Sporu Bıraktım Yağlar Sarkacakmış

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve deniz68ruhu tarafından 21 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar geçen gün bodyci aikidocu bi abim bana böyle dedi doğru mu ve damarlarım çok çıktığı için 1-2 hafta cardio yap sadece formunu koru dedi öyle mi yapmalıyım?

2. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Daha 2 gün önce buna benzer bir konu açmıştın.Oradaki cevapları okursan özellikle benimkini gerekli bilgiler var zaten neden arka arkaya konu açıyorsun :)

Hiç bir yerin sarkmaz.Kaslar proteinlerden oluşur.Vücut hiç bir zaman proteinleri yağa dönüştürmez.

Yani ne kasların yağa dönüşür,nede sarkar.

3. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
  4. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara

o arkadasını buraya davet ediyorum sorar mısın damarlar la vucudun sarkması ne alaka imiş hala cözemedim damarların çıkması derinin incelmesi o bölgenin geliştigi için damar genişler.
    1-2 hafta kardiyo yapınca ne olacakmıs belkı 0.5 1kg yag kaybedersin bu damarlarının çıkmasına daha da etken olur yag sarkması sporu bıraktıgın için ve beslenme düzenının degişcegi için belki kilo alabilirsin diye söylemistir ama bunu da sanmıyorum. uzun süre sporu bırakırsan kasta gevşemeler olur ama bunu çok az hareketle engellersin.

DEDİKLERİ KESİNLİKLE YANLIŞ

bloster bunu beğendi.
  5. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    birde işin saçma tarafı kardiyo nasıl formu korumak oluyor anlamış değilim 2 hafta az bir süre değil. Ayrıca 2 hafta kardiyo yapsan tekrar spora başlasan damarlar yine görünecek bir daha bıraksan geri başlasan yine görünecek bundan kurtuluş yok.

bloster bunu beğendi.
  6. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Tamam arkadaşlar çok teşekkür ederim. Ben yüzme sporuna başlayacağım ve dumbell'ı veya herhangi kas egzersizlerini bırakacağım sadece mekik ve belki şınav çekeceğim. Sizin dediğinize göre kaslarımda eksilme olmayacak zaten egzersizlere yüzme ile devam edeceğim ve bu çok da sağlıklı hem duruşum hem vücudum düzgünleşecek.

Bu konuda neler düşünüyorsunuz sizce doğru bir karar mı yüzme?

7. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Kesinlikle kasların sarkacak :))
    deniz68ruhu başlık açmadan önce forum içi arama yapmak gerçekten gereksiz topiclerin açılmasının önüne geçiyor. O arama tuşunu lütfen başlık açmadan önce kullanmanı tavsiye ederim. Niye kasların sarkacak onu da ekliyeyim. Bu spor diğer sporlar gibi sadece yaptım oldu ssporu değil bir yaşam tarzıdır. Bu sporu yapan sporcunun ne yaptığını bilmesi, sadece ağırlık hamalı olmaması ve toplumda oluşmuş olan önyargılara karşı yaptığı sporu savunabilecek bir bilgi birikimine sahip olması gerekir. Bu bahsettiğim önyargılardan 1.si bu sarkma olayı. Bu sporu sadece ağırlık kaldırmak olarak yapanlarda bilgisizlikten dolayı sporu bırakınca vücudunda olacak değişimlere bu gibi kimseler kas sarkması, kasların yağa dönmesi gibi saçma şeyler söylüyorlar. Ve evet spor yapmazsan mevcut kas kütlen azalacak ve yağlanacaksın. Acı gerçek. Detayları öğrenmek için arama tuşunu kullanmanı öneririm.

Son düzenleme: 22 Şubat 2011
    m.o.k bunu beğendi.
  8. HamzaYüksel

HamzaYüksel Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Protein alimina ve beslenmene dikkat edersen sarkma olmaz diye biliyorum.

9. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Draft sana katılamıyorum malesef.

1 yıl kadar önce hastalığa yakalanmadan yine sporla uğraşıyordum.176cm boyum 82kg idim o zamanlar.Zaman bulamadığım için vgyi bıraktım hoop 70 kiloya indim.Ne bir sarkma oldu,Nede vücudum yağlandı.Aynı yağ oranı ile sadece kaslarımı kaybettim o kadar.Deforme derseniz oda sıfır.

Hamzayüksel in dediği gibi beslenmene özen gösterirsen vücudun kendini kısa sürede bırakmayabilir.

Yağlanma olmaz bunu geçelim bir kere.Bizzat yaşadım.

Bodysoft bunu beğendi.
  10. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    "draft" ın dediğini galiba anlamadınız kasıtı o değil.

11. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent

Hadi ilk cümleyi geçtimde.Buradaki gayet yağlanıcaksın demektir.Farklı bir şey kasdedilmemiş.

bloster bunu beğendi.
  12. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    kaslarının zamanla hacminin düşeceği kesin...
    yağlanıp yağlanmama olayı kişiye göre değişir...

13. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    TEURG bu konu forumdas çok tartışıldı. Sporu bırakınca beslenme düzenini değiştirmek şart. Değiştirilmezse sporda harcadığın kaloriyi harcayamadığın için vücut yağlanır. Spor yapılmadığı için vücudun minimum enerjiye eğilimi yüzünden gereksiz kas kütlesi zamanla kaybolur. Ayrıca ne kadar kas kütlesi o kadar yüksek bazal metabolizma hızı demek. Kas kütlesi azalınca senin olduğun gibi olabilmek için beslenmeye çok dikkat etmek lazım. Sen zaten foruma düzenli giren bilgili bir sporcusun ve vücudundaki değişikliklerin ne olduklarını biliyorsun. Demek istediğim nokta işte bu.

TEURG bunu beğendi.
  14. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    bu da yanlıştır kaslar ne kadar protein al alma beslen beslenme sorun kasın bir süre sonra gevşemesi gerçegidir kas gerime olmas ise gevşemeye başlar ve erir.

örnek olarak en basit

http://postarchives.entensity.net/100104/image.php?pic=arnold.jpg

umarım anlamışşınızdır o dev gibi adamın halini gördünüz cardio ve sporu bıraktıgı için kasta erime ve gevşemeler(sarkıklar) olmuştur.

yaşla bir alakası yoktur...

bloster bunu beğendi.
  15. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Ben de düzenli beslenirsen, yağ almazsan çok fazla kasların sarkmaz diye biliyorum çünkü babamın gittiği diyetisyene sorduğumda böyle demişti zaten arkadaş da bizzat yaşadım dediğine göre bu konuda anlaşalım bence.

draft farklı bir şey kasteddi galiba yani bırakacaksan niye başladın der gibi bana sitem etti haklı da ama derslerim çok yoğun daha 8.sınıfım biliyorsunuz sınavlardan falan zaman yok ne yapayım...

Son paylaşılan resimde adam çok yaşlı olduğundan öyle yani yaşlı olduğun zaman ben de istediğim gibi yerim. Çok yağlı yemiştir düzenli beslenmemiştir tüm kaslar yağ olmuştur, kası olmasa bile bu kadar yağlanırdı ki zaten.

16. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Yahu sen zaten Arnold kadar kas yapmadın aikidocunun değdiğinede kulak asma.Bıraktıysan zaten artık bırakmışsındır.

17. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    arnoldun ne kadar sıkı bir vucudu oldugunu herkes biliyodur örnek olarak verdim.

[/QUOTE]
    dediklerim sana uzucu olabilir ama kaslar bir süreden sonra erir.

[/QUOTE]

Son düzenleme: 25 Şubat 2011
  18. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Hayır diyelim ki bıraktım yeterli protein alır diyet yaparsam kaslarım zayıflar elbette ama yağa dönüşmez değil mi diyorum ben. Yanlış anladınız.

Sayfayı Paylaş