Squat Ağırlık miktarı ve Boy Konusunda Yardım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Timur12 tarafından 16 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Timur12

Timur12 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Herkese merhaba arkadaşlar.
    17 yasindayim vg ile ugrasiyorum 1.73 gibi ortalamanin biraz altinda bir boya sahibim.Vazgeçilmez iki hareketim var bunlar squat ve bench press.Lakin uzama ihtimalimin hala var olmasi squat calismamam gerektigini dusunduruyor.sahsen squati bacak kaslari ve somatropin kaynagi olarak kullandigim gibi ayni sekilde kardiyovaskiler sisteme olan etkisi yuzundende calisiyorum.zaten 15 tekrar altina inmiyorum.Ama antreman sonunda omurga ve sirtimdaki baskiyi ve sikismayi bir nevi kisalmayi hissediyorum.suan 50 kilo ile calisiyorum.sizce boy uzamasini engellememesi icin nerde dur demem gerekir?hangi kiloda?yoksa bu siniri coktan gectimmi?
    Yardimlarinizi cevaplarinizi bekliyorum teaekkuler

2. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    kilonun 3 katını falan kaldırmaya başladığında yaşın zaten 20 olur boy uzaman durur. o yüzden hiç bir sıkıntı yok devam

3. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    boy uzamasıyla squat arasında bir ilişki olduğunu sanmam. 2 metre 10 cm boyunda powerlifterlar ve strongmanler var. pek çoğu ergenliğinden beri çalışıyor.

4. Ltltlt

Ltltlt Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Squat testesteron gh arttirir tam tersi uzama yardimci olur diye dusunuyorum ama daha iyi bi bilene sor yinede

Sayfayı Paylaş