Steroid Antremani

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve reddragona tarafından 19 Nisan 2006 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. reddragona

reddragona Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bana sağlam bi program yazarmısınız. Steroid kullanıyorum, sustanon küründeyim. O yüzden overtrain bende olma ihtimali daha düşük. Hacim + hat istiyorum. Şimdiki yaptığım program ise şuydu

1.gün göğüs biceps karın
    2.gün dinlenme
    3.gün sırt trapez karın
    4.gün dinlenme
    5.gün omuz triceps bacak

6-7.günler dinlenme

Bu programda her kas grubu 1 kere çalışıyor, hacim + hat için 2 kere mi çalıştırmamı önerirsiniz.

2. reddragona

reddragona Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    beyler program yazmasanız bile şu soruya yanıt verin

SORU:

belli bir kası (örneğin biceps) Haftada kaç gün çalıştırayım. Yani bir kas grubunu bir kez mi, 2 kez mi , 3 kez mi çalıştırayım.

3. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Bir haftada kası kac kere vurdugun tamamen calısmanın yogunlugu ıle ılgılı bır durum.

Yogunluk cok farklı sekıllerde saglanabılır.Ornegın

1.Agır kılolar
    2.Kısa set arası ve hareket arası dınlenme suresı
    3.Hareketın temposu
    4.Superset,dropset, vs cesıtlı ılerı teknıkler

Bu lıste daha uzayabılır, eger sen sıradan bır 4x8 programı , kapasıtenın %70-80 agırlıklar, set arası 1 dakıka dınlenme ve buyuk kasa 1 temel 2 ızolasyon ve kucuk kasa 1 temel 1 ızolasyon hareket uygulayarak calısıyorsan, bu sekılde haftada bır antrenman senı pek hızlı ılerletmez.Bu sekılde yogunlugu yuksek olmayan bır program uyguluyorsan o zaman kasa gelısmesı
    ıcın gereken sartları daha sık calısarak uygulamalısın.Yanı her kası hemen hemen haftada 2 defa calıstırmalısın.

Steroıd-testosteron kur uyguluyorum demıssın, bu durumda dedıgın gıbı overtraınıng olusma olasılıgı oldukca dusuk, yaptıgın kurun bosa gıtmemesı ıcın haftada 4 yada 5 gunluk bır program uygulamalı, calısma programını 3 gunluk ayarlamalısın kı
    bu sayede her kas max 4 gunde bır calıssın, gene kur yaptıgın ıcın soyluyorum, yukardakı yogunluk saglayan sartların bazılarını yada durumuna gore hepsını uygulamalısın.

Kur uygularken alacagın sonuc hırsınla ılgılı, kafanda su olmalı ne yaparsam yapayım aldıgım takvıyeler ıle fazla olmayacaktır,
    bunu sureklı dusunerek hem bastıgın kıloları yukseltmelı, hem arada az dınlenmelı hemde kasları daha sık calıstırmalısın.

Hıc bır sekılde bır kas haftada 3 defa calıstırılmaz, maxımumu 2 olabılır.Vucut yapına gore kol kaslarını ne sıklıkla calıstırman gerektıgını sadece sen tesbıt edebılırsın.

Kurun hayırlı olsun , cok abartma, proteın alımını yuksek tutmayı unutma

4. reddragona

reddragona Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler master, her kas grubunu haftada 2 kez çalıştırıcam. Ama bir günü body salonunda diil evde çalışmak istiyorum, yani bodyye 4 gün gideyim. haftada 6 gün çalışıcam, 2 gün evde 4 gün salonda.

Omuz + triceps hareketini evde çalışmak istiyorum. Bir arkadaşım söyle bir program verdi

1.gün sırt,triceps
    2.gün omuz biceps (evde)
    3.gün göğüs,bacak
    4.gün dinlenme
    5.gün sırt,triceps
    6.gün omuz biceps (evde)
    7.gün göğüs,bacak

Bu programda omuz biceps değil, omuz triceps evde yapılıcak şekilde değiştirebilirmiyiz? Tavsiyelerini bekliyorum

5. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    aslında yaz ayı için ideal proğram genelde ben yazları tekbolgeye duşerim pazarda yatarım :D

ama redragon tam yaza gore proğram cıkarmış bence uygundur kerem

6. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Gogus-Bıceps

Omuz-Bacak

Sırt-Trıceps

Daha ıyı bır kombınasyon, ıtmelı cekmelı kas gruplarının sıralaması, Her gune bır buyuk bır kucuk kas grubu dusmesı acısından.Ayrıca bu sırayı ıkı gun off bır gun on seklınde calısırsan maxımum verım alırsın, haftada 6 gun takvıye de alsan
    antrenman gunlerındekı yırtıcılıgını alır, matıvasyonu korumakta zorlanabılırsın

7. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Duzeltme, ıkı on bır off olacak

Yada daha cok gıtmek ıstersen ıkı on - bır off- uc on - bır off boyle devam edebılırsın

8. kerem

kerem Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Gogus-Bıceps

Omuz-Bacak

Sırt-Trıceps

Master hocam önerdiğiniz bu program nasıl olur sizce. Haftada tek bölge ?? Pzt-Çrş.-Cm. çalışılacak. Dediğiniz gibi itiş çekiş, küçük ve büyük kas grubu zıt olarak ...

9. brooklyn35

brooklyn35 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    arkadaslr ısınıze karısmıs gıbı olmayım ama bende bılmek ıstedım omuzla bacak aynı gun calısılabılırı hocam bana calısılmaz demıstı belını sakatlıyabılırsın ıkısındede yuk bel bolgesıne bındıgı ıcın o yuzden sormak ıstedım saygılar ?

10. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Kerem ,

Yukarda dedıgım gıbı haftada sadece uc gun calısmayı dusunuyorsan ve ucgunluk bır program uygulayacaksan, cok dınlenme suresı oldugu ıcın ve kaslar
    haftada bır calısacagı ıcın o 3 gunu cok sert gecırmelısın, sert derken cok agır kılolar ,kısa dınlenme surelerı, agır bır program kastedıyorum, ancak
    ben haftada en az 4 gun antrenman yapılması gerektıgını dusunuyorum, daha azı gercekten azdır, ınsan bıraz yerınde sayabılır.Ben haftada 3 gun gıttıgım zaman kendıme dısıplını kaybettım ve gerılıyorum dıye kızıyorum.

Brooklyn,
    Omuz-bacak aynı gun olabılır,alısmıs bır vucutta bır press hareketınde bele bınecek agırlık sorun degıldır, zaten omuz ıcın bır press dumbbell veya bar one,
    yanına da lateral ve posterıor fly onerırım. Burada yuk sadece 4-5 set gırecegın presste bele bınecektır, ancak bele yuk bınmesı ıle bel kasının calısmasını bırbırıne karıstırmayın.Bu sekılde bakarsanız bacagı bır gun tek basına calısmanız gerekır cunku yuk bınmesınden daha kotusu kanatta rowıngde bel yorulacak, bıceps curl de bel yorulacak, trıceps push down da bel stabılıteyı saglamak zorunda , netıcede bacak ve gogus gıbı ıkı buyuk kası da aynı gun gırmeye ben karsıyım.

Ayrıca butun bu dedıklerıme ragmen belınıze yukun daha az bınmesını ıstıyorsanız omuz press hareketını ayakta yapın. Alısması ve dengelemesı basta zor olur
    ama arastırmalar gostermıstır kı , ayakta yapılan presste bele bınen yuk oturarak yapılana gore daha az olmaktadır.

Aslına bakarsan bu tur konularda bazen bodycı bır krıstal vazo degıldır dıye dusunmek lazım, temel bazı prensıplerın gerceklıgıne ve dıkkate alınması gerektıgıne ınanıyorum, ornegın bır gun ıcınde ıtmelı ve cekmelı kas grubu gırmek, aynı gunde bır kas ıcın yardımcı olarak calısan kası programa yazmamak,
    bır buyuk bır kucuk kas gırmek gıbı.Ama akla gelen her dusunceyı dıkkate alırsakta program olusturamayız, bu yuzden programımızı olustururken bazı
    konuları ıhmal edılebılecek sevıyede gorup daha onemlı prensıplerı dıkkate alarak hareket etmek durumundayız.

11. reddragona

reddragona Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    omuz ve tricepsi aynı güne alamazmıyız? Yani bir gün omuz + triceps olucak şekilde bir program oluşturmak uygunmudur?

12. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Omuz -trıceps aynı gune alınabılır tabıı ama eger agır calısıyıorsan omuz basarken trıcepslerın yorulmus olacak ve daha sonra trıceps hareketlerınde
    maxımumunun bıraz altında basabıleceksın.

13. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    İlacin hakkını ver hakkını!!!

Biraz geyik olacak, ama ister istemez aklıma "arabanın hakkını ver hakkını!" lafi geldi :D
    Steroid kullaninca bunun hakkini vermek lazim sonucta, bu laf buraya cuk diye oturdu.

14. reddragona

reddragona Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    omuz tricepsi yorucaksa, hiç gerek yok aynı güne almaya. Ben max basmayı seviyorum.Teşekkürler

15. brooklyn35

brooklyn35 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    masteer programı aydınlattıgın ıcın tsk ederım kardes bılgılenmıs olduk

16. momor

momor Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben hayatımda hiç kullanmadım steroid.arkadaşımla beraber yapıyoruz o kullanıyor.ondan çok daha disiplinli ve özenli çalışıyorum ama çok asırı şekilde arkadaşım büyüyor.sustanon iğnesini vuruyor haftada 2kez 1ayda deve gibi oldu,tabii sustanonun yan etki ve zararları hakkında ne kadar uyarsamda develik cazip geldi arkadaşa:)

17. momor

momor Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    steroidin hakkını vermesede arkadasım çok büyüyor,nasıl adalet bu yaw:)

18. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    master ın dediği şekilde mantık yürüterek kendime böle bi prog. cıkarmıştım hoca kafadan prog. uydurma die kızmıştı bana :( :(

19. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Hocani foruma Davet et :)

20. JöNTürK