steroid gerçeği

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve NBA tarafından 20 Nisan 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. NBA

NBA Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    __ NBA ACTİONS__
  2. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Steroid kullanıp kullanmama konusunda kafasında soru işareti olan arkadaşlar bu videoyu izleyin.

3. CENTAUR

CENTAUR Guest

Akıllı insanlar başkalarının yaptığı hatalardan ders çıkartır. Ama risk almaktan alıkoyarmı? Buda kişiden kişiye değişir.

4. lubu

lubu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    eline sağlık centeur herşey ortada saol

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    aslında fazlaca amatör bir video..resimlerin yarısı photoshoplu..birkaçıda syntol gibi çok bilinmeyen steroid etkisi olmayan maddeyi kullanmış adını hatırlamak bile istemediğim bir herife ait.diğerleride normal insanlar..

yani steroidlerin kalple,karaciğerle,eklemlerle,böbrekle olan kötü ilişkisi zaten malum ama anlatım kötü..

yinede tekrar gündeme gelmesine sebep olduğun için saol..

6. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Hadiselerden ibret almayanlar kendileri hadiselere ibret olurlar gibi şık bir yorumda getirilebilir...

AMA genel olarak medyada bir karalama kampanyası var gerekceside supplement satıcıları olabilir. Yoksa dozunda kullanıldıkça sağlık taramaları yapıldıkça steroidler bu kadar abartı derecede zararlı değildir(kimseye tavsiye etmedim)

7. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Youtube'da steroidlerin zararları ile ilgili daha çok video var bu basit olanlardan. Zaten şu forumda takılıp da steroidleri savunacak ciddi kimse olduğunu sanmıyorum.

8. crow

crow Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben bu sitede ilk defa rastladım steroid konusuna.

Doping diye bir kavramdan haberdardım hepsi bu.

Okuduklarımdan dehşete düştüğümü itiraf etmeliyim.

Bütün o yan etkilere rağmen ne için kullanılıyor bu ilaçlar.

İntihar mı etmek istiyor (kullananlar) anlayamıyorum.

9. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    O kadar net değil zararları, yani kullanıp hala taş gibi olan sayısız isim var.
    Albert Beckles, Reg Park, Serge Nubret, Robby Robinson ve Ahmet Enunlu...
    Büyük bir risktir ama muhakkak insanı mahveder, daha 60'ına gelmeden mezara sokar gibi bir düşünce gerçekten uzak.
    Bu illetten ölenlerin ailesinde genetik kalp hastalığı, hipertansiyon, kanser, diyabet gibi sorunların olması, dopingle beraber çok daha süratli vücudu harap eden uyarıcı türü uyuşturucuları kullanmaları ve rakiplerinden çok daha uzun süre ve aralıksız uyuşturucu kullanmaları önemli bir etken.
    Mike Mentzer, çok güzel bir kadın 3-4 senede tanınmaz bir nineye çevirebilme özelliği olan crack- speed tarzı uyarıcılar kullanıyordu, litrelerce kahve içiyor, pek az uyuyor, 2 paket sigara içiyordu.
    Andreas Münzer, senenin 7-8 ayı kür yapıyordu, belki daha fazla (Albert Beckles eminim 3 aydan fazla yapmadığı için 70 yaşında bile hala taş gibiydi, şu anda 77 yaşında, eminim hala sağlamdır)
    Yani ilaçlardan daha önemlisi onların nasıl kullanıldığı, kullanan insanın genetik yapısı vesaire.
    Sporu sağlık ve kişisel tatmin için yapan bizler için zaten bunu kullanmak çok gereksiz bir risk, bunuda belirteyim hemen ;)

10. crow

crow Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu konu hakkında birçok şeyler bildiyorsunuz kabul ediyorum.

Benim hayata bakış açım en başta insanın kendisine zarar vermemesi yönündedir.

Fayda adına emek harcarkende risksiz emek vermeyi tercih ediyorum.

Spora başlama nedenim; 3 ıl önce 3. kat penceresinden düşerek omurgamı kırmış olmam. L1 omurum birst kırığına uğradı,tedavisi uzun sürdü. Bütün bedeni alçıya alıp,sonrasında çelik korse ile devam eden bir tedavi.

Güçsüz kalan omurgamı güçlendirmek, hareket etme kalitemi daha da artırmak ve ilerleyecek olan (inşallah) yaşlarımda ise daha az problem ile karşılaşmamı sağlasın diye.

Sitenizin çok faydalı bilgileri içermesinin yanında insanı motive eden bir tarafıda var. Bu nedenlerden ötürü sitenizi beğendim.

Ama benimle alakası olmayan bir alanla (steroid) siteye gelir gelmez karşılaşmanın şaşkınlığını yaşadığımı itiraf edeceğim.

Herkese selamlar, ve iyi çalışmalar dilerim.

Sitenizden istifade etmeye devam edeceğim...

11. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    doping sadece vücut geliştirmede değil çoğu sporda var.özellikle fiziksel güç gerektiren sporlarda daha yaygın.Bu yapılan spora göre değişiyor kimi spor dalında Epo (kan doping),kan transferi,testestoren yaparken/kullanırken kiminde kas hacmini ve kütlesini arttrıcı dopnig yapılıyor.örn bisiklet sporunda (fransa turu) yeri geliyor 250 km den fazla yol gidiliyor.1 ayda 20 gün yarışıyorlar.çoğunda kan transferi ve yüksek testoren seviyesine rastlanıyor. o kadar efor sarfediliyor insanın limiti belli.birde genetik olarak sporcu doğanların yanında o kadarda spora yatkın olmayanlar var.
    atletlerde madalya hırsı,ün kazanma ,prestij,hep bir adım önde olma inancı, rekorları kırıp yeni rekora adını yazdırmak dopinge itiyor.Burada tabi ülkenin ve basının baskısını göz ardı etmemk gerekiyor
    Ama vücuda zarar verdikten sonra geri dönüş çok zor oluyor.insan hayatında daha değerli bir şey yok.

crow bunu beğendi.
  12. crow

crow Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkürler. Bu anlayışı alkışlıyorum...

13. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Sağ alt köşede bir el işareti var o alkışlarsa daha iyi olacak

Sayfayı Paylaş