sporu fazla abarttığımı farkettim

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Gloriousglor tarafından 16 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Gloriousglor

Gloriousglor Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    1 yıldır yapıyorum bu sporu. Beslenme, antreman falan derken hedefime ulaştım ama şunu farkettim, sporu hayatıma göre değil de hayatımı spora göre düzenlemişim. Okulumu ve arkadaşlarımı hep spora göre düzenlemişim. Son 1 aydır fazla takmıyorum. Haftada 4 gün sporumu yapıyorum, beslenmemi de mümkün olduğunca dikkat ediyorum. Yani yok şu kadar protein almalıyım, bu yağlı yememeliyim demiyorum. Eskiden arkadaşlara bir cafeye gidiyoduk yemiyordum. Şimdi kafam daha rahat :) Sonuçta profosyonel değilim, asıl işim bu değil...

2. leecH

leecH Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    hala kafana takıyorsun ve yaptığının yanlış olmadığını vurgulayıp burda içini rahatlatmaya çalışıyorsun:)

Ocensers ve DEXONİA bunu beğendi.
  3. Gloriousglor

Gloriousglor Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Bi bakıma haklısın. Sadece paylaşmak istedim çünkü beni en iyi anlayacak kişiler bu forumda :)

4. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Aşırıya kaçmadıktan sonra sosyal hayatı spora göre düzenlemenin yanlış bir tarafı yok bence.Atıyorum öğlen 2 de buluşalım diyen arkadaşlara,spora gideceğim 5-6 gibi buluşabilirsek iyi olur demenin nesi kötü ? Veya bir kafeye gidildiğinde tatlıya,hamburgere abanmak yerine meyve suyu içmenin ne sakıncası var ? Kafede yediklerinin uzun vadede faydası olmaz sana ama buluşmanı birkaç saat ileri alıp yaptığın sporun faydasını görürsün.

Bu spor bana göre belirli bir kiloya düşüldüğünde veya belirli bir kas kütlesi inşa edildiğinde ulaşılacak bir hedef değil,bir süreçtir.Bu süreç de hayat boyu devam eder.

Akay, pedro, suleyman1992 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  5. b0nd

b0nd Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    bence her spor, nefes almak kadar gerekli ve önemli bişey ama hiçbir sporu abartmaya gerek yok. sporu yaşam tarzı haline getirmek çok önemlidir. yazdıklarının harfi harfine katılıyorum. asıl işin bu olmadığı için profesyonel yollara girmene pek gerek yok. düzenli spordan şaşma ama :)

6. suleyman1992

suleyman1992 Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    0
    Spor nefes almak kadar gerekli ve önemli b0nd adlı üyeye katılıyorum. Abartmak diye bir şey yoktur aslında, sporun belli başlı kuralları vardır. Bu yenecek şu yenmeyecek gibisinden, sen ne yeyip ne yemeyeceğini biliyorsun,
    Yani arkadaşların hamburger patates kızartması kola tüketirken, senin meyve suyu, soda ve diyet ürünler tüketmen bir abartı değil.

Spor nedir, haftanın 3 veya 4 günü gidersin, kurallarını yerine getirirsin. Diyetine beslenme listene vs vs uyarsın,
    Lethe552 isimli üyeninde dediği gibi, spor harici çoğu şeyi askıya alabilir, biraz geçiktirirsin.
    Dikkat ettiğim bir şey var, istenilen sonuç alındığı zaman, dikkat tamamen dağılıyor.

4-0 Giden bir maçta, üstün olan bir takımın 90+1'de penaltı kazanmaya sevinmemesi gibi bir şey herhalde.

mehmetanil bunu beğendi.
  7. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Onun demek istediğini anliyorum herkez pizza yiyor kuruyemiş yiyor tatlı yiyor ama biz yiyemiyoruz işte koyan noktada burasi neden yiyemiyoruz bir amacimiz var . Spor disiplin sahibi olan kişiler içindir. Kendini bir asker gibi düşün ve yarışmacılara bak hedeflerine ulaştıklarında direk diyet bozarlar belli bir süre 1 hafta 2 hafta istediklerini yerler hamburger , tatlı vs gibi sende öyle yap 3 ay diyet 1 ay istedigini ye . Sonuçta sen dediğin gibi profesyonel değilsin

8. Gloriousglor

Gloriousglor Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar sadece yiyecek konusuna takılmışsınız. Şu an hala düzenli spor yapıyorum haftanın 4 günü beslenmeme hala dikkat ediyorum. Yani hala şekerden, yağdan ve tuzdan uzak duruyorum ha tabi arada ufaktan yiyorum. Ama benim kendimi kaybettiğim nokta, spor asıl olmamışken daha önemli işlerimin önüne geçişiydi. Yani okulumun, arkadaşlarımın vs. Yoksa spor yapmaktab şikayetçi değilim. Aksine hayatımı düzene sokuyor ve gerçekten gerekli birşey spor. Yani demek istediğim kendimi fazla kaptırdım ve biraz rahatsızlık oluşturdu bende. Ama şimdi yoluna koydum ve asıl işim okulum, eğitimim. Spor ise sağlıklı kalmak, kafamı rahatlatmak için yaptığım önemli bir aktivite. Cevaplarınız için teşekkür ederim...

Sayfayı Paylaş