Sporsuz L-Karnitin Kullanımı?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve KamilXYZ tarafından 2 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. KamilXYZ

KamilXYZ Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    selamlar,

sabahları kalktığımda güne başlamadan 500mg l-karnitin alıyorum, spor genelde yapmıyorum,

vücudu dışarıdan l-karnitine alımına alıştırmanın bir sakıncası var mı ? spor yapmadığım için ters bir etki gösterebilir mi?

2. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Yok Ama Ziyan Edersin Carnitine Yi. :) Spordan Önce İçsen Etkisi Süper Olur. Tabi Spor Yapmadığından :S Bari Aç Karnına İç.

3. m3hm3t3

m3hm3t3 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Evet ziyan etmiş olursun spor yapmadan içiyorsan. Spor yapmanı tavsiye ederim hiç olmazsa etkisini gorursun. Spor yapmaya basladıgında spordan yarım saat once ve yapmadıgın gunlerde içersen tabi etkisi daha iyi olacaktır

4. pijamap

pijamap Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    istanbul
    Spor yapmadığın, veyahut efora dayalı bir aktivite içinde bulunmadığın zamanlarda; vücut fazladan aldığın l-carnitine'i idrar yoluyla dışarı atacaktır.

5. smiile

smiile Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    mehmet öz siz diyettesiniz kitabinda sayfa 21 günlük l-karnitin kullanımasının yararından bahsetmiş.

6. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    L-carnitine ara verilmesi gereken bir ürün sürekli kullanırsanız vücudunuz bir süre sonra üretmemeye başlar. 20 gün kullanıp 2 hafta ara verin.
    Ayrıca l-carnitine'in ne gibi faydası olabilir spor yapmayan bi insana anlamıyorum. Vucüdünüzün ürettiği l-carnitine size yeterli olacaktır zaten spor yapmadığınız için. Boşa para israfı.

Sayfayı Paylaş