Street Workout Günlüğü

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve TheBlack_D-D_ tarafından 20 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Merhabalar,

bugün dinlenme günümdü. Ama dinlenme günüm diye hiçbirşey yapmıyorum anlamına gelmiyor bu hiçbir zaman gelmeyecek de tabii :) Hafif karın çalıştım bugün. Şöyle ki;

Mekik-3x30(Ağırlıklı)(5 kglik plaka ile)
    Leg Hold-3x30 saniye
    Oblique Plate Twists-3x50 (10 kglik plaka ile)

# Bu arada antrenmanlarımın tam olarak yerine oturttum sayılır az çok. Bunu da idolüm olan aşmış insan DENİS MİNİN' e borçluyum :) Sayısız videosunu izledim. Verdiği söyleşileri röpörtajlarını dinledim. Tam da aradığım bütün sorulara kesin net cevaplar elde ettim diyebilirim :) Bunun sayesinde artık antrenmanım az çok yerine oturdu diyebilirim. Bunun yanında uyku düzenime, beslenme düzenime(hergün aynı saatte gibi) vs çok dikkat edicem. + olarak sabahları da kalkınca koşuya gideceğim sahile. Saat 5:30- 6 gibi kalkıp koşuya gideceğim ardından eve gelip kahvaltı yapıp güne güzel bir şekilde başlamış olucam. Şimdilik herşey bu şekilde. Bu arada dövüş sporu konusunda bu hafta halledemedik(gittiğimiz salon uygun olmadı, yeri itibari ile vs) fakat bu haftasonu kesin olarak başka bir yerle görüşüp başlıcam haftaya. C tesi ve pazar günleri de işte o antrenmanlarım olucak. Şimdilik herşey böyle. Bir gelişme olduğu takdirde günlüğümde paylaşırım. Kalın sağlıcakla :))

2. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Herkese günaydın :)

Bugün saat 5 30 da uyandım. Çayımı içip giyinip hemen saat 6 da koşuya çıktım. 7de yani az önce geldim duşumu aldım şimdi buraya aktarayım dedim :) Gece aslında birileri uyutmadı beni tam o yüzden çok erken uyuyamadım ama 11de yatağa girmiştim yani. Erken uyanıp koşuya gitmek cidden insanı rahatlatıyor. Şuan uzandım inanılmaz bir rahatlık var :D Şimdi kahveyle bir porsiyon meyve tabağı yiyorum. Yarım saate kadar da kahvaltı yapmış olacağım. Bugün sırt biceps önkol çalışıcam gibi ama bakalım akşam yazarım. İyi forumlar

3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bu tam 1,5 ay önce başıma geldi benim barfiks demirimde sıkıştırmalı :( düştüm.Kas kasılması gibi küçük birşeyle atlattım.Geçti ama ben şuan çözüm arıyorum tam olarak onu orda nasıl sabit tutucam diye.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 08:37 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 08:33 ----------

Bu arada sabah koşuları çok iyidir bende yapıyorum , gerçekten sabah koşu , duş insana çok rahatlatıcı geliyor..Muay Thai'ye başlarsanız bunun yararı olur ilerde..

TheBlack_D-D_ ve Theoden bunu beğendi.
  4. mrzess

mrzess Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Benim barfix demirim de kapıya asılı.İçime endişe düştü.Çok güvenmemek lazım sanırım.
    Bir de sabah koşuları dediğiniz gibi gerçekten çok güzel oluyor.Ben de bir şey önereyim.İmkanınız varsa sabahları erkenden kalkıp açık havada tempolu bisiklet sürmek inanılmaz keyifli ve hayli efor sarfettirici oluyor.

TheBlack_D-D_ bunu beğendi.
  5. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bizim burda çok büyük bir alan var , kullanıma açık her sabah 100-200 insan yürüyüşe çıkıyor.Ben yürümeyi pek sevmiyorum anca 10dk ısınma olarak yapıyorum.Koşmaya oraya çıkıyorum.
    Barfiks konusu hem kapı barfiksim var hemde , koridor kapı barfiksim pek düşmedi bi kere düşer gibi oldu onu sadece 10 cmlik bir kağıt gibi demir tutuyor.Ama pek kullanışlı değil.
    Koridor barfiksim tam beni istediğim gibi birşeyde işte o sadece sıkıştırılarak orda kalıyor ve ben 4 aydır kullanıyorum.Yani son 3 ay sıkışmasımı ne bişeyler olmuş bir kere düştüm işte.Bakalım demirciyle felan uğraşıyoz bizim dükkanın yanı demirci onu tam sabitlemeye çalışıyoruz koridora hatta bunun için konu açıcam bugün fikir konusunda sitedeki üyelerin görüşlerini merak ediyorum danışmam gerek..

6. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Herkese merhabalar,

bugün ne yaptığımı tam olarak detaylı detaylı yazamıcam. Hareketleri söyleyeyim, Dips, Pull Ups, Chin Ups. Neden detaylı anlatamayacağımı da belirteyim, ağırlık takarak yaptığım için hareketleri tekrar saymıyorum. Mümkün olduğunca en fazlasını hedefliyorum. Zaten taktığım ağırlıklarla 15 tekrardan yukarıya(ki bu üst sınır) çıkmak mümkün olmuyor. Daha çok kas gelişimi üzerine çalıştığım için şu sıralar özellikle ağırlık takarak yapıyorum hareketleri. Örnek olarak bugün mesela, ilk başta 5 kg, ardından 7,5, ardından 10 ve en son 12,5 ve 15 kg kullandım. Hareketlerim zaten belli. Mesela dipste 13 tekrarı geçemedim nizami olarak. Barfikste de 8 9 tekrar çıkardım her sette. Gücüm kalmadığı zaman kendimi çekip hareketin negatifini yapmaya çalıştım. Yani mesela yukarıya çektim kendimi, o şekilde kaldım. Mümkün olduğunca uzun süre kalmaya çalıştım yukarıda. Kaç set yaptığım kaç tekrar yaptığım aklımda değil zaten bilerek tutmuyorum çünkü amacım maximumu zorlamak. Belirli kalıplar içine sınırlandırmamak lazım kendini. Yarın ağırlıkla şınav ve duruma göre korean ve ağırlıkla bench dips i zorlamak gibi bir hedefim var. Bakalım. Normalde antrenmanlarım 2 günde 1 olacak fakat arada sırada ard arda yaptığım da oluyor, olacak. Özellikle en sevdiğim ve bana en çok faydası olacağını düşündüğüm egzersiz, Ağırlıklı Dips. Göğüs için ama en çok da triceps için çok faydalı olacağını düşünüyorum. Bu arada gelecek Haziranın ortasında yada Temmuzun başında fotoğraf paylaşacağım Before-After diye :) Ama dediğim gibi durum şuanlık böyle.

Antrenmanlarımda belirli bir sınır olmayacak. Şu kadar set, şu kadar tekrar, şu kadar ağırlık diye. Herseferinde nizami olarak EN FAZLASINI hedefleyip onu yapacağım. Özellikle en çok yararını göreceğini düşündüğüm, ve aynı zamanda en çok yoğunlaşacağım hareket de daha önceden belirttiğim gibi Ağırlıklı Dips.

Bu arada barfiks demiri konusuna gelecek olursak eğer, benim şahsi tavsiyem ya bir demirciyle konuşup evde duvara gömmeli şekilde yaptırmak olacaktır. Yani sağlam kalın yapılmış bir demiri duvardan geçirecek şekilde. En sağlamı o olur gibi. Ayrıca özel dips ve barfiksin beraber bulunduğu istasyonlar da işe yarar fakat onlar biraz tuzlu. 1200 tl gibi bi fiyat gördüm geçen :) Sıkıştırmalı demirleri iyice sıkıştırdığınızdan emin olun. Onun üstü ara sıra nemlenir eliniz kayar mesela iyi sıkıştı sanarsınız fakat olmamıştır. Kuruyken var gücünüzle sonuna kadar sıkın. Bir de çok fazla ekstra ağırlık kullanmadığınız sürece sıkıntı olmayacaktır diye düşünüyorum. 100 kg gibi bir taşıma kapasiteleri var diye biliyorum.

7. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Günaydın,

az önce koşuya çıkmıştım normalde fakat dün koşuya çıktığımda ayakkabıyı çorapsız giydiğim için ayağımın özellikle bilek ve parmak kısımları hep kesik oldu. Yara bandı aradım da bulamadım. Çorap giyince geçer herhalde diye düşündüm. Giydim çıktım evden ama direk geri döndüm olacak gibi değil çünkü. Açıkçası kötü oldu benim için. Koşu için o rahatlama için 5:30 da kalkıyorum her gün erkenden yatıp. Neyse artık bugün halledip yarın çıkarım yapacak bir şey yok :

8. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Merhabalar. Maalesef kötü gelişmeler oldu handstand push ups yaparken(ki normalde kolayca yaparım) dengemi kaybettim ve bian sol omzumun üzerine düştüm. İlk başta çıkık var gibi geldi inanılmaz bir ağrı vardı çünkü. Kolu öne kaldırdığımda veya arkaya kaldırdığımda omuz çıkıyodu bildiğiniz. Hastaneye gittik röntgen çekildi bi kırık çıkık vs yok ama ufak çatlaklar olabilirmiş. Doktor muayene etti çok büyük bir sıkıntı yok fakat 10 gün adı ne bilmiyorum hani kolu sabitliyo ya. Kolluk deniyo herhalde. Onu takıcam bir de buz tedavisi uygulıcam. 10 gün sonra tekrardan kontrole gidicem. Moralman çok üzdü bu olay beni. Tam motivasyonun dibine vurmuşken olan bu olay çok kötü oldu cidden. 10 gün boyunca spor adına hiçbirşey yok :( Ve belki de en kötüsü, 10 gün sonrasında bile direk ağırlıkla çalışmaya başlayamicam. Ağırlıksız yavaş yavaş başlıcam tekrardan. 10 gün boyunca koşu ve sadece karın çalışacağım sanırım. Şimdilik böyle. Neyse yapacak bir şey yok omzumu yana doğru kaldırıyorum fakat ileri veya geri doğru kaldıramıyorum. Neyseki kırık veya çıkık yok diyelim. Bu yolda olacak böyle şeyler. Şimdilik herkese iyi akşamlar

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:40 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:19 ----------

Bu arada takip eden arkadaşlar için. Aynısının başınıza gelmesini istemiyorsanız, hareketin tekniğini iyice oturtmadan, iyice ısınmadan, eklemleri kolları iyice esnetmeden bu tarz hareketler denemeyin kesinlikle. Ben kılpayı kurtuldum ona rağmen 10 gün en az ayrı kalıcam spora. Çıkık kırık gibi durumlardan kılpayı döndüm. Risk almayın dediklerime kulak verin

9. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Evet bugünüm dinlenerek geçiyor. Omzuma buz koyuyorum günde 4 5 kere tekrarlıcam bunu 20şer dakika. Ara sıra kalkınca ağrı yapsa da yavaş yavaş iyileştiğini hissediyorum :) Antrenmanlara gönül ister ki hemen pazartesi başlayayım ama duruma göre bakıcam. Bu pazartesi olmasa bile gelecek pazartesi kesin olarak başlıyorum. Fakat pull ups sayısını artırmak açısından(+20) özel bir program uygulıcam haftanın 5 günü. Tanınmış bir program ismini de paylaşırım. 6 haftada güzel sonuçlar veren bir program. Bakalım artık zaten +20 nizami pull up yapacak seviyeye gelirsem daha kimse tutmasın beni :D daha sonra maximumu zorlarım biraz 30u 40ı falan kısa sürede de ağırlıkla çekmeye başlarım. Dips kadar sevmesem de bu hareketi de sevmem gerektiğini anladım çünkü neredeyse tüm hareketlere temel bu iki egzersiz. Pull ups ve dips. Dipste iyi sayılırım zaten gerçi kolluğu çıkardıktan sonra bir süre nizami dips hatta şınav yapacağımı sanmıyorum ama yine de. Pull up ta nizami olarak 10u geçtiğim olmuştur ama bu çok yetersiz bir rakam. Barfiks demirine asılı kalamadığım bile zamanları hatırlıyorum fakat çok yetersiz. Şöyle bir +20 lere +30 lara çeksem zaten gerisi çocuk oyuncağı :=) Birkaç gün ful dinleneceğim için bol bol zamanım oluyor ister istemez. Derse de veremiyorum kendimi bu halde. Yabancı SW forumlarında zaman geçiriyorum vs eğer önemli bazı bilmediğim noktalar da gözüme çarparsa burada paylaşırım ki takip eden herkes faydalansın

10. seyhane

seyhane Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Merhaba, bende vücut ağırlığına dönme konusunda bir düşünce içerisindeyim. Fakat vücut ağırlığıyla yaptığım egzersizler sonrasında yeterli acıyı, ağrıyı hissedemiyorum. Misal şınav çekerken 40 küsürlere çıkıyorum kollarım tükeniyor fakat antreman sonrası herhangi bir ağrı acı sızı olmuyor. Sizce bu durumda ne yapmalıyım ? Ne tarz hareketlerle antremanımı çeşitlendirmeliyim ?

11. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi

Merhaba,

bahsettiğiniz ağrı eğer antrenmandan sonraki o sızı ise benim pek başıma gelmedi ama ham olmadığımdan dolayı sanırım. Eğer amaç o ağrıyı hissetmekse tabii ki bir kombinasyon yaparız aşırı derece zorlarız kası ertesi gün dokunamazsın bile oraya ama bu pek sağlıklı bir şey olmaz. Kası çok aşırı derece zorlamak iyidir bana göre ama başlangıç seviyesi için sizin ileride alabileceğiniz faydaları kısıtlar. Overtraining yani. Ağrı demek gelişme demek değildir onu da belirteyim. Size tavsiyem yeni başlayan herkese olduğu gibi ANA hareketlerde uzmanlaşmanız. Şınavda barfikste ve dipste. O zaman daha detaylı programlara geçilebilir. Mesela onlarda uzmanlaştığınız zaman bir program yaparsınız yada yardımcı oluruz beraber yaparız, sırtta ağırlıkla şınav barfiks dips vs kas kazanımında bunlar daha faydalı olur. Ama öncelikle o hareketlerde uzmanlaşmak lazım dediğim gibi. Önünüzdeki 3 ay kendinizi o hareketlerde ilerletmek hedefini koyarsanız ilerisi için daha faydalı olur. Hem güç, hemde kas kütlesi olarak

bunu başka bir dille anlatmak gerekirse; nasıl insan emeklemeden koşamıyorsa, nasıl ki temeli olmayan bir binaya kat çıkılamıyorsa. En temel 3 harekette kendini ilerletmedikçe daha ileriye gitmek de pek mümkün olmuyor :)

seyhane bunu beğendi.
  12. seyhane

seyhane Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Çok teşekkür ederim, son derece aydınlatıcı bir şekilde yazmışsınız. Bir sorum daha olacak. Temel hareketleri yaparken bu temel hareketleri sırf ana formlarında mı yapayım yoksa daha farklı şekillerde de yapayım mı ? Mesela sadece normal mekik mi çekeyim yoksa bisiklet mekiği, çakı mekiği tarzı hareketler de yapayım mı ? Sadace düz şınav mı çekeyim yoksa kapalı şınav, diamond şınav, ayakları sehpaya koyarak şınav tarzı hareketleri de yapayım mı ? Yani hareketin sadece temel formunu mu yapayım, yoksa diğer formları da harekete ekleyeyim mi ? Çok teşekkürler şimdiden.

13. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi

Mekik için kararı size bıraktım fakat şınav barfiks ve dips te nizami şekilde iyi bir seviyeye gelene kadar diğer versiyonlarına başlamayın bence. Mesela normal şınav nasıl çekilir biliyorsunuz zaten. Şuanki amacınız o sayıyı ciddi anlamda artırmak ve güçlenmek. Aynı şey dips ve barfiks için de geçerli. Bu arada barfiks chin up olan değil de pull up şeklindeki yani eller kaşıya bakacak ve geniş olacak. Bu hareketlerde zaten iyi yerlere geldiniz mi diğer hareketlerde egzersizlerde çok rahat edersiniz :) Önce en temel olanları yerine oturtun, modifikasyonlu diyebileceğimiz diğer versiyonlarını ondan sonra yapar ilerlersiniz

seyhane bunu beğendi.
  14. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Merhabalar günaydın,

bugün normalde sabah koşuya gidecektim fakat geç saate kadar kız arkadaşımlaydım geç döndüm geç yattım vs sabah 5te uyandım ama kalkacak gücü bulamadım kendimde. Az önce kahvaltıyı koydum yumurtaları pişmeye koymuşken 3 set şınav çektim. ilk sette 45 ikincisinde 35 sonuncusunda 30 tekrar. Daha fazlası çok rahat çıkardı bunu farkettim fakat çok zorlamak istemedim ufak tefek ağrı yapabiliyor çünkü :) Sanırım bugün o pull up programına başlayacağım. Gelişmeleri bu başlık altından bildiririm ;)

15. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Eveet bugünden itibaren o bahsettiğim barfiks programını uygulamaya başladım. Haftada 5 gün olan bir program. Bugün yani ilk günü, 5 set maximum tekrar barfiks vardı. Benimki şöyle oldu

1.set : 7
    2.set : 6
    3.set : 4(sonuncusu biraz bel hareketiyle)
    4.set : 3
    5.set : 3(sonuncusu biraz bel hareketiyle)

evet bu şekildeydi. Yarın piramit set var. Onu da buraya aktarırım zaten tüm haftayı gün gün yazacağım. Omzum da %90 geçti sayılır e şınav barfiks rahat çekebiliyorum sadece şınavı nizami çekince biraz sızlama var ama çok hafif. O da birkaç güne geçer ;) Görüşmek üzere

16. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Evet bugün Pull-Up tekrar sayısını artırma programımdaki 2. günümdü. Omzum hemen hemen geçti sayılır. Sabah kalktığımda 3 set NİZAMİ şınav çektim. Bu sefer nizami oldu o bakımdan iyi :) İlk sette 35, ikinci sette 30, üçüncü sette 40 tane çektim. Aslında daha rahat giderdim fakat çok zorlamak istemedim sakatlıktan yeni çıktık. Şınav da omuzu zorlayan bir hareket. Risk almaya gerek yok şimdilik haftaya tam gaz zorlarım :) Barfiks olayına gelirsek eğer, dediği gibi bugün 2. gündü. Şöyle oldu :

Piramit set yaptım;

1 tekrar -[ardından 10 saniye dinlenme]
    2 tekrar -[ardından 20 saniye dinlenme]
    3 tekrar -[ardından 30 saniye dinlenme]
    4 tekrar -[ardından 40 saniye dinlenme]
    5 tekrar -[ardından 50 saniye dinlenme]
    3 tekrar -[(FAIL)- 60 saniye dinlenme]
    Maksimum tekrar : 3 tekrar -[ve son]

bir çok kişiye göre çok az gibi gelebilir sayılar bende farkındayım. Bu zamana kadar barfiksi tam olarak nizami çekmediğimi farkettim. Bu çektiklerim ise tam nizami. Yani kollar geniş, eller karşıya bakıyor, serçe tutuşu yani barı alttan baş parmakla kavramış şekilde. Ardından önce asılı kaldım tam serbest bıraktım kendimi. Ve o şekilde başladım. Yani nizamiyet tam, çene barı geçene kadar çekiyorum. Çok hızlı olmadan. Herseferinde kollarım tam aşağıya salınık şekilde olana kadar iniyorum 1 saniye gibi bekleyip tekrar çene barın üstüne. Tam nizami çekmenin çok daha faydalı olacağı düşüncesindeyim.

6 hafta sonundaki hedefim +20 Pull-Up. Bakalım umarım hedefime ulaşırım :)

SiR_Arawn bunu beğendi.
  17. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Barfiks olayı dediğiniz gibi ilk başta bende nizami yani kendinizi tam salmadan çektiğiniz her barfiks nizami sınıfına girmiyor.Ama Geniş tutuşta tam salınca gerçekten zor bence tekrar sayılarınız iyi inşallah 20 ye veya yakın bir sayıya yaklaşırsınız.Gerçekten Geniş Tutuş çok zor barfiks stillerinden biri.Birde şey var 7-7-7 sistemi yapıyorlar Chin Upta mesela , ilk 7 salık kısımdan ortaya kadar , diğer 7 vücut orta seviyede salık değil yani üste kadar son 7 tam salık vücut nizami oluyor.Gerçekten barfiksle uygulanabilecek çok acayip antreman stilleri var.Verim alıcaksınız diye umuyorum.Hele ki sırt kaslarınız :) bu antremandan sonra gerçekten yoruluyor olmalı..

18. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi

teşekkür ederim :) aynen öyle. yarım yamalak 20 tane çekmek yerine nizami 10 tane çekmek çok daha faydalı. nizami şekilde çekilmeyince insan hem kendini kandırmış oluyor, hem boşuna yorulmuş oluyor. alınan verim çok çok düşüyor. geçen bir yerde okudum daha doğrusu bir röportajda dinledim; ukraynada +50 barfiks çeken gençler var. Ağırlıkla bu rakamlara gelenler de var nizami hemde. İnsanın ağzı açık kalıyor tabi ister istemez :D Sıkı çalışmalarının meyvelerini topluyorlar işte. Nizamiyet cidden önemli. Bu arada 7 7 7 sistemini ben salona giderken yani klasik body building yaparken biceps curl da görmüştüm böyle bir sistem ve uygulayanlar cidden güzel sonuçlar aldıklarını söylüyorlardı :) Cidden bulunmuş ve birçok alanda etkili olabilen pek çok sistem mevcut. Bu benim uyguladığım sistem Charles Lewis Armstrong un oluşturduğu bir program. Cidden güzel sonuçlar verebilen bir program. Uygulayan, sonuçlarını paylaşan kişilerle görüşme fırsatım oldu tavsiye ettiler. Daha birsürü sistem vardı fakat diğerlerinin vaatleri pek gerçekçi gelmedi. 4-6 arası nizami barfiks çekenlerin 1 ay içinde 40 50 barfiks çekeceğini iddia ediyorlardı açıkçası biraz uçuk hatta saçma geldi. Ama bu bilinen bir sistem deneyip sonuç alanları çok. Bakalım umarım bende de işe yarar :) Bu arada gerçekten nizamiyetin farkını hissediyorum, bara asılınca geçen günkü antrenmandan kalan kanatlardaki yani sırt kaslarındaki hafif sızı rahatlıkla hissediliyor :) Bir de pump etkisi nizami olmayan çekişe göre çok daha muhteşem oluyor tabii ki. Bakalım yakında belki bir foto paylaşabilirim bakalım :)

SiR_Arawn bunu beğendi.
  19. rukas

rukas Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    takipteyim umarım emeklerinizi alırsınız

20. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Merhabalar, evet bugün 3. günüm programda. Sabah uyandığımda yine 3 set şınav çektim. İlk sette 45, ikincisinde 35, üçüncüsünde de 35 tekrar yaptım. Şınavlar tam vücut yere değene kadar hızlı olmayan yavaş bir iniş, ve normal bir itiş şeklinde. Yani hızlı yapmadım ve tam indim. Bakalım bu sabah şınavlarının nasıl bir faydası olacak 6 hafta sonunda :) Bugünün Pull Up rutinini de birazdan paylaşacağım

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:00 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:05 ----------

Evet dediğim gibi bugün programdaki 3. günümdü. 3.günden şöyle biraz bahsedeyim. Bugün istenen şey şuydu: toplamda 9 set barfiks çekilecek. İlk 3ü normal Pull Up; yani eller omuz genişliğinden azıcık daha geniş, karşıya bakacak şekilde, omuzlar bara gelene kadar çekiş. Diğer 3 set Close Chin Up; eller bitişik, bana dönük, kafa barı geçene kadar. Son 3 set ise Wide Grip Pull Up; yani eller omuz genişliğinden baya açık, omuzlar bara gelene kadar. Şimdiye kadar herşey normal, fakat istenen tüm setlerde maximum asılıp Allah ne verdiyse tekrar yapmak değil. 9 seti nizami bir şekilde tamamlayabileceğimiz sabit bir rakam isteniyor. Çoğu ilk başlayan kişi 1 yada 2 tekrarı seçti set başı. Ben 3 yapabileceğime inandım 3ü seçtim. Daha sonra ;

Regular Pull Up : 3 set ; her biri 3 tekrar
    Close Chin Up : 3 set ; her biri 3 tekrar
    Wide Grip Pull Up : 3 set ; her biri 3 tekrar

Hareketleri son derece nizami yaptım. Ne hızlı, nede çok yavaş, eller tam aşağıya inecek vücut tam aşağı sallanacak kadar inecek, daha sonra omuzlar bara değene kadar kontrollü bir şekilde çekiş. Şimdi düşünüyorum da set başı 4 deseymişim de olurmuş :D Yarın yani 4. gün de buna benzer bir antrenman var fakat orda sadece Regular Pull Up var sanırım. Şimdilik iyi gidiyor. 6 hafta sonraki sonuçları çok merak ediyorum açıkçası :) Bu arada özellikle close chin up ta sol omzumdan kıtır kıtır sesler geldi biraz endişelendim başta ama bir sıkıntı yok gibi. Haftaya kadar tamamen geçer sanırım. Ben yine buza devam edeyim ne olur ne olmaz :)

Bu arada pazartesi de nihayet gidip boks a başlayacağım sanırım. Nereden baksak en az 1 yıldır bunun hasreti içindeyim. Bir fırsat olmadı, bir ailevi sorunlar çıktı, bir maddi sorunlar çıktı, bir salon sıkıntısı çıktı derken bir türlü halledemedik o işi. Onu da hallettiğim zaman burda belirtirim. Ayrıca başladıktan sonra ordaki antrenmanları da burada paylaşacağım :) Şimdilik bu kadar

Sayfayı Paylaş