Sporu Bıraktıktan Sonra Kas ve Hacim Kaybı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve asasking12 tarafından 29 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. asasking12

asasking12 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar Beyler.Ben Haziranın başında üzücü bir sebepten dolayı bıraktım anlayacağınız 3 aydır salona gitmiyorum evde kasları korumak icin şınav mekik vs.hareket yaptım ve beslenmemede çok dikkat ettim ama 37 cm olan kolum 34 cm e kadar düşmüş keza diğer bölgelerde öyle .6 ay düzenli bir şekilde ek besinsiz yapmıştım aynaya bakınca kolumun inceldiğini bicepsin ve tricepsin küçüldüğünü ve yumuşadığını (elleyerek)görüyorum ve bu durum beni çok üzüyor.Pazartesi tekrar baslıyorum sizlere sorum bu hacim kaybı yazın gelmesi ve kasın eskisi gibi baskıya maruz kalmamasımıdır ve tekrar başlayınca eski halime kavusmam uzun sürermi kas hafızası diye bir olay varmış bu sayede spora yeni başlayan bir insana göre gelişimim 2 katımı olur ? (boy:180 kilo:69)

2. zuben

zuben Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aynı sorunu bende yasadım kardes tatıle gıttım 1 ay bıraktım kol 37 den 34 e dustu tabı gogus ve omuzdada yasadım o kadar calısıp beslenmeme ragmen yınede kas kaybı yasadım 6 kılo verdım sımdı tekrar almaya calısıyorum

3. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    1 ayda nasıl o kadar düştü ?

4. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    kas hafızası olayı var tabi eğer düzenli olarak spora devam ederseniz bir süre sonra eski formunuzu yakalarsınız

fiko07, dishiwelet, tunerboy ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. asasking12

asasking12 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Aynen,1 ayda olsa oluyor çok çabuk gidiyor kaslar şimdiki halimi görenler ne olmuş sana öyle bayağı bi sönmüşsün diyorlar e haliyle moralim çok bozuluyor psikilojik olarak çok rahatsız hissediyorum kendimi.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:54 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:45 ----------

Bu süre çok uzun sürermi düzenli çalışma ve beslenmeyle aileden prof . Bb ci akrabam 2 ayda eskisindende iyi olursun diyor baslıyorum iste pazartesi bakalım ne kadar sürecek eski halime kavuşmak.. Bu arada konuyla pek bi ilgisi yok ama bende tik oldu sanırım her zaman kaslara bakıyorum aynaya gecip ayna yoksa yoldaki arabanın yansımasıyla çok fazla sıkıyorum gün icinde kasları genellikle bicepsi günde en az 50 kere sıkıyorumdur bundan nasıl kurtulabilirim ve bunu yapmanın kaslara bir zararı varmıdır? Birde ben şunu anladım ister ek besin kullanın ister kullanmayın kas kaybında bir değişiklik olmuyor her 2 şekildede aynı kaybı yaşıyorsunuz.

6. tero

tero Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    suplement almadım doğal kas yaptım artık ömür boyu kaslı gezerim diye mi düşünüyodun :)

7. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    yok çok uzun sürmez spor salonunda ara verenlerden örnek verirsem 2-3 aylık gibi bir sürede eski formunu yakaladılar günde bende bicepsi 50 kere sıkıyorumdur bunun bi zararı yok doğaldır mağazaya girince aynada kendimi seyrederim sanırım çogu vg sporuyla uğraşanlar aynada bir süre hergün kendini seyrediyordur[​IMG]evet spora ara verilince ister ekbesinli olsun ister olmasın ölçü kaybı oluyor

Son düzenleme: 30 Ağustos 2012
    dishiwelet ve tunerboy bunu beğendi.
  8. asasking12

asasking12 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Hayır Tabiki.Benim kızdığım şey bu sporun çok nankör olması 1 yıl emek veriyorsun diyelim bu verdigin emegin çoğunun 2-3 ayda kaybolması hoşuna gidermi yani en azından 1 sene koruması gerekirdi vücudun diye düşünüyorum ama tabi bu düzeni değiştiremiyoruz malesef.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:11 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:03 ----------

3 aylık özlem sona eriyor Pazartesi başlıyorum tekrardan bakalım ne kadar sürecek eski formumu yakalamam.Aynen ya nerde olursam olim hep bakıyorum bazen o kadar çok sıktığım oluyorki kaslarım artık ağrımaya başlıyor bu bbcilerin çoğunda varsa kurtulmamız gerekiyor bu tikten çünkü dışarıdan pek iyi gözle bakmıyorlar devamlı kaslarına bakanlara en başında annem :D

9. zuben

zuben Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben 2 3 haftada eskı agırlıkları basmaya basladım sıkıda bir diet uyguluyorum birde takvıye alıcam bakalım hayırlısı

10. asasking12

asasking12 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Bu kadar kısa sürede eski formuna kavuşmana sevindim.Sana sorum hacim olarakta eski formuna kavuşabildinmi 2-3 haftada ? bench_O

11. brhmcr

brhmcr Guest

Beslenmene dikkat edersen kisa surede hacmine de kavusursun, ancak 5 ay birakip 2-3 haftada ayni hacim beklemek enayilik olur.

12. chelseagrin

chelseagrin Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    peki creatin takviyesiyle eski forma kavusma suresini dahada kisaltabilirmiyiz ?

13. RmznTR

RmznTR Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Bence bunye ile de bunun buyuk bir alakasi var ben 9 aylik calismadan sonra 6 aylik bir ara vermek zorunda kaldim bazi nedenlerden dolayi,mesela bicepsler 38 iken 36 oldu sadece 2 cmlik bir dusus yani cok fazla bir gerileme olmadi vucudumun hic bir tarafinda.

14. tero

tero Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    sadece body öyle değilki spor nankör bi dünya sporcu var adamlar 6 ay ara verdikten sonra iyileşmesine ramen spora dönemiyo dönse bile eski formunu tutamıyo

15. asasking12

asasking12 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Ben şunu anladım diğer sporlardada öyle ama body building e başlıyorsanız vücudunuzun size engel çıkarmadığı zamana kadar bu ölene dekte olabilir sürdürmeniz gerekiyor.Kısacası hayatınızın bir parçası olması lazım bu spor nasıl yemek yiyoruz uyuyoruz ölene dek bunuda hayatın sanki bir parçasıymış gibi yapmak gerekiyor.senede 1 ay plato dönemini aşmak icin ara verilebilir ama süreklilik hep olmalı.Zaten uzun süre bu sporu yapıpta bırakan bir kisi psikolojik anlamda bağımlı olur bıraktığındada tekrar geri dönmek ister çünkü artık ayrılmaz bir parça haline gelmiştir sporla.

rockybalboa7, fiko07 ve (silinen üye bunu beğendi.
  16. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    1 ayda kas kaybın olması kötü ben her yıl 1 ay ara veririm ama hicte kas kaybı yasamdım bu dinlenme sürecinde bayan oldugum halde

rockybalboa7 bunu beğendi.
  17. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    evde kasları korumaya çalışsan bile her kas grubunu tam olarak çalıştırmak imkansız illaki dumbell ve burbell gerekiyor

örneğin resimdeki brachialis ve brachioradialis gibi

bunlar için reverse curl gibi egzersizler gerekir

18. asasking12

asasking12 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Evet kötü bir durum.Ne kadarda beslenmeme dikkat etsemde büyük kaybım oldu.Bünyeden bünyeye değişiyor sanırım.Bu arada erkeğim diye geçinenlerin sizi örnek almaları gerekir,takdir edilecek bir vücudunuz var.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:15 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:12 ----------

Evet bu yüzden salon şart. bench_O

19. zuben

zuben Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    eskı formuma daha kavusamadım malesef

20. fiko07

fiko07 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Dediğine katılıyorum en azından 2 dumbell şart.Brachioradialis ve brachialis kaslarını çalıştıran bi harekkette hammer curl eklemiş oliyim.

Sayfayı Paylaş