Sprinter Olmak İstiyorum Bazı Sorularım Olacak

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve nichrom tarafından 9 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. nichrom

nichrom Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar ben 14 yaşındayım 165 boy 70 kg.Bacak kası çok çalışmıştım benim yaşımdakilerden bacaklarım 2 kat daha kaslı bu yüzden hızlı koşuyorum.Ama bacaklarım kısa bu sprinter olmak için bir sorun yaratır mı ilerde?Teşekkürler :)

2. Zer0

Zer0 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Yaratır.Usain Bold'un boyu 195 adamın bir adımı 2-3 metre arasıymış artık düşün sen.Bacak boyu bu tür sporlarda her zaman avantajdır.

3. flamel

flamel Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mühendis
    Usain Bolt' un boyunda kaç tane kısa mesafe atleti gördün sen ? Sprinter yani kısa mesafe koşucuları genelde orta-kısa boylu insanlardır zaten.

4. wallcroft9'69

wallcroft9'69 Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Death Valley
    atlet olmaktan bahsedince direk akla Usain Bolt gelmemeli. o zaman senin Jameikalı da olman lazım olur mu öyle şey. yaratır ya da yaratmaz diye kesin bir bilgim yok, bu tamamen senin yeteneğine ve azmine kalmış bir şey.

5. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    ben bir spor programında usain bolt un boyunun fazla uzun olduğunu duymuştum senin daha yaşın küçük boyunda uzar istediğin seviyeye gelmen için boyun sorun değil önemli olan bunu düşünmek yerine bence hemen bir klübe başvur ve antremanlara başla.

6. nichrom

nichrom Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Peki cevaplarınız için teşekkürler , daha hızlı koşmak için bacak kasının dışında hangi kaslar önemli bunu da söylerseniz çok iyi olur. Şimdiden teşekkürler :)

7. bhcaylak

bhcaylak Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    165 boy ve 70 kg ? 14 yaşındasın öyle mi ? Benimm boyum 184 ve 73 kiloyum haftada 4 gün agır bir şekilde kardiyom var ayrıca takımla beraber yogun koşulu idmanlarım da ancak hala göbegimde fazla yag oldugunu görüyorum özellikle alt kısımda. senin boyun bu kadar kısa olması ragmen bu kilodaysan senin her şeyden önce biraz kilo vermen çok yerinde olur bence özellikle koşucu olmak istiyorsan. Kısa mesafe koşmak istiyorsan da interval sistemini benimsemen daha yararına olacaktır diye düşünüyorum. iyi çalışmalar

8. Alpay

Alpay Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Boy sorun yaratmaz çünkü sprintçiler kısa boylu olurlar .Usain bolt istisna birisi :). Yohan Blake Usain Bolt tan daha hızlı ama boltun bir adımı blakenin 2 adımıyla eşit bu yüzden bolt kazanıyor zaten dikkat edersen bolt yarışın son 50 metresinde öne geçiyor :).... Şimdi diyebilirsin başta boy önemli değil ama Usain Bolt boyu uzun olduğu için kazanıyor diye merak etme karşına Usain Bolt gibi birisinin gelmesi oldukça zor :D :D

9. Zer0

Zer0 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Ben örnek verdim boy avantajdır diye.Arkadaş 165 boyunda karşısına 180 boyunda bir atlet gelirse dezavantajını düşünebiliyor musun ? Boy her zaman avantajdır ve arkadaş 165 boy 70 kilo.Bu boy-kilo'da bi sprinter biliyormusun ?

10. burakkkk

burakkkk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    personal trainer
    Yer:
    kadıkoy
    Uzun bacak patlama kuvvetını azaltıyor fakat 50 m sonunda avantaj, ozellıkle son 20m de dunya rekoru getırebılecek bır etken.. yasın 14 arkadasım, malesef 10 ıle 13 yas arasında bır atlet kesınlıkle profesyonel ellerde olmalı.. gelecegınde ekstra bır atlet olman cok cok zor, su ana kadar kı kalıtelı atletlerın NEREDEYSE tamamı ufak yaşta egıtıme baslamıslar. Takım sporları gec kalındıgında daha mumkun bence..

11. nichrom

nichrom Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevaplarınız için teşekkürler , kilo veriyorum 70 kg dan 60 kg ya insem nasıl olur? Ve kanat kası ile kol kasının koşmada etkili olduğunu duydum bu doğru mudur? Teşekkürler :)

12. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    doğru olabilir çünkü gördüğüm sprinterler genelde bu kasları biraz daha önde duruyor.ayrıca bu 2 kas grubuda çekici güçteki kas grupları saçma gibi ama sanırım bu şampiyonlar bacaklar ile kendilerini iterken biceps ve kanat ile kendilerini ileriye doğru çekiyorlar sanırım :D

13. MrCruss

MrCruss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Kısa mesafe koşucuları genelde kısa ve orta boylu olurlar ; çünkü kısa boylular uzunlara göre daha seri adım atarlar bu görüş usain boltun ortaya çıkışına kadardı . usain bolt bu konuda istisna oluyor ; hem büyük hemde seri adımlar atabiliyor . kısacası istisnalara bakma dene kendini

14. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    İşin tekniğine ve tepki verme süresine falanda önem vermek gerekiyor. Adamaların işi genelde saliseler olduğu için mükemmellik biraz ön planda sanırım :)

15. saq04ever

saq04ever Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Asafa Powell 1,90mış.Onu geçtim Johan Blake bile 1,80 daha kısası var mı bilmiyorum ?

Sayfayı Paylaş