Strike mı ?!...Grappling mi ?!...))

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve ercan gürgöze tarafından 31 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Sağlam bir striker'ı aşağı alamazsın onu diyorum ben de işte, Silva-Maia da bunun çok güzel bir örneği. Take-down defence diye bir olay da var, bunu da hesaba katarsan strike grappling'den çok daha ağır basıyor. mma'de benzer pek çok maça bakılabilir, iyi bir striker iyi bir grappling uygulayıcısını hemen her zaman yener.

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bence olaya fazla sporcular üstünde karşılaştırma yaparak bakıyorsun.Bencede zeki bir grapplingci strikerı yener.Yani aslında böyle düşünmek yanlış olucak , striker veya grappling yapan kişi olmak yok zaten artık mma ile uğraşan kişi ikisini birden öğreniyor.Yaptığımız sadece sözlü olarak onu yapan iyi , bunu yapan iyi tartışmasına giriyor daha öncesi zaten bu konular mücadelesporlarını karşılaştırma çoğu zaman forumlarda konu almış ama gereksiz görülmüş konulardır.Ve şunada eminim ki '' iyi bir striker iyi bir grappling uygulayıcısı hemen her zaman yener.'' demişsin yanıldığın anlarda olucak bu sözün konusunda , haklı olduğunda zaten bu uygulayan kişiye bağlı olduğu için önemli..

3. savas_yok

savas_yok Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Acı yok rocky
    Yer:
    izmir
    sağlam bir boksör yumruklarını yakalatmaz bunu bilir hep söylerim :) ama karşıda wing chun jeet kune do tarzı self defance varsa dediklerinize hak veririm

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    BarfiksPRO orda uakalama konusunda orda galiba adamı vücut olarak kavrayıp yere vurmak tarzı söylemiş.Yumruğu yakalama bazlı değil.Sen yanlış anlamışsın galiba savas_yok.Ayrıca wing chun - jeet kune do ve self defanceler çoğu aslında müsabıklık olayı olmadığı için doğru eğitim alınmadığında boşlukta kalıyor :( jkd şuan türkiye'de sadece düzgün 1-2 yer var.Wing Chun zaten insanlar boş kafa gönder para al mantığıyla bakıyor düzgün organizasyon yok , diğer self defanslarda doğruluğu ne pay belli değil , bu devirde bjj-mt-mma güveneceksin iyi bir antrenör okadar.

5. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    Ben zaten tarafsız yorum yaptım burda strike mi grappling mi sorusu bile saçma. şimdi silva kazanınca strike dahamı üstün oldu ? yada demian kaybedince direk grappling mi kaybetti ? ben zaten strike taraftarıyım ama striker bir sporcunun üstünlüğü grappling'ci onu yakalayana kadardır eğer yakalatmaz ise zaten %80 ihtimal kazanır o macı.

6. savas_yok

savas_yok Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Acı yok rocky
    Yer:
    izmir

Tabi ki sadece yumruklar değil demek istedigim anlatamamışım genel olarak söyledim.Wing chun şuan reklam olmasın ama ebmas bu işin en iyisi.Organizasyon olarak pahalıdır ama iyidir.Jeet kune do dedigin gibi bir elin parmaklarını geçmez ama sokak defansıdır vazgeçilmez.Mmaya katılan arkadaşlarda bile var jkd tabi isim olarak geçmiyor.Bjj mt zaten deli bir kombine.Tabi jkd içindeki branşlar tekniklerde aratmıyor Mmayı bizzat hocalıgını yapıyorum benim hocam Bruce leenin lisans verdigi adamdan ders almıştıı

Sayfayı Paylaş