Squat için öneriniz ? Yardım

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve Almira tarafından 11 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Almira

Almira Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaslar forum yeni uyesiyim Squat icin beni.bilgilendirebilir misiniz ? 1.76 boy 53 kilodayım 93-94 kalça ölçüm var . Ara ara agırlıksız squat calısıyorsum evde , yapmak istedigim popomu sıkı dik ve biraz buyutmek istiyorum kuculmesini istemiyorum. Bunun icin agırlıkllramı yonelmm gerek squatta kac kg agırlıkla baslamam gerekir beni bilgilendirirsrniz cok sevinirim :)

2. Yasİn66

Yasİn66 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    13
    Ağırlık ne hafıf nede senı çok zorlasın bnm dusuncm bu kolay gele

3. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Formu öğrendikten sonra, amaca ve güce göre ağırlık kullanabilirsin. Önemli olan sinirsisteminin hareket modelini öğrenmesi (Bu biraz zaman alır)

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN.

shaq bunu beğendi.
  4. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Ağırlıktan öte ilk olarak doğru şekilde hareketi oturtun. Bunun için bol bol video izleyin ve video ile birlikte çalışın. Daha sonra boş bar ile bunu oturtup sizin için uygun olan ağırlığa geçin.

derin_aker ve freeletics bunu beğendi.
  5. jasmine_

jasmine_ Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    wide squat ı halterle deneyebilirsin, biraz zorlayan 12tekrarı anca bitirebileceğin bir ağırlık kullanırsan idealdir. youtube süper kaynak, livestrong'un videolarına göz atabilirsin

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. sailormoon

sailormoon Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Eğer yeni başlayacaksan ağırlıksız başlamanı ve gerçekten hareketi yavaş ve doğru yapmanı öneririm çünkü yanlış yapılan Squat çeşitli sakatlıklara yol açar ve zaman kaybıdır bana sorarsan ilk hareketi öğrenip daha sonra iki eline 5 kg alıp bu şekilde bi süre yapman daha sonra aletler yardımıyla ağırlık arttırmalı set yapabilirsin

Sayfayı Paylaş