Squat ta kaç basıyorsunuz

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Red Dragon tarafından 28 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 107 üye.
  1. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    5 ayın 7 yıla çıkması iyi oldu. Yeni başlayıp da bu konuya bakan arkadaşlarımız moral bozmazlar böylece.

2. ÇağataYılmaz

ÇağataYılmaz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    90 kg basıyorum.Kilom 73.

3. farukkkk

farukkkk Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    selam 5 ayın 7 yıla cıkması derken? 7 yıl boyunca hıc agırlık kaldırmadım ama branşlar farklı yani
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Şubat 2014 ---
    5 aydır ağırlık kaldırıyorum

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Bu güçlenmenize yetecek bir spor dalıyla uğraştığınız anlamına gelir. Eğer 7 yıl boyunca bacakların ve genel olarak vücudun güç kazanmasına yarayacak bir spor yaptıysanız 5 aydır ağırlık kaldırıyor olmanız 5 aylık sporcu olduğunuz anlamına gelmez. 5. ayım denildiğinde anlaşılacak şey daha önce bir spor geçmişi olmadığıdır aksi halde şu şekilde söylemek açıklayıcı olur: "5 aydır ağırlık çalışıyorum ama 7 yıl futbol oynadım" ya da yüzdüm vs...Bu algıyı değiştirir ve gene iddia ediyorum, aynen devam edin, dünya rekoru gelecektir. Şu adam mesela doğal vücut geliştirme şampiyonu ve vücut geliştirmeden sonra powerliftinge sarmış durumda, powerliftingde de çok sayıda madalyası var:
    Layne Norton'dur kendisi, beğenirim. Burada kaldırdığı ağırlık 275 kg civarı. Yani 5 ayda 260'a çıkmış birisinin inanılmaz bir kapasitesi olduğu açık. 140 kg vücut ağırlığınız olsa bile 5 ayda 260'a çıkmak eşine ender rastlanan bir durum, belki de dünyada ilk olabilir.

5. farukkkk

farukkkk Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    merhaba doğrudur zaten bir anda sıçrama oldu diyebilirim ilk ay 40 kiloyla başlamıştım zorlanıyordum ondada baktım yavaş yavaş açılmaya başladım her hafta arttırdım son bacak gununde 190 gırcektım rısk almak ıstemedım 180 denedım gayette cıkıyor 1-2 haftaya 190+15 kg machıne ıle 10 rep yapabılcegımı dusunuyorum tabıkı yaptıgım sporun etkisinden dolayı bu kadar çabuk tepki veriyor vücut
    ve madem bu işi takip ediyorsunuz bu smith de bastıgımı serbestte basabilirmiyim?

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Bilmiyorum, hiç smith machinede yapmadım çünkü hareketin doğal açısını bozduğu için sağlıksız, sakatlanmaya açık oluyor. Muhtemelen serbest ağırlıkta ağırlık düşüşü yaşarsınız çünkü smith machinede ağırlığı dengelemek için çalışması gereken kaslar çalışmıyor, bu dengeleme işini makine sizin için yapıyor. Yine de bundan emin değilim, ikisini de yapmış birileri daha kesin söyler cevabı. Serbest ağırlığa geçmenizi tavsiye ederim.

7. farukkkk

farukkkk Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    bende cok ıstıyorum squat rack olmadıgı ıcın malesef

8. trkçrl

trkçrl Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    inanmadıkları için video istiyorlar şahsen bende inanmadım 195 kg ile 10 tekrarlı squat smith machınede bile zor birşey...

9. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    daha önce hangi sporla ile ugrastiniz?

10. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Serbestte Bar Hariç 80x5 yaparken Smithde 40x5 yapabiliyordum. Tahminimce Barı ağırdı. Yine Smith ile yapmak ciddi anlamda bana güvensizlik veriyordu ve yanlış giden birşeyler olduğunu hissediyordum. Sakatlanmaya neden olduğunu öğrenince tamamen bırakıp clean ile alıp front squat yapmaya çalışıyorum. Squat Rack ı olan bir salon şart.

11. farukkkk

farukkkk Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    kickbox yapıyordum ama ağırlık çalışmadım hiç , cidden inanmıyorsanız video çekebiliirm .

12. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Pek bacak çalısnan biri degilim. 1-2 şer aylik salona gidip gidip bırakmalarım oldu. Evde calisiyorum şu an 2 aydir. Salona gittigimde 1-2 kez smith makinede yapardim evde dumbelle yapiyordum squat rack yok diye. Evde 1-2 kere yaptim güvenemedim kendime dün denedim 50 kg ile 3x12 yaptim. Pek zorlayamiyorum squat rack yok diye. Bidahaki idmana 60 denicem inş. Bacaklarim doğuştan güçlü oldugumu hissettigim tek bòlge bundan sonra bacak calisacam hedefim 70 kg ile 4x12.

13. kerem191

kerem191 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Ankara
    smith machine'de squat daha kolay. serbest yaparken hayalkırıklığına uğramayın sonra. bu arada arkadaşın dediği gibi, adam 100kg squat yapıyorum 5 tekrar diyor ama dışarıdan baksan herif 15santim eğiliyor ancak. Sonra geliyor ben squat yapıyorum 100kg, 100'ün altında yapanlar gitsin voleybol oynasın diyor bu ezik insanlar... 5 tekrarda değil 100kg, 80kg yapana bile başlangıçta saygı duyarım çünkü kolay değil...

14. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Ya arkadaş inanmıyoruz işte,video atsana farukk? Bizim burada smith machine'ye toplasan her bir tarafına max 20lik plakalardan 5tane takılabilirken 5x20=100 x 2 = 200kg max kapasitesi smith machine'nin.+bar 220kg. Sen 195kg yaptım diyorsun video atarsan sevinirim.Leg pressle karıştırmıyorsan squattan bahsediyorsan video atmadıgın sürece buradaki kimse sana inanmaz.Video atmazsan sana buradan Atma ziyaa videosunu koyacagım konuya.Video atarsan konuşmalı şekilde(başta videoya birşeyler söylersen türkçe şekilde çok iyi olur),helal olsun da derim.

15. farukkkk

farukkkk Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    tamam kardeşim bu hafta ayarlıcam bacak gününde söz.

16. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    100 kilo ile tek bacak squat yapan voleybolcular var.

17. trkçrl

trkçrl Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    bununda videosunu istiyorum :D 100 kilo ile tek bacaksa 2 bacak en az 150 kilo olması lazım....

18. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73

kanadalı voleybolcu 125 kg bulgarian squat

19. trkçrl

trkçrl Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    1. bu squat değil 2. tek ayakla değil 3.paralele bile gelmemis bunlara squat diyorsunuz...
    tek bacakla yapmamıs çünkü sehpaya koyduğu bacağının kalflarına bakmamız yeterli..bunun gibi squat yapanlar kendilerini squat yapıyor zannetmesinler

20. farukkkk

farukkkk Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    aynen squatta tam çömelmelı ınsan kendını kandırınca ne gecıyor elıne anlamıyorum

Sayfayı Paylaş