Squat 140 kg

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve emretkd tarafından 21 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 27 üye.
  1. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Youtube sayfandaki videolara baktım ve neredeyse hepsinde form çok kötü.

Bir salon hocasıysan bu işi öğrenmen lazım. Bacaklarım fazla büyümesin diye Quarter Squat yapan bir salon hocası, salondaki yeni yetmelerin de formunu katleder. Ve bu spora kötü formla başlayanların sonradan düzelmesi çok zor oluyor, hatta çoğu zaman imkansız. Gençlerin vebali senin üstüne kalır.

Youtube'dan hareketleri öğreniyorsan, Squat için zebil gibi kaynak var. Boş bar ile bir süre form çalış. Squat'ı böyle kısa tuttuğun için muhtemelen boş barla bile tam çömelmeye kalkınca esneklik ile ilgili sıkıntılar yaşayacaksın. Ama onları da nasıl çözeceğin ile ilgili bir çok kaynak var.

Squat, egzersizlerin kralıdır. Madem bu mesleği yapacaksın, bu hareketi doğru yapmamak gibi bir lüksün yok.

Son düzenleme: 22 Mart 2012
    unknown00, kaka, mehmet2576 ve diğer 14 kişi bunu beğendi.
  2. Kara Kalem

Kara Kalem Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    43
    SCHWARZXXL a sonuna kadar katılıyorum.

Ben de squat'ın yapılışını internetten öğrendim. Bütün kaynaklar doğru olanın iyice çömelmek olduğunu söylüyordu. Yarım squat'ın sağlıklı yaşam merkezlerinin uydurduğu bir hareket olduğunu bile okudum.

Burda tam çömelmiyorsun. Deadlift yaparken de sırtın düz değil. Başka bir başlıkta haftada 6 gün olan antremanını gördüm. Yeterince dinlenmiyorsun. Paylaştığın videolarda hareketlerin nizami olmadığını nasıl yapman gerektiğini söylüyor herkes. Bunları değiştirmekle başlamalısın.

Ağır kaldıracaksın diye tekrar sayından, antremanından ödün verme. Mesele ağır kaldırmak değil adeleyi çalıştırmak.

emretkd bunu beğendi.
  3. emretkd

emretkd Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    bana bi antrenman programı yazalım o zman be 6 gün antrenman yapıyorum

4. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    squat rack olmadığı için squatı smith machine de yapıyordum.ama squat rack olarak dips sehpasını kullanmak hiç aklıma gelmemişti.bir dahaki bacak antrenmanımda deneyeceğim.teşekkürler emretkd.

fakat diğer arkadaşların da dediği gibi çok fazla cheating ( hile ) yapıyorsunuz.yani hareketten çalıyorsunuz.

Kara Kalem, sultanmehmed ve emretkd bunu beğendi.
  5. emretkd

emretkd Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    kalkıp bacak çalışcağım birazdan sırf video çekmek için...tekvando milli takım kondisyoneri bize böyle gösterdi siz tekvandocusunuz böyle yapacaksınız.tam yaparsanız kalçanız büyür yavaşlarsınız diye...ben aynı kiloyla tamda yaparım yaptımda..bunu bize diyen vg de 3. kademe antrenör...

6. feitosa_33

feitosa_33 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    yarım squat yapman neyse de, deadlift formun kabul edilemiyecek derecede..! bence belini düşünüyorsan formunu geliştir, düzgünleştir.

uzun vadede bu sporun felsefesi çok fazla ağırlık kaldırmak değil, ciddi şekilde sakatlanmadan yıllar boyu antreman yapmaya devam edebilmektir. kolay gelsin...

7. enwer-34

enwer-34 Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    havaalaninda isci
    Yer:
    İstanbul
    ne kadar cok bilmislik kokuyor allah allah. helal olsun yarim marim girmis o kilonun altina tebrikler

mma- ve emretkd bunu beğendi.
  8. JaM

JaM Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bursa
  9. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    O değil de ben bara hasta oldum cidden.:)

10. zübeyir düz

zübeyir düz Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    adana
    arkadaşlar en basit örneği yarım squat yaptım diye menisküs yırtıgı çıktı bende fazla söze gerek yok herhalde

11. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Youtube daki yorumlara baktım da gerçekten arkadaki mideye çekiş yapan arkadaş çok kötü yapıyor.

12. Sergio_Aguero

Sergio_Aguero Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    emrekd yanlış anlama ama niye böyle bir meslek seçtin? yani senin kür günlüğüne falan da bakmıştım saçma sapan kürler yapıp sağlığından olacaksın birde kürlü vücudun buysa bence fazla zorlama çünkü herkes arnold olacak diye bir kural yok.bence sen salonda' ben hocayım burada en ağır benim girmem lazım' gibi bir düşünce içindesin ve bana kalırsa bu düşünceden bi an önce kurtul.belkide gelişememenin sebebinin temeli budur

13. vincenzo

vincenzo Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Emrekd, bence video güzel.. yarım squat yapılmaz diye bir şey yok, triceps çalışmak için nasıl ki bench press yarım yapılıyorsa squat'da aynı mantıkla bana göre yarım yapılıyor burda.. forumdaki arkadaşların yaptıkları yorumlarda yapıcı olmaktan çok yıkıcı, tarzı sevmedim doğrusu böyle destek olmaz sporcular birbirine..

Emrekd nacizane tavsiyem eleştrilere hep ne kadar ağırlık kaldırabildiğini gösteren videolarla cevap verme, hareketlerin formuna çalış, bodybuilding.com çok güzel bir kaynak ben zamanında üniversitenin hazırlığında ingilizce öğreneyim diye dalmıştım içine yabancı dil varsa bu işin fundamental'ını öğrenmek için çok yardımcı olur.. Biz galiba hepimiz milletçe bu ben şu kadar güçlüyüm hastalığından muzdaribiz hepimiz bu egomuzu bi dizginleyebilirsek daha iyi sonuçlar alacağız sanki.. herkese iyi çalışmalar..

14. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Arkadakine koptum. :D

15. Chomoloko

Chomoloko Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Scotland
    Yarim squat vardir evet,
    ama bunu şoyle yapsan daha mantıklı olacağını düşünüyorum
    3 set full squat yap, sonra 2 set veya tek olarak yarım squat yap
    tavugun üstüne kırmızı biber dökmüssün ama birde karabiber lazım buda onun gibi.
    kolay gelsin

16. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    hareket tam squat olmamıs yanı daha da egılmenız lazım .

17. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    ne egzotik bir idman olmus oyle... zebra desenli sutunlar falan =)

18. memocard

memocard Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    BENCH PRESS İDE DOĞRU YAPMIYORSUN Kİ

19. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Yarım squat istenen amaca göre yapılmayacak hareket değil ama bence form da yanlış dizlere yük binmemesi için ayaktan dize kadar olan baldırın öne gitmemesi kalçanın geriye doğru gelmesi lazım videoda tam tersi gözüküyor. Bu şekilde dizlerde problem olması büyük ihtimal birde Squat bence squattır yani full olarak. Diğer varyasyonları kilo artırmak için veyahut hareketin zayıf olunan bölümlerini çalışmak için kullanılır. Bu benim görüşümdür isteyen istediği gibi çalışır ama bide kafama takılan bişey var popo büyüdü demişsin yanlış anlama zaten 140 kilo ile yarım yapıyosun muhtemelen full olarak 100 120 arası yaparsın fazlası olmaz bu kilo ile ne kadar büyütebilirsin ki yapmayın. Bırak büyüsün önce kaba kütleyi inşa et ondan sonra olmayan yerleri traşlarsın.
    Bişey daha eklemek istedim bir izleyici gözlemci olarak bi hareketi izlediğim zaman eğer form iyi değilse kaldırılan kilonun benim için çok bi anlamı olmuyor bilmiyorum ben mi takıntılıyım ama sanırım herkeste az çok vardır bu bırak kilo az olsun ama harekete kimse laf edemesin.

20. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    3 sene gecmis farkindasin dimi

ujohnz bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş