Sporu bıraksam kaslarım ne zaman sarkma yapar ?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve can_man tarafından 28 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. can_man

can_man Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Sporu bıraksam kaslarım ne zaman sarkma yapmaya başlar ? Yaklaşık 6 aydır spor yapıyorum spora 1 yıl ara versem çok kaybım olur mu ? sonraları bıraktığım yerden devam etsem vucudum alışık oldugundan daha hızlı gelişir mi ?

2. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Sorunun tam cevabını veremicem ancak sarkma steroid vb. kullanmadıktan sonra olmuyor diye biliyorum , bir miktar yağlanma olabilir tabiki. Sporu bir süre bırakıp tekrar başladıktan sonra normal birisine nazaran daha hızlı gelişim sağlarsınız. Kas hafızası denen olay var araştırın derim. Bizim antranörden biliyorum bir ara verdi yağlandı filan ama 2-3 ay oldu tekrar başlayalı göğüsler kollar filan hemen kendini belli etmeye başladı( tabi o 6 aydan daha uzun süre spor yapmıştı )

can_man bunu beğendi.
  3. can_man

can_man Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    siz bi harikasınız bayım :)

neverbackdown. bunu beğendi.
  4. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    6 ay gibi kısa bir sürede ne yaptın ki (kas) 1 yıl gibi uzun bir sürede ne kaybetceksin :D ara vermek için 1 yıl çok uzun bir süre 1 2 hafta desen tamamda :D

5. can_man

can_man Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    işlerim olacak 1 yıl boyuncada

6. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul

demek istediğimi yanlış anlama dalga gecmek için sölemedim kesinlikle vg için 6 ay çok kısa ama ara vermek için 1 yıl çok çok uzun benimki sadece görüş bildirmekti

maietnigri bunu beğendi.
  7. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    sarkma falan yapmaz sarkma kolay birşey değil herkes bilgisizce yorum yapıyor sarkma olması için en insanın 90 - 100 kg aralıgında olması lazım ve kas kütlesinin baya yüksek yıllarca spor yapması lazımki birakınca sarkma olsun bırakmakda bir anda bırakınca sarkma olur yani beslenmesını falan cok aksatırsa yoksa beslenmesını düzenli yapıp spor yapmasa bile sarkma olayı olmaz hacim kaybı olur yani kısaca sen çok fast food yemessen yağlı yiycekler tüketmessen aniden kilo vermessen sarkma olayı olmaz zaten ve 1 yılı bırak 1 ay sonra aynaya geç bak yumuşacık bir vücut ve hacimsiz bir görüntü görüceksin bu spor böyle fakat 1 yıl sonra basladıgında 6 ayda aldıgın yolu 2 ay gibi bir sürede alırsın bunada kas hafızası denir başka sorun varsa aydınlatmaya çalısırım bilgim çercevesinde :)

can_man bunu beğendi.
  8. can_man

can_man Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Harikasınız.Yaa benim zaten aşırı bi kas kütlem yok kol için ve kol arkası çok iyi onun dışında omuzlarım ve göğüslerim orta derecede çok fazla bi kas kütlem yok ya

9. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul

evet doğrudur kas hafızası ve toparlama süreci ancak bunu yapabilmek için belli bir kas kütlesi olması gerekir adeleler belli bir zorlama ile karsılasmaz ise küçülme olur takiben düzensiz beslenme ilede yağlanma olusur ancak dediğim gibi 6 ay gibi bir sürede ancak vücudunu toplarsın o yuzden sarkma olabilmesi için sende birşeyler olabilmesi gerekir dediği üzere arkadsın vücudu yağlı olabilir ayrıca yıllarca spor yapıp da sarkma olayı zaten cok abzürt bir acıklama sarkma olabilmesi için birden zayıflamısı(düzensiz beslenme ile çok hızlı kilo verebilmesi) gerekir
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Şubat 2014 ---
    ve hala diyorum 6 ayda ancak vücudunu toplamısındır oda beslenmene dikkat edip ii bir antrenman programı izlemişsen rutin bir şekilde ama 6 ayda ne yaptınki 1 yıl sporsuz ne bekliosun demek istediğim bu
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Şubat 2014 ---
    şimdidediğim gibi ne yaptığını nasıl yaptığını bilmeden bu soruya senin verdiğin cevabı vermek ne kadar doğru ayrıca burda 1 yıl spor yapmamaktan bahsedilio ve sadece 6 ay vg yapmıs biri soruyor sadece yanlış bilgilendirme olur

can_man bunu beğendi.
  10. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    bana ne demek istediğini anlamadım senin yorumunu okumamıştım cevap verirken arkadaşın cevabına yanıt olarak yazdım mesajımı 6 ayda çok güzel kütle elde edebilirsin ayrıca kas hafızası 1 sene sonrada devreye girer çünkü vücut 6 ay boyunca buna alışmıştır spora başlayınca tekrar bu ortaya çıkar isterse 2 3 yıl sonra olsun örnegin 8 yaşında 6 ay box yaptın 16 yaşında tekrar başlasan nasıl yumruk atacağını reflex olarak kazanırsın bodyde böyle hafıza olarak nasıl büyüyecegini vücut hatırlıyor zaten mesajımda belirttigim gibi 1 yılı bırakın 1 ayda haciminizde küçülme ve kaslarda yumuşama olacağını belirmiştim yani kas hafızası için çok çok uzun süre çalışmasına görek yok kol hacmı 35 se 32 ye indiginde tekrar 35 yapması ilk başladıgına nazaran daha kolay olur çünküğ deri bi kere o yere kadar genişlemiştir ve tekrar çalısınca reaksiyonu direk alırsın bei yanlış anlamıssın sanırsam özür dilerim kendimi anlatamadıysam :)

can_man bunu beğendi.
  11. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul

hayır bende özür dilerim sana bişi demedim sadece 6 ayda arkadsın yazdığıyla ilgili yazdım sadece kol var dedi buda beni beslenme ve antrenman düzensizliği olduğu konusuna getirdi senlik birşey demedim sadece alıntıyı fikrine katıldığımı belirtmek amacı ile yaptım bende yanlıs anlaşıldıysam özür dilerim

12. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Bahsedilen kas,sanki lastik don dan bahseder gibi yazanlar olmus, lastik kacti don sarkti,yok böyle bisiy,bizde hala böyle seylere cevap yaziyoruz.

13. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

Kurallar Madde-24'e aykırı başlık açmak!

Madde 24- Forum Üyelerinden Kahinlik Beklemeyin!
    Örnek resimler ekleyip ya da beğendiğiniz vücuda sahip insanların isimlerini vererek afaki sorular sormayınız.Ölçülerinizi ya da kendi resimlerinizi verip afaki sorular sormayınız, antreman ve beslenmen programları istemeyiniz.
    Bu tür başlıklar kilitlenerek çöpe atılacaktır.
    Örnekler :
    *Şu kadar süre çalışsam kaç kilo alırım?
    *Şu kadar süre çalışsam ölçülerim nasıl olur?
    *Bu vücuda supplementsız ulaşılabilir mi?
    *Resimdeki gibi bir vücuda ulaşmam ne kadar sürer?
    *Resimdeki gibi bir vücuda ulaşmam için neler yapmam lazım?
    *Resimdeki sizce steroid kullanmış mıdır?
    *Ölçülerime göre beslenme ve antreman programı verebilir misiniz?
    *Sizce bu vücut adam olur mu?
    *Sizce bu vücut gelişir mi?
    *Bu vücut için hangi supplementları kullanmalıyım? .... vb..
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş