steroid kullanmayan insanlar kullanan insanlara nie canavar öcü gözüyle bakıyolar

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve NBA_39 tarafından 9 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 48 üye.
  1. bodycucu12

bodycucu12 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    20 senedir bu işin içindeyim. streoid olmazsa olmaz değil gerçektende... beş yıllık sağlam bir çalışmayla 1.80cm boyla 95 kiloya çıkarak vücut yaptınız varsayalım. sağlam beslenerek ve sağlam protein tozu ve kreatin takviyesiyle beraber. kreatin ve protein tozu olmazsa olmaz şartı bu işin. protein herşekilde alınır ama hemen idman sonrası yıkımı engelleyecek tek şey suyla içilecek whey ve kreatindir. en azından idman sonu whey şart... bir de 95 kilo aynı boyda beş yıllık streoid kullanan birini ele alalım. bunun tek avantajı 95 kiloda biraz daha fit durması ve yağ oranının naturale göre az olmasıdır. ama sağlam beslenme ve suplement takviyesi yoksa 95 kiloda ve 180 boyda o da takır takır definasyon durmayacaktır. yani uzun lafın kısası amacınız öncelikli kas yapmak ve bulk vücutsa, streoid para ve sağlık kaybından başka birşey değildir. çünkü streodin kas yapımına muazzam bir etkisi yoktur. protein özellikle kırmızı et ve somon balığı whey artı kreatin çok daha etkilidir...20 yıllık tecrübe ve gözlemle yazıyorumki bulk adamın streoid kullanması resmen enayiliktir. illa da streoid kullanılacaksa definasyonda gereklidir. definasyonda da ihtiyaç yoktur doğal natural defi yapılabilir en azından mükemmel defi olunabilir diyen adamda kesinlikle yalan söyler. muhteşem definasyon için yok yağ yakıcı yok lcarnitin tamamen hikayedir. streoid şarttır. ama küre yine ihtiyaç yoktur. haftada tek ampül testo ayda dört eder. yanında belki bir winstrolle iyi sonuç alınabilir. gözlemlerim bana şunu öğretti streoid kas yapımına etkisi azdır. faydası vardır ama azdır. fakat diyet döneminde kası korumaya etkisi müthiştir. aksini kimse iddia edemez. her kim derseki diyette streoid gereksizdir yalan konuşur. en azından müsabik vücut için. ama bulk zamanda kullanmak tam anlamıyla enayiliktir..

2. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    Ne olur kullananları destekle,desteklemezsen hepsi kürlerini yarıda kesicekmiş,dağcılığa başlıcakmış..

Kusura bakmayında bu kadar low-level bir mesaja böyle bir tpeki verebilirdim sadece

Akay ve DEXONİA bunu beğendi.
  3. DEXONİA

DEXONİA Üye

Beğenileri:
    746
    Ödül Puanları:
    103
    ah tero ahh suplementsiz geliseceklerini saniyorlar? bunu diyen adam birde kur yaptim diyor guler misin aglar misin ne kadar bilgisiz zır cahil oldugun son cumlenden belli.

Danny Boy bunu beğendi.
  4. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Dediklerinize katılıyorum aslında ama Bulkta kullanmak neden enayilik? yani bulkta önemlı olan max kas kütlesi kazanmak değil mi bunun icin steroid kullanmak bence gayet mantıklı..

5. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Yarışmalara katılmak için yapmak iyidir aksi takdirde kötüdür.
    Bu nasıl bir tezat.

6. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103

Hepsi kötüdür diyerek tezattan kurtulalım o zaman. :)

Tabii bu gibi tartışmalarda fikir beyan ederken aslında sadece neticeyi söylememiz ve bizi bu neticeye götüren sebepleri gözardı etmemizden dolayı orta yolda buluşmak mümkün olmuyor. Benim için dini gerekçeler başta gelirken onu da sağlıkla ilgili gerekçeler takip eder.

Son olarak bir gerçek daha var ki 40-60-80 ne kadar ömür takdir edildiyse bunu son nefesime kadar sağlıklı bir şekilde yaşamak isterim. Steroid kullanan bir insana göre (normal şartlar altında) çok daha sağlıklı bir yaşlılık geçireceğim de bir tartışma konusu değildir.

7. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    herşeyde olduğu gibi doping işinde de artılardan ve eksilerden söz edilebilir.
    artıları: yüksek performans, istenilen sonuca daha hızlı ulaşılması...
    eksileri: sağlık açısından oluşturduğu riskler, yasak olması...
    herkes dopingin artılarını ve eksilerini zihninde muhakeme eder ve dopinge karşı bir bakış açısı geliştirir. kimisi artıları uğruna eksilerine katlanmayı göze alır. kimisi eksilerinden zarar görmemek için artılarından vazgeçer. ve her bir düşünce diğerini doğal olarak mantıksız bulur. bu nedenle bu konu üzerinde tartışmaya gerek yoktur. sonuçta günümüzde herkes az çok dopingin artılarından ve eksilerinden haberdar. yapılması gereken diğerlerinin düşüncelerine saygı duymaktır. ayrıca steroide karşı olanlar steroid kullananlara canavar gözüyle bakmaz. neden baksın ki? onlar sadece steroidlerin olumsuzluklarını düşünerek steroid kullananlar adına endişelenir.

8. hardtime

hardtime Üye

Beğenileri:
    649
    Ödül Puanları:
    103
    natürel yolla ilerleyebileceğin kadar ilerledikten sonra steroid kullanmaktan daha doğal bir şey göremiyorum. Bunun tartışması bile gereksiz bence. bu sporu daha estetik ve tatmin edici bir vücut görüntüsü için yapıyorsanız, eğer genetik yönden de çok çok özel ve ne yapsanız yarayan türden bir mirasa sahip değilseniz, natürel yolla elde edemeyeceğiniz sonucu ancak steroid yoluyla elde edebilirsiniz. bunu yaparken de yine büyük bir alın teri ve emek sarfetmek zorundasınız, kimse vücuduna iğne yaptırıp balon gibi şişmiyor. beslenme idman, dinlenme en iyi şekilde olmalı ki vücudunuza aldığınız destekleyici hormonların hakkını veresiniz.

Akay, selim4141 ve ferdityson bunu beğendi.
  9. M0ssento

M0ssento Yeni Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Filmlerde,dizilerde ve bildikleri kadarlarıyla steroid kullananlara deli gözüyle bakarlar.Ama başkası uyuşturucu kullansa umurlarında olmaz.

10. Aramiss

Aramiss Üye

Beğenileri:
    171
    Ödül Puanları:
    53
    oho ben supplement kullandıgım halde etrafımdaki insanlar ezmeye calısıyor.Gerçekten sıkıldım evet haklısın diyip geçiyorum.ALLAH bilir steroid kullansam ne diyecekler

11. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Haklısın dostum aslında Streoid kullanmak bir insanın tercihiyse başkaları bu yüzden ona değişik davranması ne bileyim bizim ülkemizde olur.Çünkü Streoid kullanırken diğer kişiden daha hızlı gelişim elde ediceksin ve oda bunu çekemiyor bence asıl sebep bu.Bide şöyle bilmeyerek yorumlayanlar var onlar haplarla yapıyor o vücudu tarzı yorumlar onlarda cahillik sözleri...Yani isteyen streoid kullanır size ne ki? ben mesela kullanmadım kullanmayı düşünmüyorum.Ama biri streoid kullanıyorsa neden onu kötüleyim veya yorumlayım yani tabi bu fikirler kişiden kişiye değiştiği için streoide abanıyor o vücudu öyle yaptı felan diyenleri kınıyorum hep...

alper92 bunu beğendi.
  12. TZOKO

TZOKO Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    ancak kardio yapmayanlara sporcu denilmez diyen zihniyetler streoid kullananlara öcü gibi bakabilir. kuru cahillik bence

13. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    Kardiyo değil ama vücut geliştirme bir spor olarak görülmez ki kendimde spor olarak görmüyorum.

14. TZOKO

TZOKO Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    niyeki bence spordur ya daha ne olsun spor olarak kabul edilmesi için. ben kendime body sporcusu diyemiyorum bazen çalışmalarımı aksattığım için ama bu sporu hakkıyla yapan bir çok kişi var bu onlara saygısızlık olur. body bir spordur sporun içinde ne varsa onda var. bireysel bir spor.

15. alper92

alper92 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaş 20 yaşındayım protein tozunu nesquik kabına koyup içiyorum.Nedenmi? Çünkü babam görürse beni dünyaya geldiğime pişman eder.Steroidi geçtim toza bile ilaç gözüyle bakılıyor,sanıyorlarki bu adam vücudu protein tozunu içiyor kas oluyor,şişiyor(kolaysa sizde kullanın bakalım görelim, sana diyorumm Baba...) Arkadaşlara gelince
    -Olum sen iyi şişmişsin lan (insaf lan 65 kilo adamım kolum 38 o ayrı)
    -Abi olacak o kadar 1.5 sene oldu nerdeyse
    -Olum bende başlıyım diyomda senin gibi şişmek istemiyom,sen protein tozu falan kullanıyonmu?
    -Ya ilk 7 ay falan birşey kullanmadımda sonra gelişmem yavaşladı,başladık sonra işte protein tozuna,aminoya
    -(Yüzde hafif dalga geçer,kumpas kurar gibi bir ifadeyle)Olum onlar çok zararlı sarkıyor sonra,bende alsam yaparım hemen kasda zararlı işte
    -İçimden(N.H Yaparsın diyorum)a32 konuşma konusunu değiştiriyorum ama gelki benim gibi spor yapan bir arkadaş daha var muhabbetine tanımam 5 saat otururum konuşurum kendisiyle.
    Kısacası arkadaşlar ben insanların başlıktaki gibi bizi canavar görme sebebini sadece KISKANÇLIK evet kıskançlığa bağlıyorum.

''Cahille tartışmayın ben hiç kazanamadım'' GAZALİ

16. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    Spor değildir ne yazıkki, vücut geliştirmedir.
    Dünyada da spor olarak kabul edilmiyor zaten.

17. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Spor değildir , ancak tüm sporların temelidir :)

EdgeVII bunu beğendi.
  18. TZOKO

TZOKO Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    salona giderken vucutumu geliştirmeyemi gidiyorum dersin sporamı, uzmanlar tvde açıklama yapıyor mutlaka spor yapın özellikle ağırlık çalışması yapın vucudunuzun kemik oranı artar vb. diyorlar. yani çoğunluk spor kelimesini kullanıyor. bizde böyle konuşup spor değil dersek; *insanlar anlamadan oda spormu iki hap kullan şiş
    * tozlamı şişirdin o kolları
    *sizin yaptığınız sağlıklı değil derler

bari biz demeyelim ÇÜNKÜ BİZ SPOR YAPIYORUZ.

19. EdgeVII

EdgeVII Üye

Beğenileri:
    273
    Ödül Puanları:
    73
    Sağlık için 100kilo bench pressin altında girmeni yada shoulder press machinede 100kg ile çalış diye hiç bir doktor önermez bu sağlıklı değildir çünkü.
    Spor kelimesi kullanmak bunu spor yapmaz, ben sürekli salona giderken 'makarnaya gidiyorum' desem,bu vücut geliştirmeyi makarna mı yapar? Bunu düşün.

20. LifeSteaLeR

LifeSteaLeR Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Salonda supplement içerken gelip hacı bu ney şu ney diye soranlar varken steroid işini düşünemiyorum

Sayfayı Paylaş