Squat ta kaç basıyorsunuz

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Red Dragon tarafından 28 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 107 üye.
  1. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Sallama konusunda yukarıdaki 2-3 mesaja katılıyorum.Daha dün 51 cm kollu 20 senedir bu sporun içinde olan birini 160 kg nin altından kurtardım millet burda 70-75 kilo 6 aylık sporcu 160 kg 10 tekrar yapmaktan bahsediyor. Sanırım bizim bildiğimiz Full squat la onların yaptıkları farklı seyler.Ağırlığı omuza alıp 2 cm eğilmek değildir squat. İnandırıcı sallayalım biraz.

theworst, snatcher ve orkunberk bunu beğendi.
  2. HARD CHILD

HARD CHILD Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    En Iyi Zamanimda 140 Kg Bastim 4 Tekrar

3. fedor emelianenko

fedor emelianenko Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    0
    yarın squat basıp videosunu koyacağım inanmayanlara, serbest ağırlık. yanlız vucudumdakı hafıf bır dengesızlık yuzundende olabılır, bacaklarım vucuduma gore cok uzun neredeyse 2/3 ü. goren pantoplonu nıe o kadar yukar ıcektın dıor :D ama aslında dusuk bel gıyıyorum. neyse vıdeoyu gorucne ınanırsınız umarım, öyle ego tatmını gıbı bır olay yok , estetık oalrak ıgrenc bı vucudum war dıger tum hareketlerdede cok kotuyum bench press 55kg sadece, neyse umarım video herseyı acıklar
    bence direk böle saldırmasanız daha iyi olur, tesekkurker

2*45lbs+2*35lbs+20kg olımpık bar ortalama 93(92,7) kılo gıbı bır rakam edıyor sanırım, 4*45 i tam yapamadığım için koymadım ama 93 yapıosam 100 de sallama değildir yani en azından saldırılarınızı biraz yavaşlatır umarım.
    yeni upload ettiğim için birkaç dakika bekleyin diyor, yinede bir sorun olursa tekrar düzelteceğim

https://www.youtube.com/watch?v=cS8JvbPXfDI

Son düzenleme: 12 Haziran 2007
  4. fedor emelianenko

fedor emelianenko Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    0
  5. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Saldırı falan yok,videoyu izledim,yanlış anlama ama hareketi yanlış yapıyosn;hiç inmemişsin ki hele ki son tekrarlarda.Harekette ağırlık değil nizamilik önemlidir.İnan bana 40 kiloyla k.çın yere değecek şekilde nizami bi squat yap,bundan çok daha faydalı ve zor olduğunu göreceksin ;)

6. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Yaptığın half squat bile değil. Dizlerini biraz kırıp geri gelmişsin. En azından paralele insen yine bir nebze. Full squatta maksimum 60 kilo derim ki o bile iyimser olur.

7. fedor emelianenko

fedor emelianenko Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    0
    SCHWARZXXL, haklısın öyle kıçımı değdircek kadar eğilmiyorum ama "izlerini biraz kırıp geri gelmişsin" , biraz insaflı ol abi yaf .
    birde şey soracağım öğle diyorsanız bundan sonra değiştiriyim madem. o zaman şimdi kıçımızı değdirmeye mi çalışacağız yoksa backlarımızı paralel yapmaya mı? çünki forumdaki vücüd egzersiz hareketleri bölumundekı resımler hep bacağı paralel yapıyor mesela http://img402.imageshack.us/img402/7819/squatsih5.gif
    bu konuda biraz aydınlatırsanız sevinirim

8. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Full squat
    http://www.exrx.net/WeightExercises/Quadriceps/BBFullSquat.html

Bu da squat
    http://www.exrx.net/WeightExercises/Quadriceps/BBSquat.html

Senin yaptığın bunlardan herhangi birine benzemiyor.
    Full squat daha anabolik bir egzersiz. Squat ile ise bacaklara daha fazla odaklanacaksın. Senin yaptığın hızlı bir şekilde patlatarak yapılırsa sıçramayı güçlendirebilir ancak.

snatcher bunu beğendi.
  9. fedor emelianenko

fedor emelianenko Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    0
    tamam bence normal squat a benzıor ama neyse geçelim bunu uzatmayalm saol tavsiyellerin için.
    ben sana zaten şunu sormuştum, ben programımı kendim yapmaya çalışıyorum salonda bi hoca olmadığı için, programa burdan okuyarak squat da koymuştum sence normal squat mı yapayım yoksa full mu? benim amacım bacaklarımı çalıştırmak, full squat daha anabolik derken neyi kastettiğini anlamadım

10. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Anabolik yani büyüme hormonu salgısını arttırıyor.
    Neyse başlık bunu tartışmaya uygun değil. Kısaca full squata alışmanı tavsiye ederim.
    Konuyu bu noktada kapatalım. Başlığa uygun olmayan mesajlar atmayalım.

11. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    kişi performans sporcusu (basketbol, futbol vs...) ise bacaklar yere paralel gelecek şekilde eğilmek yeterli eğer amac bb ise tam oturulmalı.

sultanmehmed ve novizenj bunu beğendi.
  12. CENTAUR

CENTAUR Guest

Tam oturma kalçayıda biraz yukarı topluyor. Hep dikkatimi çeken şey eski bodycilerde şimdikiler gibi kalın bel olmadığı gibi yukarı toplanmış çıkık kalça kaslarıda yok, sebebini ve squatın çeşitleriyle ilişkisi olup olmadığını merak etmişimdir.

13. pyros

pyros Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Biz sırttan squat çok nadir basıyoruz genelde ön squat ve sadece tam squat yapıyoruz ayrıca 2 tekrardan fazla yapmıyoruz en iyi önden squat 240 2 tekrar bastım

14. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    150 kg 8 tekrar yapmıstım makinada serbest barda 110 kg 6-7 tekrar yapmıstım. max 1 tekrar yapmaya hiç cesaret edemedim :eek:

15. APOLLO

APOLLO Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bilgisayar
    Yer:
    izmir
    beyler bir kızla tanıştım spordan muhabbet açıldı.squat falan derken kız tam squatta 170kilo basıyorum dedi.önce inanmadım çünkü kızın kilosu 64.ama sonradan söyledi kız 8 yaşından beri atletizimciymiş rekoru da 210 muş.ne biçim iş anlamadım.ben 80 kiloyum en fazla 120 bastım

16. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Apollo dediğin olayın benzeri benimde başıma geldi, bir voleybolcu bayan arkadaş, squat'ta 80 kiloyla 50 tekrar yaptığını iddia etti.
    Ya çeyrek squat yapıyor, ya da cehaletten leg press'e squat diyor bu kızlar.
    Avrupa Bayanlarda 67.5 kilo sikletinde Avrupa Rekoru 247.5 kilo, atletizimle uğraşan bir kizin kendi sikletinde Avrupa rekoruna yakin kaldirislar yapmasi beklenemez.

17. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Bu verdiğin değer full squat mı? Öyleyse müthiş bir değer o kilodaki bir kız için.

18. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    http://www.worldpowerlifting.info/en/#

Şuna bir baksana Schwarzxxl, 387.5 kg. squat yapan bir kadın.
    240 Bench Press'te cabası!!!
    Son harikası -90 kiloda 365 kg. squat yapmak olmuş, yani 4 katından ağır squat, ne kadınlar var, benden uzak :D

19. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    verdigin degerler inanilacak gibi degil karasan,valla agzim acik kaldi.

20. CENTAUR

CENTAUR Guest

Benim izlenimlerime göre bayanlar leg prese 30 kilo koyduğum zaman diğer ikisinide aldırıp on kiloyla bacaklarını haraket ettirmeyi çalışmak zanneder o kadar. Gerçekten böyle bayanlarla tanışmak isterdim.

Sayfayı Paylaş