Steroidsiz vucud yapmak bu kadar zormu gerçekten

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Aslann tarafından 1 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Aslann

Aslann Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar nette yaptıgım arştırmalarda gördüm ki steroid kullanmadan kolay vucut yapılmıyor tamam genetigede baglıda marc fitt e bakıyorum adamın vucut gerçekten mükemmel ama steroid kullanmadan 1 yılda yapılamaz yazılmış heryerde gerçekten böylemi marc fitt gibi olmak 2 3 yılı alırmı protein tozu gh max kreatin kullanarak dahi 1 yılda yapılamazmı bu vucud

2. Gkhan_D

Gkhan_D Guest

Bence artık böyle konular açmayın araştırırsan cevabını bulursun bence böyle açınca insanlar aptal yerine konulmuş gibi hissediyor söyliyeyim sanki dalga geçer gibi forumda bir sürü konu mevcut stereoid olsun protein tozlarıyla ilgili olsun.

3. Aslann

Aslann Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Kimseyle dalga geçtigim yok dostum sadece soruyorum zaten bu işe zaman vermiş birisi kafasına takan birisi asla ama asla bu başlıkta motivasyon kaybetmez bu yola çıkarken zaten kolay olmayacagını biliyordur nediyordunuz siz emek yoksa kasta yok dogru degilmi ne kadar emek verirsen okadar iyi oluyor burada kimseyide aptal yerine koymuyorum gerçekten yanlış bi düşünce içerisindesiniz steroid zaten riskli bişey zyzz de bu yüzden vefat etmişti yanılmıyorsam işte benimde ögrenmek istedigim bu eger kullanılmadan marc fit seviyesine gelmek 2 3 yılı alıyormu

4. Gkhan_D

Gkhan_D Guest

Aptal yerine koyuyorsunuz veya dalga geçiyorsunuz demedim ki zaten insana öyle gelebiliyor dedim :) çünkü forumda bunlarla ilgili konular mevcut kaç yıldır açık bu site sizce bu ve benzeri sorular burada sorulmamış mıdır? Kahinlik konusunda forumun 24.madde ihlali var ayrıca olur muyum diye soruyorsanız.Şimdi burda konuşan ancak genel konuşur acayip genel konuşması lazım onun için cevap vermeyi düşünen kişi ne senin sağlık problemlerini ne vücut tipini,yaşını,beslenme düzenin vb. özelliklerini biliyor eğer kendin için soruyorsan tabi.Marc Fitt'in stereoid kullandığını düşünüyorsan yanılıyorsun muhtemelen al ben sana yorumları paylaşıyım yardımcı olur belki
    http://www.bodyforumtr.com/vbforum/erkek-sporcular/-marc-fitt-51448-6.html

Son düzenleyen: Moderatör: 1 Eylül 2013
  5. Aslann

Aslann Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum ben burada kahinlik yapın demiyorum :D sadece sordum yani o şekilde vucut için o maddeyi kullanmadan rahat 2 3 yılı gözden çıkarmak gerekiyormu diye tam rakamm demiyorum tahmini olarak biraz kahinlige giriyorda uzun sürermi decegime sadece bu şekilde sormayı denedim bide bazı sitelerde yazıyordu kullanmış olabilir diye body forumdada var :D

http://www.bodyforumtr.com/vbforum/erkek-sporcular/-marc-fitt-51448-3.html

Kesin degil ama tartışma konusu :D

1 kişi bunu beğeniyor.
  6. Gkhan_D

Gkhan_D Guest

Ya söyleyende kafasındaki uygun şartlara göre söyler de ancak ondan diyorum tahmini cevaplara pek bakma derim oldum veya olanlar var diyenlere baksan daha iyi olur bence yukarıdaki yorumlarda da olduğunu söyleyen olmuş zaten :) Bende yapılabilir görüşündeyim ama bir kesinlik veremem tabi :)

7. Aslann

Aslann Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0

Bence yapılır dostum sonuçta mr olimpiya seviyesiyle karşılaştımıyoruz marc fit o vucudu yapmak için suplement harici bişey almamıştır bece yag oranı diyorlar ne var yani dogru bi diyet ve iyi bi cardio sayesinde yag oranı düşer ayda 3 4 kg verenler var body sayesinde bu adam görünüşe göre önceden futboll basketboll vb sporlarla ugraşmış alt yapısı vardır adam gibi bi antremanla 1 yılda olmacak degil bence zaten öteki fotolardada görüldügü gibi fazla bi kilosuda yoktu bide idolüm mark fitt olunca o vucudu yapmayı istiyor insan ama yapıcam gerçekten yaz bitene kadar koşu ve karın kası antremanları yapıcam 2 aydır sadece karın kası antremanı yapıyorrdum 2 gündürde koşuyorum 1.cisi 5 dk sürdü dün yaptıgım 11 dk ve nefes sorunuda ortadan kalktı gibi bişey :)

8. Gkhan_D

Gkhan_D Guest

Çok kaslı değil ki adam zaten ronnie gibi falan :) ama yağ oranını bayağı düşürmüş bodyspace inden bakmıştım 5.5 gibi bir şeydi galiba ama adam iyi de kas kütlesi çıkarmış ki yağ oranı o kadar inince o kadar kas kütlesi çıkmış çok kaslı değil de orta düzeyde kaslı gözüküyor bana göre.Çok da yapılması zor bir vücut olarak görmüyorum ben herkes yapabilir de diyemem de benim görüşüm salonlarda fazla görmüyorsun o tipleri ondan insan olur mu olmaz mı diye düşünüyor bence denemek lazım.

Son düzenleyen: Moderatör: 1 Eylül 2013
  9. Aslann

Aslann Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum salonda 100 kişi varsa bunların 4 ünün yagsız vucudu vardır gerisi bulk olarak çalışıyor yada karın kası yok sadece kol yani orantısız gelişme yapıyolar bende çok saçma bi olay kollar gelişmiş ama gögüs yok karın yok sırt yok kısacası mark fit gibi gelişim gösterdikleri yok çogunluk zaten 3 ayda bırakıyor yapamıyorlar gelişme olmuyor diyor tamam diyorsunda 3 aydada kas olacak diye bişey yokki alt yapın yok onu geçtim kaslar yeni yeni toplanıyor dogru degilmi bence 1 yılda ona yakın bi vucut olur genlerde uygunsa :D

10. bycaner

bycaner Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    senin konuların niye bu kadar saçma ? karın kasları en hızlı nasıl yaparım bu vücudu nasıl yaparım steroidsiz vucud neden yapılmaz ? lütfen doğru düzgün araştır ondan sonra konu aç

11. Aslann

Aslann Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum konuyu düzgün oku anlarsın steroid olmadan hangi vucuda baksalar 3 yıl 4 yıl diyorlar steroid kullanmıştır diyolar kısacası bu kadar zormu ki 2 yıl kas y ap 5 ayda boşa gitsin

12. caga

caga Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    Bu konuda C Ronaldo mükemmel bir örnek. Şahsi fikrimce bu adam değerli bir sporcu oldugu için değil steroid whey tarzı şeyler bile kullanmadıgını düşünüyorum. Şimdi bu adam gibi düzenli beslenmek aşçıya yemek yaptırmak olmaz bizde ama 'kimyasal'' anlamında örnek alınabilir bence onun vücudu ;) Tabi genetik faktörü vs. bu tarz bir konu cok geniştir.

Aslann bunu beğendi.
  13. bycaner

bycaner Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    tam araştırmamışsın ondan çalışma+diyet kusursuz olursa 1 yılda çok iyi bir vücudun olur

14. Aslann

Aslann Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    sagol yemek harici bişey kullanmacam zaten böbreklerinle karacigerime tecavüz ettirmeye gerek yok :)

15. fiko07

fiko07 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Bi kaç yerde ronaldonun doping aldığını duymuştum hatta bi kaç futbolcunun daha duymuştum.Futbol dünyasında steroidin su gibi olduğunu iddaa edenler bile vardı.

Aslann bunu beğendi.
  16. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.788
    Ödül Puanları:
    123
    Herşeyi doğru yapan ortalama bir insanın yaklaşık 20-25 kg. kas kütlesi kazanma potansiyeli vardır. Gene herşeyi doğru yaparsan bu potansiyele en erken 4-5 yılda ulaşırsın. Doğal vücut geliştirme yarışmalarına katılan steroid kullanmamış sporcuların yağsız vücut ağırlıkları 80-85 kilo civarındadır. Örnek verdiğin kişi de bu civarda olsa gerek.

Bu sayılar herşeyi yerli yerinde yapan insanlar için geçerli. Açtığın konulardan anladığım kadarıyla sen squat, deadlift, bench press, barbell row, omuz press gibi temel hareketlere odaklanmayıp karın kaslarınla uğraştığın için şu anda harcadığın vakit bu süreye dahil değil.

Aslann bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş