Steroid hangi doktordan?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Genius_11 tarafından 11 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Genius_11

Genius_11 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Iyi günler herkese yaklaşık 4 yıldır bu sporla uğraşıyorum ve steroide başlamayı düşünüyorum ama bu işi bi doktor aracılığıyla yapacağım yalnız benim size sorum hangi dalda uzman doktor ile steroid alımını konuşabilirim?Şimdiden teşekkürler.

2. AKFIRAT

AKFIRAT Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Doktorların kas yapmak için steroid önereceğini düşünmüyorum bu fikirden vaz geç bence.

3. Genius_11

Genius_11 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Bi kaç yerde doktor tavsiyesiyle kullanin diye okudum o yuzden bi bilginiz var mi diye soruyorum cevap icin tesekkurler

4. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    hangi doktorların bu konuda ihtisası varsa onu bulman gerekir :)

Genius_11 bunu beğendi.
  5. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Stereod satisi ve kullanimi cogu ulkede oldugu gibi yasal degil..bu sebeple hicbir doktorun hastalik disinda bu yukumluluge gircegini dusunmuyorum..bu isler merdiven altinda pazarlaniyor

Genius_11 bunu beğendi.
  6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Yanlış hatırlamıyorsam Farmakologlar streoid kullanımı hakkında bilgiye sahipti.
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Nisan 2015 ---
    Bu konuda tam bir bilgim yok ama Türkiye'de eczaneden alınan streoidlerde varmış :D yani streoid tam olarak denilmesede kullanılan ilaçlar hemde ucuzmuş.Tabi :D bütün streoidler kullanımı yasal değildir ama Türkiye'de bazıları uygun fiyata alınabiliyormuş.Kullanmadım bilgim yok ama eczaneden rahatlıkla alınabilen birşey yasal sayılır bilgine...

Genius_11 bunu beğendi.
  7. Genius_11

Genius_11 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Cevabiniz için tesekkurler çok işime yarayacak.

8. bora.agirbas

bora.agirbas Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Selam, endokrin uzmanları ilgilenir hormonlar ile fakat ülkemizde de yasal değil bu tip sentetik hormonların kullanımı

Sent from my iPhone using Tapatalk

Genius_11 bunu beğendi.
  9. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    Spor hekimi, farmakolog. Herhangi bir sıkıntıda da endokrin. Ben spor hekimi ve endokrinoloji kombinasyonunu tercih ederdim:D ben de yok yardım etmezler diyorum ama gittiğim doktorlar hemen iğne var mı diye sorup yardımcı olma eğilimine giriyorlar (endokrinologlar). Uzunca bir süre doktor bulup kullanma eğilimindeydim oradan araştırdım:D Ben Hacettepe Üniversitesinin özellikle spor hekimleri konusunda tecrübeli olduğunu duymuştum (kendi üniversitemde arkadaşlarımla spor yaparken bizim okulun tıp fakültesinde çok sağlam hocalar var demişti bir arkadaşım bu konuya ilişkin kulaktan dolma yani).Uludağ Üniversitesinin de bu konu üzerinde yüksek lisans yapmış donanımlı bir anabilim dalı başkanı var sanırım internet sitesinden araştırıp randevu alınıyor yanlış hatırlamıyorsam. Farmakologlar steroid kavramı üzerinde, endokrinologlar hormonlar üzerinde, spor hekimleri de bizim üzerimizde bilgi sahibi diye biliyorum. Ama yardımcı olma konusunda sanıyorum endokrinoloji grubu uzmanlığı sebebiyle bir adım önde. Zaten yeterli bilgiyi edinip (pct vs.) genetik limitlerime ulaştığıma kanaat getirirsem spor hekimine kür öncesi danıştıktan ve kapsamlı olarak bir kontrolden sonra sonra ilk kürde (bildiğimden değil khephnesden anladığım kadarıyla) sadece sustanon basıp hemen endokrine gitmeyi düşünüyorum hayır tedavi etmeyeceğiz demezler herhalde:D bence bunu deneyerek zararı minimuma indirebilirsiniz en azından benim planım bu şekilde çok tehlikeli uzmanlık isteyen bir konu. Farmakologlarınsa steroid konusunda bilgi vereceklerini hiççççç sanmam.
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Nisan 2015 ---
    Sustanon reçetesiz sanırım ilk kür için de dediğim gibi okuduğum kadarıyla yeterli deniyor.

Genius_11 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş