Straight Arm Pulldown Yerine Alternatif Hareket Lazım Yoksa Sakatlanıcam:S

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve The Gimp tarafından 25 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. The Gimp

The Gimp Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    İlk önce bu programı yaptım:-haftada 3 gün 6 hafta boyunca-
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/body-buildinge-yeni-ba-layanlar-t12393.html

-Salonda seated cable row makinesi olmadığı için dumbell row ve ters mekik yaptım.

Şimdi ise 2.programdayım-üstteki linkte bulunan 2. ay programı. Ptesi-Salı,Perşembe-Cuma çalışıyorum 3 haftayı geride bıraktım-

2.programda bulunan Straight Arm Pulldown'ı Wide-Grip Front Lat Pulldown yaptığım makinede yapma şansım var Straight için tam uygun makine bulunmadığı için ve geçen yaparken boynuma bir ağrı saplandı ve nerdeyse 1 hafta oldu ama tam düzelmedi. Masaj,kızılötesi lamba falan tuttum azaldı. Fakat bu hareketi bırakmış durumdayım ve diğerlerini yaparken de çekinerek çalışıyorum. Aynı bölgeyi çalıştıran-ya da benzer etki gösteren- hareket(ler) tavsiye ederseniz sevinirim.-bu program bitince linkteki 3.programı uygulayacağım-

Şimdiden teşekkürler:)

Son düzenleme: 25 Aralık 2011
    theunreal bunu beğendi.
  2. doqukaaN

doqukaaN Üye

Beğenileri:
    101
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Istanbul
    Dizlerini kırarak, kalçanı dışarı çıkart ve göğüslerini dışarı vermeye çalış.

o harekete en yakın bu şekilde yapabilirsin.

The Gimp bunu beğendi.
  3. ErbakanHoca

ErbakanHoca Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    O hareketin en yakın ikamesi dostum Z-Bar Pull Over dir.Bench e yat,al eline ez bar,arkaya doğru iyice aç sonra alt göğüsüne kadar çek,Straight arm pull down un kastığı aynı kasların kasıldığını hissedeceksin.

The Gimp bunu beğendi.
  4. The Gimp

The Gimp Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    öncelikle ilgilendiğin için teşekkürler:) bu hareket kanadı çalıştırıyor ancak o daha çok göğüse etki etmiyor mu?

Son düzenleme: 25 Aralık 2011
  5. ErbakanHoca

ErbakanHoca Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    Pull Over aynı zamanda mükemmel bir kanat hareketidir.Tabii ki güzel bir göğüs hareketidir de.

Sayfayı Paylaş