Spordan sonra ne tüketebilirim?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Sgns12 tarafından 3 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Sgns12

Sgns12 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar bu spora yeni başladım spordan sonra bazen 1 kutu meyve suyu içiyorum.Ama spor sonrası ne yiyebilirim tavuk göğüsü desem en az 1 saate haşlanıyor ki zaten neredeyse her akşam yediğim bir besin spor sonrası hem yararlı olacak bir yemek tarifi v.s varsa söylerseniz çok sevinirim cidden çok ihtiyacım var böyle bir şeye

not : protein tozu v.s kullanmıyorum.

2. Gökmen Keskin

Gökmen Keskin Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    Merhaba.. Spor sonrası meyve suyunu kullanma bence hatta kutuya girmiş meyve sularını hiç kullanma.. Antrenman sonrası hemen bişey yemem lazım alarm diye bişey yok ortalama 30-45 dk arasında protein ağırlıklı bir öğün yemen yeterli olacaktır tavuğu haşlamaktansa sotele 10-15 dk da hazır olur yada konserve ton balığı baya pratik oluyor ton balıklı salata en sevdiğim öğün :) sende bunları uygulayabilirsin..

3. kelt

kelt Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    kişisel yemeklerimi tavsiye ederim.
    antreman sonrası üzüm suyu iç kas yıkımı durur başka bişey değil ama sadece %100 üzüm suyu
    yemek olarak
    ton balık,salata
    balık,salata(10 15 dk da kızarır balık dediğin yağı elinden geldiğince az kullan un da tam buğday unu yap veya fırında 1 çay kaşığı yağ ile sonuçta 15 30 dk arasında öğün)
    et,bulgur pilavı/makarna(et 30 dk da pişer tarifi:eti koy çok az bir yağ koy [tercihim zeytinyağı] pişirmeye başla suyunu salıp çektikten sonra biraz kaynamış su 3 4 kez tekrarla ve 30 dk da etin pişmiş şekilde mükemmel lezzetli olur ve pilav veya makarnayıda bu arada yap)
    tavuk göğüs, salata/makarna/bulgur pilavı: tavuk göğsünü ve tuzunu at 10 15 dk da yağsız ise sürekli çevir 1 kaşık yağ koyuyorsan üstünü kapat bırak tavuğun hazır çiz veya ince parçala)

Koeksal bunu beğendi.
  4. Sgns12

Sgns12 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    HOCAM BİR ŞEY DAHA SORACAKTIM. TAMAM BUNLARI YAPAYIM SPOR ÖNCESİ İÇİN BİR TARİF BULDUM NASIL OLUR SENCE TUZSUZ LOR + KAKAO + MUZ + SU KARIŞTIRIP İÇİCEM SU YERİNE SÜT DE OLABİLİR.BUNU SPOR ÖNCESİ İÇSEM SPOR SONRASIDA SADECE YARINLIK POWERADE İÇSEM NASIL OLUR NE KADAR MANTIKLI OLUR ?
    BEN MALESEF TON BALIĞINI HİÇ SEVMİYORUM BİR TÜRLÜ ALIŞAMADIM BÜYÜK KAYIP BELKİ BENİM İÇİN TAVUĞU SOTELESEM İÇİNE ZEYTİN YAĞI KOYACAĞIM DEĞİL Mİ BİRDE SPOR ÖNCESİ TUZSUZ LOR + KAKAO + SU + MUZ KARIŞTIRIP İÇSEM SPORDAN ÇIKTIKTAN SONRA POWERADE İÇSEM NE KADAR DOĞRU OLUR ?_

5. Gökmen Keskin

Gökmen Keskin Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    Ton balığı sevmemek o kadarda büyük kayıp değil merak etme :) ben balık yağı hapı kullanıyorum mesela, sevdiğim için arada yiyorum.. Sotelerken koyma zeytinyağını tavukları kes tavaya at altını aç pişir bu kadar :) Zeytinyağını tavuğu pişirdikten sonra üzerine ekle bi yemek kaşığı kadar. Mümkün olduğunca zeytinyağını pişirmeden kullan yararını görmek için. Powerade kesinlikle tüketme. Dediğin lor kakao muz karışımınıda eğer lor peynirini yiyemiyosan sade şekilde tabi yapabilirsin ama bence spor öncesi besin olarak yaklaşık 2 saat önce bi ana öğün yemiş ol bu dediğin karışımı spor sonrası tüket nasıl tüketeceğine gelince kakao muz tüketmek yerine lor salatası yap lor-domates-salatalık ne istersen gayet güzel oluyor..

6. kralpasa

kralpasa Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Müşteri Temsilcisi
    O tarifi uzun zaman ben kullandım lor peynir altı suyundan olduğu için wheydir faydasını gördüm hatta beklemediğim kadar iyi geliştim tabi bir müddet sonra tadı çekilmez oluyor ayran içemeyi seviyorsan sana başka bir tarif vereyim vereceğim tarif ile 4 bardak ayran çıkıyor hepsini içmen gerekiyor
    250 gr lor peyniri peynir altı suyundan yapılmış olacak
    250 gr yoğurt
    200 gr su
    Hepsini al blender da yaklaşık 1 dk süper hız da çalıştır inan lor tadını almıyorsun ayrıca bildiğin ayran tadı geliyor aldığın temiz protein de cabası tabi bu tarif çok fazla kalsiyum içeriyor sana tavsiyem bnu kullandıktan sonra gün içinde kalsiyum oranı yüksek besinler tüketmemen

7. Sgns12

Sgns12 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Sade değilde aynen kakao v.s koysam bir sıkıntı olur mu ? çünkü salatası v.s sıkıntı oluyor.Birde bu içeceği 2 saat önce ana öğün yeyip sonra spora giderken bu karışımı mı içmeliyim.

8. Gökmen Keskin

Gökmen Keskin Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    yok olmaz tüketebilirsin öyle. Şöyle, ana öğün spor lorlu içecek bu şekilde uygula.

9. yanikdagli

yanikdagli Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    1
    Yumurta öneririm

Sent from my iPhone using Tapatalk

10. Sgns12

Sgns12 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    He spordan sonra anladım.Kusura bakmayın ama bir şey daha soracaktım şimdi bazıları şey diyor işte spor sonrası ilk 1 saat büyüme hormonu salgılanmaya devam ediyor ve biz karbonhidrat içeren bir şey içmemiz sonucu insülin salgılanarak büyüme hormonunu yavaşlatıyor diyor o yüzden 1 saat içmeyin v.s bir şeyler var ne kadar doğru ?

11. Gökmen Keskin

Gökmen Keskin Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    growth hormon yani büyüme hormonunun etkisini daha çok derin uykuda görürsün uykuya dikkat edilmesinin sebebide budur spor sırasında salgılanma miktarı artar ve spordan sonrada belli bir süre devam eder fakat eğer spor sonrası sen stres yüklediğin ve parçaladığın kaslara ihtiyacı olan besini proteini vermezsen bu anabolik olay katabolik yani yıkım olayına dönüşür. Spor sonrası 15-30dk arasında protein ağırlıklı bir beslenme yapman faydalı olacaktır.

12. Hamartin

Hamartin Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kayseri
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;
    - Daha önce benzer bir konu açılmıştır.
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.
    Link : https://www.bodyforumtr.com/threads/İdman-Öncesi-ve-sonrası-beslenme.23272/
    https://www.bodyforumtr.com/threads/beslenme-İle-İlgili-en-Çok-sorulan-sorular-ve-cevapları.11364/
    https://www.bodyforumtr.com/threads/spordan-hemen-sonra-ne-alınmalı.87256/
    https://www.bodyforumtr.com/threads/spordan-sonra-neler-yiyebilirim.87074/
    Arama Kelimeleri :

Yukarıdaki arama kelimelerini arama bölümündeki "sadece başlıklarda ara" sekmesini tıklayarak aratınız. Çıkan arama sonuçlarından sorunuza en uygun bulduğunuz başlığı inceleyiniz.Aradığınız cevabı bulamadığınızı düşünüyorsanız dahi sorunuzu o başlıkta sorunuz.Çok özel bir durum olmadıkça yeni başlık açmayınız.Aksi takdirde başlık kirliliğine neden olursunuz.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş