Stallone soykırımi filmi çekecek

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve akçakaya tarafından 25 Aralık 2006 başlatılmıştır.

1. akçakaya

akçakaya Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Tıpkı Arnold gibi Slyvester da Ermeniler'e yanaştı Sözde Ermeni soykırımı ile ilgili film çekeceğini açıklayan aktöre tepki maili atmak mümkün....

MUSA DAĞI'NDA 40 GÜN
    Sözde Ermeni soykırımı için mücadele veren Terminatör filmlerinin aktörü ve California Valisi Arnold Schwarzenegger'den sonra, Rocky serisinin yıldızı Slyvester Stallone'- nin de Ermeniler'e yanaşması dikkat çekti. Stallone, sözde Ermeni soykırım olayını konu edinecek ve kitabı da bulunan "Musa Dağı'nda 40 gün'' adlı filmde rol almak istediğini açıkladıktan sonra büyük tepki çekti.

TÜRKLER'E TAŞ!
    Bir dostunun önerisi üzerine Anadolu Ermenileri'- nin 1915'teki tehcirini ve Hatay'da Osmanlı ordusuyla çatışmalarını konu alan bir film yapmak istediğini açıklayan Stallone, "Musa Dağı'nda 40 Gün filmini yapmak, siyasi açıdan el yakabilir. Türkler, 85 yıldır bu konuyu öldürüyor. Oyuncuyum ve bu konu beni heyecanlandırıyor" dedi.

İŞTE MAİL ADRESİ...
    Bu açıklamalarının üzerine ünlü aktöre birçok mail yağarken Asılsız Soykırım İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMED) Başkanı Yrd. Doç. Savaş Eğilmez, Stallone'yi bu fikrinden caydırmak için 'webmaster@sylvesterstallone. com' elektronik adresine tarihi gerçekleri anlatan İngilizce elektronik postalar göndermeye başladıklarını ifade etti. Sitede, hazır şekilde Stallone'ye konuyla ilgili tepki maili bulunuyor.

GÜN İLAN ETMİŞTİ
    Geçtiğimiz aylarda da California Valisi seçilen Arnold Schwarzenegger, Ermeniler'e olan yakın tutumuyla Türkler'in tepkisini çekmişti. Sözde Ermeni soykırımını kabul ettiğini defalarca açıklamaktan hiç çekinmeyen Schwarzenegger, daha da ileri giderek 24 Nisan tarihinin Amerika'da Ermeni Günü olarak kullanılmasını istemiş ve bu konuda da bir yasa hazırlamıştı.

Kaynak:Takvim gazetesi

2. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    schwarzenegger in yaptığı popülerlik adına bir hareketti. oy toplaması gerekiyordu ve california nın azımsanamayacak çoğunluğu ise ermeni.

bu konu 1915 ten beridir gündem de. neden daha önce böyle bir film çekmeye kalkmadı bu stallone?
    nedeni belli. artık gözden düşmeye başladı stallone. moruklaştı tıpkı arnold gibi.

bir şekilde popülerliğini yitirmemek istiyor. bunun için de tıpkı arnold gibi tam olarak bilmediği ve savunmadığı konulara burnunu sokmaya başladı.

ben şahsen arnold unda stallone nin de Türk düşmanı olduğuna inanmıyorum. popüler olmak adına maşa olarak kullanılıyorlar sadece.

3. akçakaya

akçakaya Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Sana yüzde yüz katılıyorum bukatto,, ;)
    Bence ermeni lobisinin abd de çok güçlü olması sebebiyle böyle şeyler yapıyorlar...Ama bizleride üzüyorlar :cry: ....

4. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Bukatto'nun dediğine katılmamak elde değil. Ayrıyeten siz olsanız(yani Türk olmasanız), ülkenizde Türkler pek güçlü olmasa, Ermeniler son söz sahibi olsa, siz de aynı şeyi yapardınız. Niye bizim tarafımızı tutsunlar ki? Tabii ki Türklere karşı bir dertleri yok, hele umurlarında dahi değilizdir.

5. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    bir de 1915 yılında ülkeyi yöneten Türklerin bu soykırımı kabul ettiği söyleniyor. evet bu doğruymuş.
    yalnız bir düzeltme yaparsak doğru olacak, Türklere bu soykırımı (!) kabul etmeleri dayatıldı.

tıpkı şimdi günümüzde olduğu gibi yani. o zamanki şartlar daha farklıydı. kurtuluş dönemiydi ve ülkenin kurtuluşu için bazı kararlar alınmak zorundaydı.

bu konuyla ilgili bir program vardı dün trt 1 de. çok güzel şeyler anlatıldı. belki izleyenler olmuştur.

6. ebb

ebb Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bu dönemi anlatan 2 kitap okudum. Soner Yalçın, Teşkilatın İki Silahşörü ve Turgut Özakman, Şu Çılgın Türkler. Osmanlı İmparatorluğunun böyle birşeyi kabul ettiğini ilk kez duyuyorum.

Özellikle Turgut Özakman, 1.Dünya Savaşı sonrasında, hemen bütün İttihat ve Terakki ileri gelenlerinin ki bunlar, Osmanlı İmparatorluğunu savaşa sokmuş ve savaş boyunca yönetmiş bakan, mebus ve bazı askeri zevatıda kapsar, Malta`ya sürgün etmiş (daha doğrusu hapis etmiş) burada yıllarca tutmuş, ermeni meseleside dahil yargılamıştır. Neticede Osmanlı`yı İngilizlere karşı savaşa sokmuş bu zevattan hiç kimse mahkum olmamıştır.

Olayların çok sıcak yaşanmış olduğu bir dönemde, İngilizler kendilerine karşı savaşmış Osmanlı ileri gelenlerini mahkum edemiyorlar. Bunu bilmek lazım.

7. boxer

boxer Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    İyi ki ROCKY 6 gösterime girmeden haberimiz oldu yoksa gidip sinemada izleyip Stallone ye para vermiş olacaktık artık korsanını bekleyeceğiz :D

8. ebb

ebb Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Tamamen katılıyorum. Bunlar, ülkelerinde kaç eyalet olduğunu bile bilmezler, böyle işler yaparlar.

Belkide Kurtlar Vadisi Irak`ın rövanşıdır.

9. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    ebb, yazdıktan sonra farkettim. kaynak göstermeyi unuttum. bunu söyleyen ermeni terör örgütü asala nın bir süre avukatlığını yapmış fransız bir bürokrattı.

hatta bunu kabul eden kişinin de enver paşa olduğunu söyledi. bana da tuhaf geldiği için nette araştırma yaptım. ancak net olarak böyle birşey bulamadım.

bu doğruymuş dememdeki kasıt, evet onca ermeni öldürüldü ama savaş koşullarından dolayı. onlar gibi bizim askerlerimiz de öldü.

fakat bu sayı asla milyonu bulmadı. zira milyon tane ermeni yoktu o dönemde anadolu topraklarında.

böyle bir dayatmayı nasıl ve neden kabul etmişlerdir? sorusunu araştırıyorum evdeki kitaplardan.

benim tahminimce osmanlı imparatorluğundan geriye arta kalan istanbul ve çevresindeki biraz toprak parçasında yaşayabilme karşılığında olabilir.

eğer böyle birşey varsa, enver paşa böyle bir şeyi kabul ettiyse kesinlikle bunu boyun eğme olarak kabul etmemiştir.

bu dayatmayı kabul etme konusu hakkında bilgi sahibi olan varsa yazmalı mutlaka.

10. akçakaya

akçakaya Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Her ne nedenle olursa olsun;
    SLY bizlere ayıp etti :cry: ,,severdim kendisini,acı yok rocky acı yok,,ama neyse yine izlemicezmi onu izlicez ama, keşke bunlar hiç olmasaydı;
    tıpkı arnold abimizdeki gibi,,,
    vali oldun bizi sattın..... ;)

11. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Dünyada neler oluyor.

12. akçakaya

akçakaya Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    ?

13. akçakaya

akçakaya Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Stallone'yi bu fikrinden caydırmak için '' [email protected] ' ' adresine mail atabilirsiniz ;)

14. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Ne cayar ya :)

15. akçakaya

akçakaya Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    ben de biliyorum ya :) ama olsun madem böyle bir şey var dedim bunuda frouma aktarim dedim ;)
    En azından türk dayanışması olur :)

Sayfayı Paylaş