Street Workout

Konusu 'CrossFit ve Dayanıklılık Sporları' forumundadır ve Haxcı tarafından 17 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28

Arkadaşlar bu adamlar ağırlık çalışıyorlar mıdır ? Yoksa sadece demirlerde bu hareketleri yaparak mı böyle oluyorlar ?
    Bir de güç kazanmak için ağırlık kaldırmaktan çok bu hareketleri yapmaya kalkarsam daha fazla güç elde edebilir miyim ?

2. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Beyler cevap verir misiniz.

3. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Bu konu hakkında bir bilgisi olan yok mu ?

4. proteinkafa

proteinkafa Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    güç antremanı bu street workout kendi ağırlıklarıyla çalışıyorlar

5. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Bu spora nasıl başlanır ? Güç elde etmek için bbden daha yararlı gibi geldi.Youtubeda 16 yaşında yabancı çocuğun inanılmaz bir değişimi var.Güç istiyorum bu yüzden buna başlamak istiyom ama nasıl başlıcam nerden başlıcam bilmiyorum.

Bilenler lütfen yazsın.

6. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    SW dede artık ağırlık çalışan çok kişi var o yüzden bilemeyiz ama bence ağırlık çalışması vardır . SW ile öyle bir vücut yapman çok zor

Balboa7 bunu beğendi.
  7. Dodo99

Dodo99 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    kardeşim ben bi senedir street workout yapıyorum son zamanlarda antrenmanlarım biraz aksıyor malum lise son sınıf üni ye hazırlanma falan ama aşla çok faydasını görürsün ben gördüm

8. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    zaten belli bir kas kütlesine ve belli bir yag oranina ulasamadan bu hareketleri yapabilmek imkansiz,yaptiklari hareketler neredeyse olimpik sporcularin yaptigi hareketler,ve muaazzam tor hareketler.

Balboa7 bunu beğendi.
  9. Haxcı

Haxcı Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Ağırlık çalışıyor musunuz yoksa sadece böyle barfix demirlerinde mi çalışıyorsunuz ? Dediğim gibi benim amacım kastan çok güç elde etmek.Boksa gidiyorum bu yüzden omuz ve kol bölgesini özellikle güçlendirmek istiyorum.
    Şu sw ile ilgili daha fazla bilgi verirsen sevinirim.

10. FreeRun

FreeRun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Sw yaparak güç arttırabilirsin youtube da onlarca antrenman videosu mevcut. Ağır olarak barfiks şınav türevleri var fakat bazı hareketler kol kasından çok daha fazlasını istiyor. Ve boks ta kuvvet için yapacaksan yapmanı tavsiye ederim. Bende kick boksa gidiyorum daha öncesinde street workout yapmıştım kuvvet konusunda gerçekten işine yarıyor. Yumrukların, gardın sağlamlaşıyor.

11. Dodo99

Dodo99 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    street workout ın fazla bi olayı yok aslında şınav ve barfiks hareketlerinin varyasyonlarını yaparak farklı kas gruplarını çalıştırıyorsun BB gibi bi vücut beklemeyeceksin tabi ki ama kuvvet olarak çok faydasını görürsün ben denemek için salona gittim 90 kilo bench girmiştim tek sorunu var hareketler hep aynı olduğu için sıkılabilirsin ama sıkılmazsan çok eğlenceli ve faydalı bi spor başarılar.

12. lordeng

lordeng Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Bazı haraketleri 3 hafta içerisinde yaparsın human flag adlı haraketi 1 ay içinde yapmayı başarmıştım ancak tek sorun belediyenin parklarındaki saçma aletler yabancı ülkelerde tam sw için aletler mevcut ülkemizin parklarında yok maalesef.

Iğdırlı7676 bunu beğendi.
  13. Dodo99

Dodo99 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    çok doğru ben küçük bi ilçede yaşıyorum bi tane barfiks parkı vardı onuda geçen gün söktüler artık sadece evde ki barfiks demiriyle çalişabileceğim

14. lordeng

lordeng Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Bursa merinosta vardı buradada söktüler anlamıyorum o saçma aletleri koyunca ne oluyorsa

isoLT bunu beğendi.
  15. BLAST

BLAST Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Hiç görmedim böyle bir SW alanı İstanbul'da. Belki de ben rastlamadım.

16. lordeng

lordeng Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Yabancı ülkedeki park resmini koydum ülkemizde çok nadir boş şeylere o kadar para harcanırken su 2 demir koysalar daha yararlı olucak ama yapacak birşey yok..

Ludendorff bunu beğendi.
  17. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    street workout ile az bir hacim alınır ama hepsi o daha çok form tutmak için ideal birde vücudu esnetmekti için iyi söz konusu videolardaki adamlar ağırlık çalışmasıda yapıyorlar yani

Son düzenleme: 5 Şubat 2015
  18. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Sw ile estetik bir vücut elde edilir.
    Hatta çokta güzel olur. Burada SW ile vücut gelişmez diyen forum guruları 3 tane barfiks yapamaz.
    Benim çok arkadaşım var 6-7 ayda SW ile gayet estetik vücuda sahip oldular.
    Sinir sistemi, barbell, barfiks diye ayırmaz direnç neyse onu verir kaslara, hatta ve hatta lat pulldown yerine barfiks çok daha etkilidir. Vücut ağırlığı idmanları sinir sistemi ve kasları tam uyumla çalıştırır. Daha akıllı bir sinir sistemine sahip oluruz. Güçlü Atletik estetik.

I believe in Fitness

19. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    katılıyorum,zorluk seviyesi çok fazla olan hareketler var street workoutta,plancheler,muscle uplar,front back-leverlar vs gibi.

ağırlıkla çalışılır mı vs. diyenler olmuş.şunu belirteyim swde de belli bir spor geçmişine ulaşınca bir çok hareketin ağırlıklı versiyonlarını da yapmak gerekiyor.yani atıyorum artık bir süre sonra öyle bir kondisyona ulaşıyorsunuz ki tek sette 100-150 şınav çekiyosun,bu da kas gelişimi için çok fazla tekrar aralığı,ya da barfix sayıları cok artıyor vs.o yüzden her sporun ileri seviye sporcularının çalışma sistemleri yeni başlayanlardan farklılaştığı gibi burada da farklılaşıyor.ağırlıklı barfixler,ağırlıklı dipsler,hatta biraz daha power tarzında çalışma gibi.

Ludendorff bunu beğendi.
  20. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Bu arada kaslarda gelişiyor tabi. Tek bacaklarda barbell kullanabiliriz. Muscle Up ciddi patlayıcı güç isteyen bi egzersiz, handstand, Humanflag vs.
    Eldivensiz 1 haftada ellerim patlamıştı, sert bir spor. :D
    Bence salonda biceps curl ile vakit öldürmektense chin up yapmak çok daha iyi.
    Corey hall diye bi eleman var sağlam bi Calisthenic'çi ve son derece estetik atletik bir eleman.
    SW'nin hobi amaçlı yapılan BB'den daha iyi olduğunu düşünüyorum.
    Benim bi arkadaş, acayip gevşek biriydi, kola cips x video sigara film vs. takılıyordu, sigarayı bıraktı, kapı arası 25 liralık barfiks demiriyle 3 aydır kalistenik yapıyor, salonda ki 7-8 aylık elemanlardan daha güçlü, hemen hemen aynı ölçülere sahip. Biceps ikiceps izole egzersizlerle takılmaya devam edenler yerinde sayıyor haberleri yok.
    Yok SW ile vücut gelişmezmiş bilmem ne, gelişir çokta iyi gelişir. Böyle konuşanlara sinir oluyorum.

I believe in Fitness

freeletics ve zeo64 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş