steroid kullanmayan insanlar kullanan insanlara nie canavar öcü gözüyle bakıyolar

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve NBA_39 tarafından 9 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 48 üye.
  1. onno443

onno443 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    cahillik, kıskançlık.

kullanamayınların, kullanmaya cesareti olmayanların etrafa yaydığı asılsız söylentiler steroidin öcü gibi görülmesinin ilk sebebi.

insan daki doğal savunma mekanizması bu.

X kişisi - istediğim vücuda sahip, istedimi kuruyor, istedimi kas yapıyor.
    Ben - her gün işin yoksa antrenman ara, beslenmeye kas, X kişisinin yanına yaklaşama.

sonuç tabiki tahmin ettiğiniz gibi, ama o steroid kullanıyor.

steroid kolay iş değil arkadaşlar, yok etik bulmuyorum, yok hile yapıyorlar, "kullansam bende yaparım" tarzı yaklaşımlardan şiddetle kaçınınız.

adam tüm olası riskleri kabul edicek, birsürü para harcayacak, kür boyunca ve sonrasında yaklasık 4-5 ay her yönden kendisine dikkat edicek, sonra gelicek 2 tane kas yapamayan bu insana laf edicek, öyle mi? çok ayıp :)

söz söylenemez, eleştirilemez demiyorum ama bildğiniz gibi ortalıkta dolaşan "ereksiyon olamıyordur", "cocugu olmayacak", "o kaslar fıs", tarzı söylemler tamamen çekememezliktir. bazen ben bile yapyıroum bunu :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:40 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:36 ----------

benim yaptığım eleştirme en fazla şöyle oluyor, beni bir steroidli ile karşılaştırdıkların da, ben onlara yetişemiyeceğimi, kullanmam gerektiğini söylüyorum. adam yapmış sonuçta, adamın yaptığı şeyi kötüleyerek kendimi öne çıkarmam yanlış bir davranış.

rockybalboa7 ve DEXONİA bunu beğendi.
  2. Please complete

Please complete Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    gittiğimiz adın yeri bile "spor salonu"

3. Zümrüd-ü Anka

Zümrüd-ü Anka Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Bizim ülkemizde spora bir çok insan bilinçsizce bakıyor diğer olaylara baktıkları gibi .
    Aslında steroidi bende kullanmak istiyorum ama bizim insanımızın steroid denilince akla gelen ilk şey cinsel organın bir daha hareketlenmemesi :D

4. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    Çevremde kullanan arkadaşlarım çok çok var. Ve hepsi gayet mutlu hastanelere gitme gibi durumları oluyor fakat bunları sorun olarak görmüyorlar hepsinin ortak bir sorunu var "Bağımlılık"
    İlk başlarda "vücudu yaparım bırakırım o vücudu korurum ne olcak" diyorlardı bana ve ilacı bıraktıktan bi kaç hafta içinde vücut eski gücüne dönüyor hafif depresyon belirtileri başlıyor. Bunlara ben şahit oldum.
    Deca-testo küründen önce 70 bench basan arkadaş 110 kg basmaya başladı. İlaç etkisinden sonra abartmıyorum 70 kilolara tekrar düştü. Bence durumu çoğu sporcu kaldıramaz. Ben kaldıramazdım.
    Bu yüzden steroidlere hep karşı olacağım.
    Fakat kullananlara asla "öcü olarak bakmayacağım".

5. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    ben canavar olarak görmüyorm ama steroit işi çılgınlıktan başka bişey değil gibi geliyo. kaslarımı geliştiricem diye vucudu kimyasallarla doldurmak bana hiç akıl karı gelmiyo. ünlü vgcileri görüyoruz adamlar 40 larda patır kütür ölüyolar. doğallık benim için her zaman en iyisidir.

6. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Vücudun hormonal dengesi dışarıdan müdahale edilmediğinde dahi pamuk ipliğine bağlıyken, hormon ve türevi ilaçları kullanmak gerçekten akıl kârı değil, ben bu konuda en çok "uyanık" amatörlere kızıyorum, fakat profesyonel düzeyde yorumlamak gerekirse saygı duyarım ve kızmak benim haddime düşmez.
    Steroid kullanımına bağlı olarak olabilecekleri bizden çok daha iyi bilen bu işin kimyasına inmiş kişilerin, her şeyi göze alarak belli bir amaç uğrunda hedefe kilitlenmesine daha önce de dediğim gibi olsa olsa saygı duyulur.
    Unutmayın herkesin hile yaptığı bir ortamda hile yapıyor olmanız bir "üç kağıt" değil, şartları eşitlemek ve kendine diğerleriyle aynı şartlarda yarışma hakkı tanımaktan başka bir şey değildir, aksini düşünenlerin bu tür ortamlarda tutunabilmesine imkan yoktur.

rockybalboa7 bunu beğendi.
  7. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Bir insan Ronnie gibi olmadıkça ne kullanırsa kullansın canavar gibi görülmez. :)

Sonuçta ülkemizde bu işi profesyonel manada yapan insan sayısı çok az olduğu için amatörlerin yadırganması da yersiz olmasa gerek. Ne de olsa normal insan sınırlarını aşmak adına yapılan bir işlem steroid kullanımı, o açıdan bakıldığında olağandışı görülmesi anlaşılabilir bir olay.

8. phonix

phonix Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    siyaset iş spor klasık hayat aq işte
    Yer:
    istanbul çağlayan çaya beklerim püskevitde var
    Ben kullananlara canavar değil ''zengin''body'ci olarak görürüm.Her zengin sporcu değil yanlız yanlış anlaşılmasın.Streoid kullanan sporcu kesmi için.

9. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    bence malesefki tam tersi tr de steroid kullananların veya başlayanların çoğu besin ve suplemente ayıracak para olmamasından ve maddi imkansızlıklardan dolayı başvuruyor.

mehmet2576 ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  10. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    1 kutu protein tozu=150 tl
    10 hafta testosteron kuru=130 tl

zenginlik?

mehmet2576, Pulbiber072 ve Swager bunu beğendi.
  11. tero

tero Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    kürüne göre değişir yüz dolarlıkta kür olur binlerce dolarlıkta kür olur. Adam gibi kür yapmak istiyosan en az 1000 dolardan başlamak lazım.

12. phonix

phonix Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    siyaset iş spor klasık hayat aq işte
    Yer:
    istanbul çağlayan çaya beklerim püskevitde var
    Ya vücutta istenmeyen yan etki çıktığına senin dediğin şuna benze 130 tl ver inceden ırt ama olurmu olur.Bu işin sonu doktora düşerse?

13. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    steroid konusunu bırakın insanlar daha body building ile ilgili en kolay şeyi bile bilmiyor örneğin bench press hareketini bile bilmeyeni gördüm bence body building konusunda kimse ile tartışılmamalı zaten anlatsanda dinlemezler dinleselerde yine kendi bildikleri gibi düşünürler gelgelelim yine başlamışlar yok steroid hileymiş yok vg sporu spor değilmiş :) bir kere pro vg sporunda herkes steroid kullanıyor yani şimdi tutup hile yapıyorlar demek saçmalıktan başka bir şey değil hile şöyle olur eğer bir yarışmada çoğu kişi steroid kullanmamış ise aralarında 1-2 uyanık kullanmışsa işte o zaman hile olur bence asıl hile olan şey bazı sporcuların hakkı yenilmesidir gelgelelim vg sporu bir spordur ve tüm sporların atasıdır bugün fitness ve vg sporu ortadan kalksa çoğu spor biter sağlık içinse herkesin ağırlık kaldırması şarttır en azından aletsiz kendi vücut ağırlığı ile antreman yapması şarttır işin içine steroid girerse elbette sağlıktan bahsedilemez ancak doğal yolla supplemenlerle bench press de 100de bassan uzun yıllar sağlıklı yaşarsın sadece sebze meyve yiyip yürüyüş yapan insanlar 60 yaşına gelince doktor doktor gezerken sen spor salonunda ağırlık çalışırsın ve onlardan daha genç görünürsün

Son düzenleme: 14 Temmuz 2013
  14. FATEMA

FATEMA Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    öğrenci
    zor bi konu bence ama kullananlar bıraktıktan sonra vucudunu koruyamadıkları için bağımlılık meselesi ortaya çıkıyor.50 ye yaklaşmış kollarını steroidi bıraktıktan sonra koruyamayınca veya antremanlarda güç kaybını gördükçe psikolojik etki altına giriyor ve sürekli kullanmak istiyor.Bencede hiç başlamamak gerekir akıllarında belki düşüncesi olan insanlar bırakın abartmayın bu işide tatında tutun 40 cm kol doğal olarak yapılabilecekken 50 cm yapacağım diye steroid kullanmak doğru değil gibi gözüküyor zaten belli bi seviyeden sonra itici görünüyor bence.Açıkcası steroitsiz devasa boyutlarda kasa sahip olacaksın deseler bile istemem ne yapıyım dünya şampiyonasına mı katılacam ortalıkta öyle geziyim cidden doğal olarak olacak olsa bile istemem belli bi seviyede kontrol ederim.Son olarak steroidi şırıngaya çekip tam koluna vurmadan önce son kez düşünün son kez sorun kendinize başıma gelebilecekleri göze alıyormuyum diye.

15. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    bana göre steroid kullanmak camdan bir dükkana fil ile girmek gibidir her türlü zararlıdır.

16. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    Her seyde oldugu gibi bunun da b*kunu cikarmamak lazim. isi bilen sacmalamayan arkadaslara ve hocalara bakis acimda bir sikinti yok adamların bir amacı var ve bu dogrultuda bilincli bir sekilde ilerliyorlar.

Ancak ne bulursa vuran, etrafta su bidonu gibi gezen, idmanda da poposundan soluyan tiplere uzuluyorum, bosuna sagliklariyla oynuyorlar. Altyapisi olmadan ilaca girenler bariz belli oluyor.

17. Dampierre

Dampierre Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öcü gözüyle bakmıyorum ama fazla doz kullananlara acıyorum. Vücutlarına yazık. Bir ara televizyona bir genç çıkmıştı, spora 4 ay önce başlamış, hocası direkt steroid e başlatmış, supplement hat safhada, 4 ay sonunda kalp damarları yırtılmış, zor kurtarmışlar, kalbi 4 ayda 3 kat büyümüş, yazık adama yani, tüm suç hocada. AMA bunu televizyona Protein Tozu can alıyordu diye yansıtmışlardı. Ayıptır günahtır. Bu gibi nedenlerden ülkemizde protein tozuna bile öcü gibi yaklaşıyor bilgisiz insanlar.

18. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Başlığı görüpte yazılanları okudumda bazılarına şaşırıyorum. Milletin ne kullanıp kullanmadığından size ne ? Hayır, vücudu örnek aldığın bir vücuttur beslenme, ilaç ve idmanları hakkında bilgi alırsın bu normal ama bir insanı kullandığı şeylerle yargılamaya bana göre kimsenin hakkı yok. Herkes kendine yapar bu hayatta. Çıkıpta ilaç kullanan birine kin beslemek o insanın karakterinin zayıflığını gösterir. Kusura bakmayın burda yaşı ufak olan arkadaşlarda var sanıyorum yorumlardan öyle gözüküyor ama sadece şunu söylüyorum ki , karşımdaki insanın ne kullandığına değilde insanlığına , yaptıklarına bakarım. Diğer türlü düşünceler kusura bakmayında kıskançlığa giriyor açık ve net. Ben şuan kullanmıyorum ama bana soran insanlara hiçbir zaman kullanmadım demedim ne kullandıysam söyledim. Ama söylemeyen çok kişi tanıyorum buda bu düşüncelerden kaynaklanıyor. Ben rahatım şuan uzun bir süre ilaç düşünmüyorum ve gayet formdayım ama bu benim ilaç kullanan benden iyi bir arkadaşıma sen ilaç kullanıyorsunda bu kiloyu basıyorsun olum dememi gerektirmez. Her insan kendinden sorumludur.Hiçbir zaman kıskanan insan olmadım. Çünkü kıskançlıkla uğraşacağıma hırsı seçip kıskanacağım insanı geçtiğim oldu ama bununlada böbürlenmedim. İşte bu yüzden amatörde olsak sporcuyu sporcu yapan en önemli husus bence mütevaziliğidir.

DEXONİA ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  19. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    Kimse kimseyi kandırmasın. Vücut geliştirme sağlık için yapılan bir şey değildir. Spor bile değildir aslında, bir yaşam biçimidir. Kişinin egolarının tavan yapmasıdır. Kendini güçlü hissetmektir. Sürekli aynaya bakıp vücudunun geliştiğini hissetmektir. Kimse sağlık için VG yapıyorum demesin. İsteyen steroid kullanır bu onun kişisel tercihidir. Ben şahsen kullanmadım, ama kullanmayı düşünmedim de değil. Bir kişi eğer gerçekten hayvan gibi beslenip hayvan gibi çalışıp ve bu işe yıllarını verdiyse, sonucunda ise istediği seviyeye gelemediyse steroid basması kadar doğal bir şey yoktur. Lakin yeni yetme ergenlerin sırf plajda karı kız düşürmek için steroid basmasıda aptalca ve salakçadır. Vücut geliştirme sert insanların işidir. Vücut geliştirme karı kız için değil, kendini tatmin etmek, en güçlü olmak, hatta karşındaki bakışlarınla aşağılamak için yapılır. Dürüst olalım, kimse bu sporu zevk için yapıyorum demesin. Hiç kimse zevk için o kadar ağırlığın altına girmez. Ancak benim gibi, bizim gibi manyaklar girer!

mrchest, egemennn, torifonta ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  20. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    doğruya doğru haklısın zaten sağlık için spor yapılacaksa fitness yapılmalı fitness zaten sağlık demektir dediğin gibi bende kaslı görünmek sıradan insanlardan farkım olsun diye yapıyorum artı şu var bu sporu yapanların çoğunda geçmişinde mutsuz hayatları oluyor aile içinde yada arkadaş iş ortamında sonra bb ye başlayıp daha mutlu özgüveni yerine gelmiş birey oluyorlar bugüne kadar çok görmedim açıkcası çok mutlu olup bicepsi tricepsi birbirine denk gelipte vg ye sığınan illaki geçmişte kötü bir anıları oluyor bu bbyi yapanların

egemennn ve torifonta bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş