Street Workout programı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve sibequ tarafından 24 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. sibequ

sibequ Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Öncelikle merhaba;
    street workout ile uğraşan biri olarak sizlere bir şey danışmak istiyorum.
    Takip ettiğim programda
    pazartesi: üst vücut
    salı: alt vücut
    çarşamba: abs(core)
    perşembe: off
    bu şekilde devam ediyor aynı vaziyette. Fakat üst vücut hareketinde şınav hareketlerinden sonra barfix hareketleri yapmam gerekiyor. Ben şınav hareketlerinden sonra tükenirken barfix hareketlerini nasıl yapmam gerekir. takip ettiğim programda böyle diyor. yardımcı olur musunuz.

2. Rigby

Rigby Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    1 şınav 1 barfix şeklide gidebilirsin :)

3. sibequ

sibequ Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    yorumun için teşekkür ederim. programımı bozmak istemiyorum bir şınav bir barfix daha fazla yorar

4. HouseMafia

HouseMafia Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Şınav ile barfiks aynı kasları çalıştırmaz (Karın kasları dışında). Şınavdan sonra barfiks çekemeyecek kadar yorulman garip geldi biraz. Önce barfiks sonra şınavı dene. O da olmadı 1 set barfiks 1 set şınav yap.O da olmazsa üst vücudu da ikiye ayır, barfiksi karın gününde çalış.

5. sibequ

sibequ Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    kollarımda yorgunluk oluyor o yüzden. şöyle düşündüm bacak antrenmanı yaptığım gün barfix yapsam nasıl olur acaba. bi ara flexor hoca sırt antrenmanı ile bacak antrenmanı aynı gün çalışılırsa daha iyi olur diye yazmış.

6. HouseMafia

HouseMafia Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Bence mekik ile aynı güne al yoksa her gün karın çalışmış olacaksın, kasların dinlenmeyecek.

7. sibequ

sibequ Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    bilemedim ki. bir türlü oturtamadım şu programı. :(

8. isoLT

isoLT Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Tekirdağ
    merhaba dostum bende eskiden senin benzeri bir program izliyordum şınav ile barfix aynı gün ama gün geçtikçe antrenmanlar dahada yorucu olmaya başladı bende bi gün sadece şınav ve dip bi günde sadece barfixe ayırdım bana göre en mantıklısı bu SW için

9. sibequ

sibequ Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    bu seferde dinlenme günü olmaz. 3 gün antrenman 1 gün dinlenme yaptığım için

10. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    ben kendi uyguladığımı söyliyim 2 günde bi idman ve tüm vücut olacak üst vücut ile başlayacaksın bir çekme bir itme hareketi şeklinde ama hareketleri sürekli kafana göre değiştir tutuşları yani herşeyi hızını negatifini vs. ve hareketler arasında dinlenme max 1 dk böyle 5 6 set üst vücuttan sonra 2 hareket karın sonra 2 hareket bacak gene hareketleri kafana göre değiştir her idmanda. Tüm bunları 1 saat içinde bitirirsen güzel verimli idman yaparsın 1 gün dinlenmede kaslara yeterli gelir. Püf nokta max 1 saatte bitirme tekrar sayıları ise ilk setlerde hep max. zorla ondan sonraki setlerde de ya max zorla yada kafandan bi sayı verip atıyorum 20 diyip 15 yaptığın zaman 2 sn dinlenip 2 tane daha yaparak 20 ye ulaşmak cross fit mantığı ile ben bu şekilde çalışıyorum ama tabi bi rutine takılmak eninde sonunda isteksizliği doğurur onun için kendine değişik rutinler bul ara ara komple rutini değiştir. Mesela ben arada sadece 10*10 barfiks dips yapıyorum.

11. sibequ

sibequ Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    biraz kafam karıştı. bu mesajınızı biraz derleyipte yazarmısınız? ve takip ettiğiniz birinin hareketi mi yoksa kendiniz mi tasarladınız?

12. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    nasıl anlatsam ki şöyle hareketleri yazıyım o zaman çekme hareketleri; normal, eller açık-kapalı barfiks, patlamalı barfiks, tek el barfiks,negatif barfiks, aslında sınır yok kendin de uydurabilirsin bana göre çekme hareketi olsun yeterli. İtme hareketleri dips, eller açık-kapalı-patlamalı negatif şınav, paralel barda şınav, düz barda dips, omuz için amuda veya ayaklar ve kalça yukarda şınav, tek el şınav. Kafana göre 5 li 6 lı kombinasyon yapıp hepsinden max yapıcaksın 1 er set. Örnek Normal barfiks* max, 1dk ara dips* max., 1.30 dk ara eller kapalı patlamalı barfiks 1.30 dk ara omuz için şınav dk ara eller içeri barfiks... gibi sonra 2 hareket karın barda asılı ayakları kaldırma max 2 dk ara mekik max. sonra 2 hareket bacak tek ayak squat 1.30 dk ara max normal squat gibi. Tüm bunlar yaklaşık 1 saat olmadan biter. 2 günde bi tekrar edebilirsin ha bazen insanın canı max. yapmak istemiyor. O zaman değişik rutinler deniyorum en sevdiğim 10*10 oda şöyle atıyorum normal barfiks 10 set 10 tekrar max 1 dk dinlenme aralarda en sonlarda 10 tekrar çıkmazsa atıyorum 5 yaptın bırakıp 5 10 sn dinlenip bi 3 tane daha sonra aynı şekilde 5 10 sn dinlenip 10 a tamamlama yani en sonda max zorlama ile 100 tekrar yapmış olacaz.
    barfiks bittikten sonra dips 10*10 aynı şekilde veya şınav şınav kolay geliyosa 10*15-20 tekrar yapılabilir. Benim çalışma şeklim böyle kesin doğrudur diyemem dene gör. Bişeye bağlı kalma yaratıcı ol mad-barz ın rutinleri vardı şu an site kapalı galiba onları bulabilirsen fikir olur sana veya direk te uygulayabilirsin. Kolay gelsin.

13. sibequ

sibequ Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    ilginden dolayı çok teşekkür ederim. uygulaman güzelmiş hoşuma gitti. ben aynı rutinlerle kalmıyorum aslında farklı farklı şınav mekik ve bacak hareketleri uyguluyorum. tek sıkıntım şınav ile barfix in aynı günde zor olmasıydı. fakat bunları gün gün ayırmayı düşündüm yani şınav ile barfix arasında ki saat farkını arttıracağım. ve FRONT LEVER , BACK LEVER, MUSCLE UPS , BACK CLAP PULL UPS,V-SİT , HANDSTAND bu gibi hareketler üzerine durmaya çalışıcam dinlenme günlerimde kaslarımı fazla yormadan bu yazmış olduğum hareketlerin adım adım metotlarını deniyeceğim. ilginden ve cevap vermenden dolayı tekrardan teşekkür ederim :)

14. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    ha sen beceri isteyen kısmında da çalışıcam diyosan onun için şöyle tavsiye verebilirim ben rusyadayım burda okudugum gördüğüm kadarıyla şöyle yapıyolar antrenmanı 2 ye bölüyorlar ilk kısım güç, genel vücut gelişimi, bunun için 4 tane temel hareket seçiceksin her bölgeye, bunlarıda sürekli değiştir, sadece üst vücuda hepsinden 1 er set max. yapıcaksın antrenmanın ikinci kısmında da beceri isteyen kısmına yoğunlaşıcaksın. Off günlerde de kardiyo yapabilirsin koşu bisiklet vs. Şu siteyi biraz kurcala derim translate ile ing. veya türkçeye çevirerek oldugu kadar yararlanabilirsin.

http://workout.su

http://workout.su/forum/252

15. sibequ

sibequ Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    çok yardımcı oluyorsunuz. Bana özelden face hesabını yazar mısınız.

Sayfayı Paylaş