Sporu bırakıyorum

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve dedication tarafından 8 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. dedication

dedication Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    18
    Lise son sınıf meslek lisesi öğrencisiyim. 5 aydır fitness yapıyordum.gerçekten en iyi dostum o olmuştu yani salona girdiğim zaman bir daha çıkmak istemiyorum.
    Bugün her zaman ki gibi basket oynamaya gitmiştim,parkta kimse yoktu giyindim hemen oynamaya başladım 30 dakika sonra felan sahaya bi kız geldi beraber oynayalım dedi olur dedim. Neyse oynamaya başladık topu ilk eline aldığında oynamayı bilmediğini anladım. Ne zamandır oynadığını sordum. Hiç beklemedigim bir cevap verdi. Ben 3 4 aydır seni izliyorum bu parkta o günden beri oynuyorum dedi ve şaşırdım neden daha önce gelmedin dedim yardimci olurum dedim. Oda cesaretim olmadı dedi. Amaci sadece arkadas olmakmiş. Her neyse bıraktık oyunu geçtik bi banka oturduk sohpet etmeye başladık felan yaşımiz ayniymıs lise son sınıf öğrencisi olduğunu söyledi ve sınavlara hazırlanıyormuş. Bana sen hazırlanıyor musun diye sorduğunda neyki bu sınav dedim gülümsedi ve işte o an anladım bişeylerin eksik olduğuna . Anlatmaya başladı üniversite okumanın hayatımızdaki önemini ve söylediği her kelimede telaşlanıyordum. Nasıl böyle bir şeye hazırlanmadim diye. Çünkü dediğim gibi spor benim her şeyim haline geldi ben sırf bu spor için bütün arkadaşlarımla aramin bozulmasına sebep oldum. Ve sonra dedimki suan maddi imkanlar yüzünden sporu yapamıyorum ne yemegi doğru yiyorum nede uyku düzenim var. Sonra kendi kendime dedim ki eger dişi mi sıksam şu hazirana kadar bi dershaneye yazilsam ne kaybederim ki önümdeki hayatimin düzgün geçmesi için 7 ayimi ayırsam ne olur ki dedim ve bu pazartesiden itibaren bi dershaneye başlayıp kendime çeki düzen vermem gerektiğini düşünüyorum arkadaşlar. Gerçekten düzgün bir hayat yaşamak için 4 yıllık bir üniversite şart. Sporu sağlığım yerinde olduğu sürece yapabilirim ama bu fırsat elime hep geçmeye bilir. o yüzden spora 7 ay ara vericem. Gerçekten suan içimde fırtınalar kopuyor bi tesellinize ihtiyacım var.:(

KutsalSpartacus bunu beğendi.
  2. Iron Muscle

Iron Muscle Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Üniye kadar 2 ay evde çok amatörce çalışmıştım 1.90 boy 78 kg üniye geldim şuan 2. sınıftayım 1.5 yıl bile olmadı 1.90 boy 91 kg oldum ilk önce hayatına düzen ver vücut halledilir.

Ha dersen ben hayatımı vücut ile düzelticem orası ayrı.

dedication bunu beğendi.
  3. mehmet_oztan

mehmet_oztan Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    bende lise3ün sonlarında başlamıştım 6-7 ay sonra sınava hazırlanacam diye bıraktım, iyikide bırakmışım şuan iyi bi okulda iyi bi bölümde okuyorum bıraktğımda zaten üç beş gram olan kaslarmıda kaybetmiştim(o sıralar moral sıfırdı) ama emin ol daha gençsin önünde uzuuun yıllar var, üniversitede 0dan bile başlasan spora 4 senede şahane vücudun olur(tabi hakedersen); doğru bir karar vermişsin önce okumalısın güzel kardeşim, yolun açık olsun başarılar diliyorum.

dedication bunu beğendi.
  4. dedication

dedication Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    18
    Gerçekten çok teşekkür ederim sanırım biraz daha mutlu oldum

5. KratosS

KratosS Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Biraz disini sıkıp para biriktirirsen kendi spor salonunu eve kurabilirsin ve istedigin zaman keyfine gore yaparsin ve neredeyse ayni sonucu alabilirsin.Salon sart degil orasi buyulu bi yer degil yani sporu orda yapinca extra kas yapmiyon dumbell falan alicaksan alana kadar bol bol sinav abs kosu sehpada egilme squat lunge bol bol yap vucudunu fit tutar
    Not insallah calisip iyi bi yerlere gelip guzel bi hayat yasarsin basarilar. :)

dedication bunu beğendi.
  6. dedication

dedication Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    18
    Tavsiyen için çok teşekkür ederim dostum. bizim çatı boş sanırım bunu değerlendire bilirim.

7. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Her üniversite okuyan iyi 1 hayat standardına sahip olmaz bu arada sırf okumakla bitmiyor:) Okuldan sonra kendini geliştirmen, staj yaptığın yerler, iş tecrübeleri vs. bi sürü detay var. Bi ton 4 senelik üniversite mezunu işsiz var dikkat edersen. Okuduğun konuda kendini geliştirmeye bakar iş daha ziyade. Yaşın genç henüz panik yapma istediğin bölüm olmazsa seneye girersin tekrar 28 yaşında üniversite bitiren arkadaşım var öğretmen şu anda. Panik yapma yani zamanın bol sakin ol. Şahsi kanaatimce hem ders çalışıp hem spora gidebilirsin 1 saatlik spor senin ders çalışmanı bozmaz bana göre:)

8. ozaner

ozaner Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Lise 2 yazinda spora basladim lise son meslek lisesi ogrencisiyim sinavada hazirlaniyorum düzenli sporumuda yapiyorum bence istersen basarabilirsin dostum. Spor dediğin günde 1.5 saat sen eğer ki okuldan eve gelir gelmez uyuyana kadar ders calisicam diyosan başka ama ikiside ayni anda güzel bir şekilde yürütülebilir bence. Ha ikisinden biri diyosan tabiki sinavlarina hazirlan o daha öncelikli, basarilar

9. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    En onemli yaslarindasin
    Sabret universiteyi kazan sonra daha rahat bb yapabilirsin
    Once oku

mehmet_oztan bunu beğendi.
  10. Master_Blaster

Master_Blaster Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Sınavlara ne kaldıki dostum çok geç bile kalmışın. Ben geçen seneden beri hazırlanıyorum. Antrenamıda eksik etmiyorum. İkisi biarada gider gitmez değil.

11. Suçicek

Suçicek Üye

Beğenileri:
    290
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Bursa
    Sporu haftanın 3 günü gitsen,1 er saatten haftada 3 saat yeter bile.
    Yani bırakmanın bi anlamı yok.

neverbackdown. bunu beğendi.
  12. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Ülkenin üniversiteleri ilkokula döndü, o yüzden üniversite kazanmış olmak için çalışma, bir hedef bul kendine. Yapmak istediğin meslek neyse ona göre çalış ve köklü üniversitelerden birine girmeye çalış. Son yıllarda yapılan dört duvar, laboratuvarsız, öğretim üyesiz, liseden bozma üniversitelerden birine girersen sadece para ve zaman kaybetmiş olursun. O yüzden, gerekirse 2 yıl çalış ama düzgün bir yere gir.

Balboa7, Yaver27, dragox ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  13. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Spor hayatınızın anlamı değil, küçük bir araç sadece. Yıllarca ara verip, belli bir sürede toparlayabilirsiniz hiç sorun değil. Ama snava hazırlanıyorum ve herşeyden uzak durmaliyim da dogru bir metod değil, tatmin olmayan bir zihin, sürekli problem çıkarır, verimli bir hazırlık dönemi gecirtmeyebilir, o yüzden spor yapın yapmayın ama kendinizi bu kadar bogmayin.

Balboa7, alvel ve doxux bunu beğendi.
  14. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    okul dersane salon beraber gitmesi zor bide okulun hem sabah hem öğleden sonra varsa üstüne servisle gel vs vs ise sınava iyi çalışmayı kafayı koymuş birini bi şekilde az yada çok etkiler bence
    bide bu sene sonunda alacağın puan tatmin etmezse seni vicdanen rahat olmazsın spor yüzünden düşük aldım dersin kendine
    sınava iyi çalış ama evdede spor yapabileceğini unutma

columbu bunu beğendi.
  15. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Kendini böyle herşeyden soyutlamayı çok mantıksız buluyorum.Ben bilgisayar oyunuda oynadığım oldu gece 1 lere kadar ama dersimide yaptım.Bu senede okulda sınavlar başlıyor diye bir arkadaşım sporu bıraktı, telefonu bıraktı,bilgisayarda sosyal medya hesaplarını kapattı , oyunları sildi ama benden düşük notlar aldı.Çünkü yine çalışmıyordu yani inandıktan sonra bir sorun olucağını sanmıyorum.Eğer gerçekten istiyorsanız hiç bir şeyin bahane yaratacağını sanmıyorum.He imkanlar el vermiyorsa bir şey diyemem evde şınav-mekik 1 tanede barfiks demiriyle çalışabilirsin.

Son düzenleme: 9 Kasım 2014
    Balboa7 bunu beğendi.
  16. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    her zaman, önceliğin "eğitim-öğretim" olduğunu düşünüyorum. eğitimine engel olacağını düşünüyorsan, elbette spora ara ver. ama bak kendini üzeceksen, kafayı takacaksan, "keşke bıramasaydım.." diye uykularını kaçıracaksa, ki teselli istediğine göre kafaya takıyorsun, çalıştığın dersten de bişey anlamazsın. maddi olanaklar sınırlı demişsin. o yüzden abartılı tavsiyelerde bulunmayacağım ama, eğer imkan varsa, şöyle eve ucuz yollu bir kaç bar ağırlık falan al. merak etme evde de çok güzel çalışılıyor. 2 kısa bar, 3-5 ağırlıkla 30 farklı hareket yapıyorum ben. vücudun her noktasını çalıştırabiliyorum. haftada 3 gün 1er saat bu şekilde devam edebilirsin. beslenmeye gelirsek, o da biraz sıkıntılı evet. yaw evde ne yemek varsa üzerine 3 yumurta ekleyip götürürsün işi :)
    bütçen kısıtlı ise, benimki de kısıtlı, kafanı çok çok takacak olursan, özelden ulaş sınırlı imkanlar ile maksimum kaynaklar yaratmaya çalışırız beraber :)

columbu bunu beğendi.
  17. arnoldtr0694

arnoldtr0694 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Unutma hicbirsey icin gec degildir sen yeterki pes etme devamliligini goster. Azmin kararliligin ve hirsin seni basariya hayaline ulastirir. Antremanlardan kes biraz,hardcore study yardir :)

18. dedication

dedication Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    18
    Yorumlar için çok teşekkür ederim dostlarım. Sayenizde biraz fikir sahibi oldum. Öncelikle çatıyi değerlendirmeye aldım 2 bar ve ağırlık set almayi düşünüyorum bide Barfix için harika bir yer var buda bi extra. Bakalım zaman gösterecek

19. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    bu dönemde body building gibi ağır sporlardan çok form tutmak için spor yapılırsa iyi olur çünkü hardcore body building emek isteyen ve çalışmadan sonra acı getireceğinden dikkati dağıtabilir artık işler çok zor gerçekten eğer sanatsal yeteneğin varsa şahsen müzik oyunculuk gibi ona yönelmeni tavsiye ederim yoksa çok iyi çalışıp sağlam bir üniversitede okuman gerekli çünkü artık herkes üniversite okuyor eskisi gibi ben üniversite mezunuyum yüksek maaşlı iş bulurum kralım dönemi bitti sonra yabancı dilini geliştir bilgisayar kullanmayı üst düzeyde öğren herkeste kolay kolay sahip olunamayacak özellikleri kazanki ilerde iyi yerlere gelebilesin

Son düzenleme: 10 Kasım 2014

Sayfayı Paylaş