stevia

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve prediction tarafından 3 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. prediction

prediction Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Stevia bitkisinin tozunu kullanan var mı?İnsülini yükseltmeyen bitkisel bir tatlandırıcı olduğu söyleniyor.Tatlı yaparken kullanabilirim diye düşünüyorum kalori değeri sıfır ve insülini zıplatmıyor, kan değerini denge de tutmaya da yarıyormuş.Ayrıca aynı oranda normal rafine şekere göre 200-300 kat daha tatlıymış.Ancak böyle bir tatlandırıcının yan etkisi hakkında kesin birşey bulamadım ve günlük kullanım dozu hakkında sonuçta herşeyin fazlası zarar.

2. prediction

prediction Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Yardım olabilecek var mı mesela baklavayı severim ama içindeki karbonhidrattan çok şeker beni korkutuyor o yüzden bu stevia alternatif olabilir mi?Kuru baklavaya şeker yerine stevia ile şerbet hazırlanıp dökülse.Tatlandırıcılar hiç yanaştığım birşey değil rafine şekerde yok hayatımda ama insülini zıplatmayor ve kan şekerini dengede tutuyor illaki bir zararı vardır dedim ama kesinn birşey bulamadım.

3. o0Freedom0o

o0Freedom0o Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    ben arada kullanıyorum gayet iyi ama sen bunla baklava yapmaktan bahsetmişsin o fazla olur . Daha çok çayı şekersiz içemiyorsan biraz stevia ekleyip içebilirsin yada bir şeyi tatlandırmak isteyince kullanabilirsin fakat gidip bi kilo baklavaya hepsini boşaltırsan olmaz :)

4. prediction

prediction Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Hepsini boşaltmıcam tabiki aynı dediğin şekilde mesela çaya attığın gibi kullanıcam baklava şerbeti için 3 bardak su gerekiyorsa içine biraz atıcam o kadar ölçü olarak normal şekeri denk almicam yani 3 bardak su ne kadar ediyorsa 600-700 ml civarı.1lt su için 1 çay kaşığından biraz az yetiyor diyorlardı ona göre ayarlarım zaten.Önemli olan bunun bi yan etkisi var mı onu merak ettim.Toz şeklinde mi kullanıyorsun?

5. o0Freedom0o

o0Freedom0o Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    ilaç değilki bir yan etkisi falan olsun stevia dediğin doğal bi bitkiyi öğütüp toz haline getiriyorlar bi zararı yok yani kullanmanı tavsiye ederim fakat bulmak biraz zor bütün eczaneleri gezmen gerek :)

6. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    ilaçlarda bitki özlerinden yapılıyor. herşeyin fazlası zarar. bitkidi rsınırsız kulanalım demek yanlış bence. bu bitki çoğu kez yasaklanmış sonra tekra satışına izin verilmiş falan bu tıp dünyası en çok katakullinin döndüğü bilim alanı.

7. prediction

prediction Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Emin olamadım bende kullanın diyen var kullanmayın diyen var ama zararı için kesin bir bilgi de yok.Sonuç olarak şekerden daha az zararlı ise normalde pekmez koyuyorum bar yaparken ondada fruktoz var onun yerine bunu alır kullanırım.Satan siteler var toz halinde şekere göre pahalı ama sonuçta her zaman kullanacağım birşey değil zaten.

8. ozge_cakir00(instagram)

ozge_cakir00(instagram) Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Social Worker, Psychologist
    Yer:
    Ankara
    Burda da bu kesin bir bilgi yok. Bu konuda 'konunun uzmanı' olan yorum yaparsa cok sevinirim.

9. GECMİSH

GECMİSH Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Ben detaylıca araştırma yaptım.Stevia şekergillerden geliyor ama kalorisiz bir bitki yaprağı normal şekerden 20 kat daha tatlı fakat özenle toz haline getirildiği zaman 200-300 kat daha tatlı hale geliyor.Zararı dışında dediğiniz gibi faydalarıda var.Nerden temin edeceğinizi mesaj atarsanız sevinirim.Lifli olanlarından aldım takita marka olanın aşırı derecede gaz yaptı bende.

10. o0Freedom0o

o0Freedom0o Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam eğer hiç kullanmazsan daha iyi ama sana lazımsa ben çoğu tatlandırıcıları denedim bitki olarakta bir kaç tane daha var onlarıda denedim fakat en iyisi kesinlikle önerebileceğim stevia ve agave şurubudur.Stevia toz halinde agave şurubu sıvı halinde ikiside benim gözlemime göre şeker ihtiyacı için en doğal sağlıklı ürünler diyebilirim.Bu arada ben yasaklandığını falan duymadım hatta almanyada her cafede şeker yerine masada stevia var ben orda görüpte araştırıp almıştım türkiyede pek yerde yok doğrusu biraz zor bulunuyor.

11. prediction

prediction Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    gıda hammaddeleri olarak ararsanız ilk çıkan 2 sitede çıkıyor dukan diyetine uygun şeyler de satıyorlardı.Ben oradan alıp denemeyi düşünüyorum 400 gr lif içerikli(toz halinde)15 tl di.

12. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    amerika'da bi dönem yasaklıydı

13. ozge_cakir00(instagram)

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Yer:
    Ankara
    Kesin bir bilgi yok bir de bilgisine sonsuz güvendiğim hocama danışmalıyım. Bir süre daha şeker ihtiyacını doğal yollardan karşılamaya devam....

14. GECMİSH

GECMİSH Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar bu ürünü öneririm bulursam direk alıcam Stevia Zero Toz Tatlandırıcı | Takita
    Bende olan ürün ise bu Stevia | Takita bu ürünü önermem açıkcası BENDE ciddi miktarda gaz yaptı ve tadı tatlı değil mayhoş diyim.Birde anlamadığım madem kalorisi yok neden şeker alkolleri 97 gr olarak girilmiş.

ozge_cakir00(instagram) bunu beğendi.
  15. yaibo

yaibo Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    İngilizce Forumlarda bakmak gerek Pharmacy Forumlarda felan

16. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    stevia nın fazla kullanımı erkeklerde kısırlıga yol açabilir şeklinde bir yazı okumuştum bulursam kaynagı ekleyim

17. prediction

prediction Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
  18. ozge_cakir00(instagram)

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Yer:
    Ankara
  19. o0Freedom0o

o0Freedom0o Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    gerçek stevia bu değil bunlar katkı maddeli zaten her yerde genelde bunlardan var bende kullandım fakat önermem, gerçeği mor kapaklı ufak kutunun içinde resmini bulursam atarım dediğim gerçek ekstra işlenmemiş stevia internette yok heralde ben raslamadım eczanelerde bulabilirsin.

20. ozge_cakir00(instagram)

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Yer:
    Ankara
    Sanırım dediğiniz bu doğru mudur? Stevya 1 gr 120 stick - Doğal Tatlandırıcılar - Form Destek Ürünleri

Sayfayı Paylaş