Squat omuz pres...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve MERAKLI tarafından 14 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    Uzun süredir bu sporla uğraşıyorum ancak iyi bir danışman hocam yok forumda da bazı bilgilere tam ulaşamadım

dün squat bastım kanatlarımda biraz yanma var çalışmamama rağmen squat ı forumda 20 tekrar bile yapanlar var

* squat kaç tekrar çalışılmalıdır? Yanına hangi hareketler eklenebilir bacak antrenmanı için ?
    * kaç tane omuz press hareketi yapılmalıdır ?
    * alt göğüs basınca bench press de basılmalımıdır ? (antrenmanımda bench press üst göğüs iç gögüs çalışıyorum alt ıda çalışmaya başlayacağım.)

1.82 boy 72 kiloyum.

pazartesi göğüs karın
    çarşamba kanat kol
    cuma omuz arka kol
    cumartesi veya perşembe bacak çalışıyorum.

2. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    aslında bu bilgiler bir başlık altında olmasada farklı farklı başlıkları takip ettiğinizde ortaya çıkıyor. mesela suqat programlarına baktığınızda 8-10-12 tekrar yapıldığını omuza yeni başladıysanız 2-3 daha eskiyseniz 3-4 hareket girildiğini göreceksiniz. lütfen forumu biraz araştırınız.

MERAKLI bunu beğendi.
  3. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    sana önerim eğer squat ı ilk defa yapmaya başladıysan ilk önce tekniği oturtmaya bak youtube dan nizami yapılışlarını öğren boş barla da olsa 1-2 haftayı böyle geçir zamanla arttırırsın ağırlıkları

MERAKLI bunu beğendi.
  4. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    alt göğüs ile bench press i bir programda birleştirmelimiyim birde squat hangi bölgelere vuruyor garip bir hareketler deadlift ile squat

5. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    squat ı 2 gün önce yaptım toplam 50 kiloyla,2 gündür üst bacağım(kalça mı deniyo oraya bilmiorum)+kıçım ağrıyor.yani buralara vuruyor,omuzla bir ilgisi yok.ama iyi zorlamazsan pek bir anlamı yok zorlamalısın iyi etki için

6. snnozlm

snnozlm Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Squatlar, Deadlift ve çekiş hareketleri bacaklarınızı, kalçanızı ve sırtınızı geliştirir. Bu bölgeler, vücudun temel hareket kabiliyetinde büyük rol oynayan kas gruplarıdır. Diğer bir deyişle bu kas gruplarınız yeterince sağlam olursa; omuz, kol ve göğüs bölgesindeki gelişiminiz tahmin ettiğinizden çok çok daha fazla artacaktır.

Şöyle bir yazı buldum. Squat, popoyu da dikleştiren bir hareket. Bar ile çökerken popo dışarda, bar ile kalkerken de dik olarak kalkarak ağırlığın ön bacağa ( baldıra ) vurmasına dikkat edin.

zoparrat, MERAKLI ve Karakul3s bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş