

Noralisa, fRaNtiCBjK, elezar ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  20. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    Ben cinko kullandigim zamanlar kabuslar görüyordum, gece uyabmalar vesayre. Demekki kişiden kişiye değisiyor

Gesendet von meinem LT26i mit Tapatalk

Sayfayı Paylaş