Stomach vacuum hareketi bilenler yardım..

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve yenilmezceko tarafından 3 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. yenilmezceko

yenilmezceko Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    ya geçen bir yerde okudum çoğu bodycinin karnı şişik duruyormuş diyafram yüzündenmi ne ve farkettimki gerçektende kas çalışmaya aşaldık tan sonra bendede bu sorun birazcık da olsa var ama arnold gibi sporcular bu vacum hareketini fazlasıyla karın çalışırken yaptığı için karınlar düz olabiliyormuş internette araştırdım bu hareketi videolarınıda izledim fakat kimisi oturarak yapmış kimisi ayakta kimisi yamuk durarak.Çoğu kişidede bu sorunun olduğunu düşünüyorum hareketi tam anlamıyla bize kavratabilecek ve anlatabilecek kişilerden yardım etmelerini umuyorum ne zaman yapılmalı karın antrenmanlarından sonramı bu şekilde yardım edrseniz sevinirim tabi önce hareketin nasıl yapıldığını açıkladıkran sonra :..

2. Supernatural984

Supernatural984 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    MArmaris
    Aslında bu konu tartışılmıştı sanırım pek arama yapmadın ama ayrı başlık altında tutulması daha iyi oluır gibime geliyor, spartacus isimli arkadaşımız bunu açıklamıştı aynen kopyalıyorum ;)

bbacemi bunu beğendi.
  3. yenilmezceko

yenilmezceko Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    ya aslında bu konuda yabancı kaynaklarda çok bilgi var ama yabancı dilim omadığı için faydalanamıyorum ayriyetetn o arkadaşın yazdığı konuyuda okudum fakat konu tam olarak hareket üstüne açılmamış senin verdiğin bilgiden bu hareketin nasıl yapıldğını anlıyoruz fakat bu hareketi programımızın hangi kısmına ekleyebilirz vede tam olark faydalarını anlatabilecek varsa güzel olur faydalanma açısından

4. Supernatural984

Supernatural984 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    MArmaris
    Benim anladığım bunu mekik programı sonrası yapmak, normal dikey ve yatay mekik programını tamamladığın zaman bu hareketi yapman tavsiye edilir lakin bu konuyla ilgisi olan tecrübeli arkadaşlarımızın yorumlarını almak isteriz, konu bu başlık altında bir çok kişiye yardımcı olacaktır.

her yerde oturarak, ayakta eğilerek vs yapmışlar, önemli olan mideyi iyice geriye yapıştırmak,,,bunu da isterseniz yatarak isterseniz eğilerek yapın demeye getirmişler değişik varyasyonlarla...

5. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    vakum hareketı sadece gh almayan - yağ oranı çok düşük-kas oranı yüksek kişilerde iyi duran ve sadece onlara gereken bir hareket

yani amatörlerin yada işte az karnım çıkık diyenlerin ihtiyacı olmayan bir egzersiz

yağ oranı çok azaldığında kas oranıda arttığında yapılırsa daha mantıklı olur

sonucta poz vermıceksınız

zaten sadece vakum pozunda ıse yarar normal durusu falan duzeltmez

arnold durumu ıse farklıdır gh göbek yapmayan nadır sporculardan bırırıdr o durum ona ozel yanı

leecH bunu beğendi.
  6. yenilmezceko

yenilmezceko Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    teşekkür ederim gerçekten açıklayıcı bir yazı olmuş yani bizim gibi 3 aylıkların yapmasına gerek yok bu hareketi öylemi ?

7. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    yanı isteyen yapsın tabıkıde ama ole elzem değildir

8. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    Danny Boy bunu beğendi.
  9. yenilmezceko

yenilmezceko Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    yani bu hareket kası değilde sadece midenin düz durmasına mı yarıyor yoksa çalıştırdığı kas grubuda varmı?

10. Decline Dumbell Press

Decline Dumbell Press Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    yıllar sonra up olacak da :D

Haraket işe yarıyor mu denediniz mi? Bir faydası oldu mu

Sayfayı Paylaş