steroid kullanmayan insanlar kullanan insanlara nie canavar öcü gözüyle bakıyolar

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve NBA_39 tarafından 9 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 48 üye.
  1. simitci88

simitci88 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    haklısın ben steroidi savunmuyorum zaten ama bende sana şöyle bir örnek veriym iki adam var ikisininde başı ağrıyor biri ilaç alıyor örneğin minoset diğeri ilaç almadan başının ağrısının geçmesini bkliyo ilaç alanın ağrısı çabuk geçiyor diğeri diyebilirmi ki ''haksızlık sen ilaç aldın diye'' bende senin gibi düşünüyodumda bodycilerle konuşa konuşa anladım bide birine pat diye sormuştum steroid kullandınızmı diye sanane :D seni ilgilendirmez bu bir tercih meselesi falan demişlerdi ozaman anladım olayı.

eludem, Ocensers, Pappy ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  2. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    Steroid kullanmaya karşı olana neden karşısın denilmez steroid kullananada neden kullanıyorsun denilmez. Ama eleştiri yapılabilir. neden eleştirdinde denilmez ayrıca fikir farklılıkları.

Herkes yaptığı birşeyin iyi olduğunu ikna etmeye çalışır .

Ocensers, Pappy, boksbody ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  3. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    birde şöyle düşün sen doğal bir sporcusun steroid alanı eleştirip onu garipsersen sporla ilgilenmeyen insanda sen 1 kutu protein tozu alınca seni garipser.bırakalım insanların ne yaptığını tabiki herkes kendi doğrusu bilsin ister kullansın ister kullanmasın.ama kullananada birşey söylemek senin benim hakkım değil

eludem, boksbody ve NBA_39 bunu beğendi.
  4. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Öcü olarak bakmak değilde ön yargı olabiliyor. Bunun çeşitli nedenleri vardır. Bir kaç tane sıralamak gerekirse,

- Birey steroid kullanan kişiyi öğrenince onu kendisiyle kıyaslamaya başlayabilir. Ben mi daha fazla kaldıracağım yoksa o mu diye. Hatta bunun şu versiyonunu da görmüş biriyim. Streoid kullanan birini geçen bir arkadaş soyunma odasında; sen o kadar steroid kullanıyorsun ama benim kaldırdığım ağırlığı kaldıramıyorsun demişti.

- Bir kişi gidip aylarca emek verip geliştirdiği vücudu streoid kullanan, kullandığı maddeler sayesinde o kişiyi geçmesi. Ki aslında burada hata şu oluyor, steroid kullanan kişi sanki hiç beslenmesine dikkat etmiyormuş yada idmanlarının hakkını vermiyormuş gibi bir düşünce var. Yani o iğneyi olduğun zaman direk şişiyorsun sanıyorlar. Şişmekte ne demekse artık :)

- Bireyin maddi durumu yerinde değildir ama biri gelir onun istediği steroid ve supplement kombinasyonları yapar ve ister istemez o kişiye dokunabilir.

- Steroid kullanan kişi kullanmaya başladıktan sonra sanki dünyalar kadar gücü varmış gibi kaba tabirle artistce hareketler yapması sonucunda oluşan tepkiler. Ki bir kaç aylık birinin o iğneyi vurdurunca ki kasılması şahsen benimde hoşuma gitmeyen etkenlerden biri.

Bunun gibi bir sürü etken sayılabilir. Tercih meselesidir. Kimse bir şey diyemez. Sonuçta biri natural olarak 2 yıl emek verir diğeri 1 yılda o vücudu elde edebilir. İkisinin de birbirine bir şey demeye hakkı yoktur. Burada iki unsur bence çok önemlidir.

1. Eğer hedefler bir müsabık olmak değilse sınırında ve doğru maddeleri kullanmak
    2. 2-3 aylık sporculara yada daha genç bilinçsiz kişilere para kazanmak için bilmedikleri bu yola sokmaya çalışan antrenörler.

Pappy, jkdo, boksbody ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  5. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi
    olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.

sağlık her şeyden önce gelir kullanılmamalı , kullanana öcü gözüyle bakmam ama acıyarak bakarım , bre mübarek yarışmaya katılmıyorsun bu işten ekmeğini kazanmıyorsun ne bu hiddet ne bu celal otur soluklan hele .

boksbody ve NBA_39 bunu beğendi.
  6. ferdityson

ferdityson Üye

Beğenileri:
    436
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Acıyarak bakıyorsun ama avatar resminde dopingli bir badici resmi :)

selim4141 ve NBA_39 bunu beğendi.
  7. voltaj

voltaj Üye

Beğenileri:
    258
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    hayatında eline ağırlık almamış, ama bu spor hakkında çok şey bildiğini zanneden bir dolu insan var.
    bazıları da iğneyi vurdu hemen şişti yada ne bileyim bazıları var anabolizanı vurduktan sonra iş bitiyor daha kolay oluyor diye düşünüyor.

aslında olay öyle değil.

ben kür yapmadım ama çevremde yapanlar var onlardan gördüğüm kadarıyla olay çok daha farklı ve zor.

1. anabolizan kürünü çok iyi ve çok detaylı seçerek yapmak gerekiyor.
    2. iğneyi vurdum az da çalışsam hacimlenicem diye düşünür aksine anbolizan kullanımından itibaren beslenmen eskisine göre çok çok daha iyi olmalı aksi takdirde vücuda zarardan başka birşeyi olmaz.
    3. asıl önemli olanda kür den sonraki durum. insanın psikolojisi, motivasyonu cortladığı da olabiliyor. oyüzden hiçbir insanın yapmadığı, hakkında bir şey bilmediği konu ilgili ahkam kesmeye hakkı yoktur.

NBA_39, rockybalboa7 ve ferdityson bunu beğendi.
  8. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    o adam bu işi meslek edinmiş ben mesleği bu spor olmadığı halde kullananlara acıyarak bakıyorum önce okuduğunu anlayacaksın ayrıca badici nedir ? :badgrin: Türkçe de yazıldığı gibi okunur vücutcu diyebilirsin , illa body diyeceksen bodyci bari de

boksbody bunu beğendi.
  9. ferdityson

ferdityson Üye

Beğenileri:
    436
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Ne yani ben kullanmayı düşünüyorum ama mesleğim değil kullansam bana acıycakmısın bu şekilde kullanan çok bu ara sana bi laf ettik lafın üstüne çıkabilmek için kelimelerde hata arıyorsun dikkat ettiysen konuşmamın sonuna gülücük koymuştum neyse

10. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    isteyen stroid kullanır isteyen alkol alır isteyen sigara içer isteyen koç t. yer
    beni ilgilendirmez
    sorarsa görüüşmü söylerim
    anlarsa anlar anlamazsa kendi bilir
    ben kullanmıyorum ama kullananlarada canavar gibi bakmıyorum sadece üzülerek bakıyorum.
    ben çok büyük üstadların makalelerini okudum, adamlar keşke kullanmasaydık sağlık için kötü etkiledi bizleri diyor,
    bazılarıda daha çok kullansaydımda daha çok şişseydim sağlık gitse bile şampiyon olurdum diyor.tercih meselesi isteyen kullanır isteyen kullanmaz
    birileri siz bunları bilmediğiniz için zararlı diyen cahillersiniz diyebilir ama ben kendimi biliyorum ki cahil değilim.
    kimseyede cahil demiyorum, kimsede kimseye cahil demesin
    kendini bilmemek en büyük cahilliktir.

Akay, selim4141 ve NBA_39 bunu beğendi.
  11. NBA_39

NBA_39 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    13
    evet işin kısası yine anlıyorum ki bu işi meslek edinen sporcular sadece body sporcuları değil diğer tüm dalların sporcuları eğer steriod kullanırsa kötü karşılanmaz halk arasında tabi devlet ve kurallar işin içine girerse orası ayrı bi konu zaten pek iyi karşılanmıyor o zaman :D

yani amacı sadece spor yapmak olan insanların da steroid kullanmasını bi yerde anlamak gerekir yani sonuç olarak salona giren ağırlık kaldıran herkes steroid kullanmıyo steroidi geçtim suplementlere bile karşı olanlar var kullanan adam demekki kafasında bi hedef oluşturmuş ve kendisilyle yada çevresindekilerle yarışa girmiş yarıştan galip gelmek için de steroide baş vurmuş şimdi bu adam geçse yarıştığı kişileri yada kendisini tatmin edicek seviyeye gelse tabiki en fazla ooo baya iyi vucut yapmışsın dicekler başka bişy olmıcak ama yinede bence diyemeyiz sen bunu kullanıyosan hille yapıyosun bunu kullandığın sürece çok itici bir insan olucaksın sonuç olarak tercih onun tercihi sağlık onun sağlığı tebrik edip geçmek lazım bence

Son düzenleme: 10 Temmuz 2012
    boksbody bunu beğendi.
  12. ferdityson

ferdityson Üye

Beğenileri:
    436
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Konu farklı bi hal aldı gibi.

Son düzenleme: 10 Temmuz 2012
    NBA_39 bunu beğendi.
  13. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    genelde videolarda, resimlerde, haberlerde vs. synthol kullanmış ve kendini mahvetmiş kişileri steroid yüzünden bu şekilde oldu diye gösteriyorlar bu da ayrı bir sebep malesefki...

Akay, selim4141, rockybalboa7 ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  14. ferdityson

ferdityson Üye

Beğenileri:
    436
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Ya oda yani iğrenilmiycek bir durum değil

Azi, NBA_39 ve Phil_Heath bunu beğendi.
  15. NBA_39

NBA_39 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    13
    bak işte çok güzel yere dokundun kardeşim aynen öyle heleki synthol olayı zaten tam bir facia oluyo kaldı ki zaten kozmatik sanayinde kullanılan bir ilaçtır kendileri hatta ilaç demekle ilaçlara hakaret etmiyelim bildiğin margarin :D

ve o çoğu yaralı bereli olarak gösterilen resimlerde başka başka hastalıkları steriod den kaynaklı olarak gösteriyolar ki akılları çalınabilecek kişileirn akılları çalınsın steriod filan kullanmasın yada normal spor yapmauyan bir insan da bu resimleri vs. şeyleri gördükten sonra böyle ön yargılı olabilir kullananlara karşı tamam demiyoruzki zaten steroid bir melek ancak bilinçsizce körü körüne yapanların elinde tam bir bomba oluveriyo işte günlük vitamin hapınıda alırken bir seferde bütün kutuyu yutmaya çalışırsan onun bile zararı olur herşey ama herşey sadece ilaçlar sterodiler değil herşey dozajında bilinçli yapıldığında güzeldir

boksbody bunu beğendi.
  16. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Şu ana kadar steroid kullanmadım ve ne kullanana ne de kullanmayana karşı herhangi bir önyargım da olmadı...
    Sonuçta kullanan artısıyla eksisiyle bunu kabul ederek kendi iradesiyle kullanıyor, bunun sonucunda da o kişiye öcü olarak bakmak yada başka türlü yaklaşmak bana göre gereksiz..
    Ayrıca ne yazık ki ülkemizde özellikle vücut geliştirme konusunda bilgisiz kişilerin varlığı bu durumları ortaya çıkarıyor.
    Bu kişiler sadece ek besinlerle yada kendilerini iğnelemekle direk şişeceklerini zannediyorlar.
    Halbuki ne kullanırsan kullan beslenmeni ve idmanlarını doğru düzgün yapmadıktan sonra herşeyin boşa olduğunu bilmiyorlar ve öğrenmekte istemiyorlar.
    Özellikle profesyonelliği düşünenlere karşı yapılan eleştiriler ise tam fiyasko...
    -Söz meclisten dışarı- kimileri profesyonel vücutçulara bile kür yaptığı için veya steroid kullandığı için saçma sapan ithamlar da bulunuyorlar.
    Bunların hepsi bilgisizlikten ve saygısızlıktan başka bir şey değildir!
    Şahsım adına steroid kullanımına karşıyım; ancak kullanana vay sen niye kullandın veya kullanmayana da vay sen niye kullanmadın/kullanmıyorsun demem...
    Son olarak; steroidin verdiği zararlar hakkında kullanmak isteyen kişiyi uyarmak yada bilgilendirmeye çalışmak ayrıdır, direkt olarak işi başka yerlere çekmek ayrıdır...
    İyi günler,

NBA_39 bunu beğendi.
  17. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    bak ferdityson sana ilkokul Türkçesi öğretmekten ben de memnun değilim zaten ama vicdanen kendimi böyle rahat hissediyorum benim hatalarımı görünce sende düzelt , sanki sen benim fikrimi çürütmüşsün gibi konuşuyorsun , seninle polemiğe girmeyeceğim dalgana bak .

İyi akşamlar

18. tero

tero Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    steroid kullandım utanmadım ve hala utanmıyorum kimsede öcü diye bakmadı . su gibi steroid alıpta suplementlere öcü gibi bakan adamlarada şaşıyorum suplementsiz gelişeceklerini sanıyolar .

NBA_39 bunu beğendi.
  19. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Benim imkanım olsa su gibi kullanırım. 1 kere küre girdim bu kış 2.sefer gireceğim. İmkanım olsa hiç çekinmeden alırım çünkü hiç kürsüz yapınca boşa kürek çekiyor gibi hissediyorum. Herkesin tercih meselesi tabi kullanmayan da kendi bilir kullanan da. Ayrıca ömrü kısaltıyorsa da kısaltsın gerçekten hiç problem değil ot gibi 60 sene yaşayacağıma 40'a kadar hayatımı yaşamayı tercih ederim.

emreozgun479, JunkieBot, selim4141 ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  20. ferdityson

ferdityson Üye

Beğenileri:
    436
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Son cümlen hoşuma gitti :) ama genede sağlığınıza dikkat ederek kür yapın az sorun yaşayarak çıkın işin içinden kolay gelsin :)

rockybalboa7, Swager, Danny Boy ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.

Sayfayı Paylaş