Spordan sonra rahatsızlıklarım

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve oguz1 tarafından 21 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. oguz1

oguz1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam arkadaşlar,

Spor'a başlayalı üç ay kadar bir zaman oldu. Öncesinde son derece sağlıksız ve düzensiz ve bol alkol tüketiyordum. Son üç aydır spor ile birlikte fast-food yemeği bıraktım, alkolü azaltıp, sağlıklı/vitaminli besinler ile düzenli beslenmeye başladım.

Sorunuma gelicek olursam. Öncelerinde de karnım gaz olarak şişme oluyordu bazen tuvalette uzun kaldığım zamanlar oluyordu ama sorun olacak düzeyde değildim. Son bir-kaç haftadır aldığım enerji takviyeleri ile birlikte (kilo almak için protein-karbonhidrat tozu ve aminoasit haplarından sonra) oldu sanki gibi geliyor daha çok karnım boş bir şişkinlik yapmaya başladı. sabah kahvaltısında yumurta, süt, yulaf ezmezi gibi şeyler ile birlikte bu tozu yiyip, içtikten sonra hemen tuvalete gitme ihtiyacı hissetmeye başlıyorum. bu bir kaç kez tekrarlanıyor. her yemekten sonra bu hissi yaşamaya başladım. son bir kaç gündür ise karnım tamamen şiş sanki hiç inmiyormuş gibi geliyor ve sanırım kabızlık başladı. Tuvalette uzun süreler duruyorum fakat sık sık gitme ihtiyacı hissediyorum. Ayrıca ıkınma oluyor tabi ve gördüğüm kanama da olmaya başladı zorlanmadan dolayı.

Spor hocalarıma sorduğumda vücudun alışması gerekli yeni beslenme şekline dedi. Bu olay ne kadar sürer ya da geçirmenin bir yolu yok mudur?

Beslenmem karbonhidrat ve protein ağırlıklı. farkettim ki lifli yiyecekleri oldukça az yiyorum. Acaba lifli besinleri az kullanmamdan dolayı sürekli pirinç pilavı, tavuk göğüsü, yumurta, süt, muz gibi şeyler ile beslendiğim için bu durum oluşmuş olabilir mi?

2. WALK

WALK Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    o karın şişkinliğinin aynısı bende de var ama benimki kurbandan sonra oldu
    ama o bahsettiğin zorlayınca kanama olayı falan yok bende gerçekten çok rahatsız edici bi durum bende cevap arıyorum :S

3. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    enerji takviyelerini hiçbir zaman önermem diğerlerindende sadece protein tozunu oda bir uzaman önerirse kullanırdım
    önce sağlık

4. repax

repax Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    bir süre zeytinyaglı yiyecekler yemeni öneririm.Bu bir süreç.Yediğin şeyler kuru ve sindirilmesi zor şeyler oldugu için vücudun su tutuyor.Ayrıca sindirimi hızlandırmak için hafif acı ve baharat atmanı öneririm yemeklerine

3 4 aydan önce tam olarak alışamaz vucut bu düzene.Çünkü önceden pek iyi beslenmiyormuşsun anladıgıma göre.Dikkatli ve temiz beslenirsen sonunda bu işin meyvesini yiyeceksin :)

iyi sporlar

Sayfayı Paylaş