stewartt bulking up..!!

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve stewartt tarafından 31 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. stewartt

stewartt Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Kırklareli
    3aylık definisyon serüvenimin ardından yavaş yavaş bulk dönemine giriyorum.p90x in de son 5 haftasındayım yani kas kazanma ayı da diyebiliriz bu aya biz ve beslenme planımı da ona göre hazırladım zaten.Tüm besinlerin makrolarını çıkardım üşenmedim tek tek excel de işledim,formül haline getirdim.5hafta boyunca şimdilik bu beslenmeyi uygulamayı düşünüyorum.Görüşlerinizi bekliyorum.

Kilo:70,3
    Boy:170
    Yağ oranı:%12,1

2. freud

freud Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    izmir
    Bulk için çok yetersiz bir plan olmuş, revize etmeni öneririm.

stewartt bunu beğendi.
  3. stewartt

stewartt Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Kırklareli
    Aslında bu bir bulk programından ziyade bulk a geçiş programı diyebilirim.3aydır protein ağırlıklı besleniyorum ve yağ oranımı istediğim seviyeye getirdim.Şuanki beslenme programımla p90x in son 5 haftasını bitireceğim ondan sonra salona başlayıp daha farklı bir beslenme metodu izleyeceğim.Toplamda 400-600 kalori kadar bir artış yapıp ara öğünlere meyve falan eklemeyi düşünüyorum.Sizin gördüğünüz eksikler neler acaba?

4. stewartt

stewartt Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Kırklareli
  5. stewartt

stewartt Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Kırklareli
    Yeni beslenme programımı ekledim.55/25/20 karbo/protein/yağ oranını kullanmaya çalışıyorum fakat yağı 60grlara çekemiyorum bir türlü.1aydır bulktayım
    Kilo:73
    Boy:171
    Bel:89

6. asteq

asteq Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    fethiye
    protein miktarın cok az geldi bana..150 gr güzel bir rakam ama bitkisel proteinleri de sayarsan..biliyorsun vücut onları sindirirken 1/3 ü kadarını kullanıyor...bence hayvansal proteinleri artırmalısın..mesela öğlen yemeğinde protein yok nerdeyse...oraya da tavuk, hindi, kırmızı et birisini sıkıştırmalısın

7. stewartt

stewartt Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Kırklareli
    Toplam aldığım protein 195gr bunun sadece kaliteli olanı 155gr.40gr da bitkisel protein

8. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Tavuk sadece amsam yemeğinde tuketiyorsun öğlen yemeğine de protein koymani öneririm idman oncesi oldugundan protein almalısın. 150 gr tavuk koy ögle yemegine

9. stewartt

stewartt Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Kırklareli
    Öğle yemeğime 150gr tavuk ekledim.Yorumlarınız için teşekkür ederim

10. BodyBro

BodyBro Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    K.K.T.C
    Uyumadan önce süt yerine beyaz peynir tüketmen daha fazla yararına olacaktır.Sabah 1 kaşık öğlen 1 kaşık olmak üzere günde 2 kaşık fıstık ezmeside ekmeğe sürerek veya sürmeden yemeni şiddetle tavsiye ederim,zaten bulk denilince akla ilk önce fıstık ezmesi gelir.

11. stewartt

stewartt Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Kırklareli
    Fıstık ezmesi konusunu biraz daha açar mısın?Ben endomorfum yani çabucak yağlanıyorum buyüzden bu tarz şeylerden uzak durmaya çalışıyorum.Peynirin yağı fazla oduğu için sütü tercih ediyordum.

12. BodyBro

BodyBro Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    K.K.T.C
    Marka vermek yasak mı bilmiyorum ama zaten herkesin bildiği bir markanın light beyaz peyniri mevcut,tam olarak aklımda yok fakat yağ oranı düşük bir üründü.Sütte laktoz olduğudan dolayı ben uyumadan önce tercih etmiyorum.Fıstık ezmesi hakkında ise hacim almada benim çok işime yarıyor bende endomorf olduğumu tahmin ediyorum ve 110 kilolardan şuanda 79 kilodayım 2 haftadır günde 2 kaşık tüketiyorum ve vücudumda özellikle karın bölgemde yağlanma görmedim.Tavsiye ederim sen başla zaten aynanın karşısında yağlandığını fark edersen bırakırsın.

13. stewartt

stewartt Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Kırklareli
    Ben de 104kg dan 70e düştüm şimdi bulk yapıyorum 75lere dayandım tekrar.Beslenme planıma çok dikkat etmeye çalışıyorum tekrar yağlanmaktan korktuğum için.Kullandığınız fıstık ezmesi markasını özel mesaj atarsanız sevinirim.Beslenme programıma ekleyeceğim ;)

Sayfayı Paylaş