Stres ve sıkıntı yüzünden kilo verilirmi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve oguzhanabi tarafından 20 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. oguzhanabi

oguzhanabi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar bundan yaklaşık bir 10 gün önce 65 kiloydum.Fakat okulların açılmasına bir hafta kala inanılmaz okul stresine girdim.Son 2gündürde sınıfta sıkıntıdan patlıyorum diyebilirim bugün tekrar tartıldıığımda 62 kg çıktım.10 günde bu 3 kg mı vermemi sağlayan bu stres ve sıkıntımıdır?

2. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    güzel kardeşim, sıkıntı büyüme hormonlarında ve testosteron hormonunda düzensizliğe yol açar. genel bir hormonal bozukluk yarattığı için stres vücudun dengesini bozar ve kilo vermeye de yol açabilir. bunlara ek olarak stres, saçkıran türü sıkıntılara da davetiye çıkarabilir. uzun süreli baskı altında kalmak, çok uzun süreler boyunce stresli bir yaşama sahip olmak ta yaşamı kısaltır. zaten daha rahat insanlar uzun yaşarlar çevrenizden de görebileceğiniz gibi. bunları neden yazıyorsun diye de soracak olursan şundan ötürü; stres bu kadar çok kötü etkene sahipken kesinlikle kilo kaybına da sebep olacaktır...

letsgoheat96 bunu beğendi.
  3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bazıları stres ten kilo alır bazıları verir.

Sayfayı Paylaş