Street Workouta yeni başladım yardımcı olur musunuz?

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Mr.Worldwide tarafından 7 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Mr.Worldwide

Mr.Worldwide Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Erzurum
    5 senedir box yapıyodum ve bu sene bırakıp fitness yapmaya başladım ama street workout hoşuma giden bir spor olduğu için yapmayı istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim yorumlarınızı bekliyorum.

2. derek.hale

derek.hale Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    öncelikle 15 20 tane barfiks çekcem diye yarım yarım barfiksler çekme yani demek istediğim haraketleri nizami yapmaya çalış.
    ağırlık antremanlarındaki gibi setleri 3x değil 4x veya 5x yap.
    bu arada başlar başlamaz videolarda gördüğün adamların haraketlerini yapmaya çalışma morel ve motivasyon bozukluğuna uğrarsın çünkü o adamlar uzun süredir bu sporu yapmaktalar. inşallah bizlerde ilerde onlar gibi oluruz. herşey zamanla. yani şuanda barfiks şınav dips mekik gibi temel haraketlerden başla. güçlendikçe antreman programına yeni haraketler eklersin. son olarak tabiki düzenli beslenmelisin.

başarılar dilerim..

3. sadıksaid

sadıksaid Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Saltuk Said
    Yer:
    Bingöl
    Street Workout'un temekl olarak 4 ana hareketi vardır(Bütün diğer hareketler bu hareketlerin gelişmesi, ileri seviyeye gelmesi ile diğer hareketleri çıkarırsın) bunlar;
    -Şınav
    -Barfiks
    -Dips
    -Mekik
    Öncelikle bu 4 hareketin tekrar sayılarını arttırmalısın.
    Nasıl arttırabilirim diyorsan eğer;
    - Bu hareketleri günlük olarak belli sayı ve setler şeklinde yapacaksın, zaman içerisinde rahat bir şekilde yaptığını anladıkça, setlerdeki sayıları yükseltirsin.

4. KeremAydın

KeremAydın Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Haftada Kaç Gün Çalışmamızı Önerirsiniz ? 1 Gün Antrenman 1 Gün Off Şeklinde Olabilirmi veya 1 gün Çekiş Kasları (Latissimus Dorsi, Biceps Brachii) 1 Gün İtiş Kasları (Triceps Brachii , Pectoralis Major , Deltoid) gibi
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Ocak 2014 ---
    İlk Dediğim Gibi 1 gün antrenman (tüm vücut kasları ) bir gün dinlenme . Bunun tek yararı büyük kasları ve küçük kasları aynı anda çalıştıracağımız için testosteron hormonu yüksek seviyede salgılanır bu da büyümeyi tetikler heralde . tabi siz daha iyi bilirsiniz .

DarkFitness bunu beğendi.
  5. mrzess

mrzess Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Mantıklı bir seçim olmuş street workout.Zaten box'un ardından çok da zorlamayacağını düşünüyorum.Çünkü boks antrenmanları birçok sw hareketini içeriyor.Kondisyonun da yüksek olmalı.Hareketleri nizami yapmaya çalış önemli noktalardan biri bu.Program konusunda ise dünyada bu sporun önde gelenlerinin gerek facebook sayfalarından gerekse internet sitelerinden bulabilirsin.(madbarz özellikle tavsiyemdir)

6. eesezgin

eesezgin Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Yavaş yavaş başla. videoyu izle. Direk bu hareketleri yapamazsın. Kimse yapamaz. Ama yavaş yavaş gelişecektir.

Sayfayı Paylaş