Spordan sonra kasları beslemek için sıvı amino mu hap halinde olan amino mu?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Dt.Kinq tarafından 20 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Dt.Kinq

Dt.Kinq Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Spor yaptıktan sonra 45 dakikalık anabolik süreç içersinde kas yıkımını engellemek için acaba hangi amino takviyesini almalıyız? bunların kana karışma süresi nasıl? Sıvı mutlaka daha hızlı karışacaktır da hap halinde olanların karışma süresi ne kadar yardımcı olabilir misiniz lütfen?

2. brhmcr

brhmcr Guest

Oncelikle idman sonrasi amino ihtiyacimiz vardir, katabolik surec vs. Supplement firmalarinin yaptirdigi arastirmalar sonucudur :) Gun icin de kaliteli protein ile beslenen sporcunun acil bir amino veya protein aliminina ihtiyaci olmaz, nitrojen dengesi pozitiftir. Bir sonra ki ogunu ortaya cikmis bir acik varsa (ki cikmaz, istisnalar haric) kapatacaktir.

Sivi aminolar daha hizli oldugu tartisilmaz, haplarinda 20-30 dakika sureleri oldugunu dusunuyorum.

3. Dt.Kinq

Dt.Kinq Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi olayı anlayamadım ben gün içinde kaliteli proteinle beslenen bir sporcunun spor sonrası amino takviyesine gerek olmadığını mı söylüyorsunuz?

4. brhmcr

brhmcr Guest

Aynen ole zorunda olmadigini soyluyorum zaten amino havuzu dolu olacak vucuttaki.

5. Dt.Kinq

Dt.Kinq Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    O mantıkla iyi beslenen biri için bu aminolar boşa verilmiş para yani, cevaplar için teşekkürler

6. brhmcr

brhmcr Guest

Cok cesitli protein kaynagi kullananlar icin bence gereksiz.Ancak yanlis anlasilmasin, ben direk idman sonrai kullanim mecburiyeti olmadigindan bahsediyorum. Ornegin ben beef amino kullaniyorum ancak ogunlerimden once aliyorum. Kirmizi et eksikligimi az da olsa giderebilmek icin.

7. Dt.Kinq

Dt.Kinq Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım, kırmızı et tüketmiyor musunuz? Özel bi neden yoksa da nedenini öğrenebilir miyim haftada 2 gün az yağlı kırmızı et tüketiyorum da ben.

Son düzenleme: 20 Eylül 2012
  8. brhmcr

brhmcr Guest

Durum biraz garip :) soyle anlatayim: Ben 09-17 calisiyiorum, evde 17 30 dayim. idman icin 2 saatim oluyor, ne yazik ki kirmizi et pisirmesi zahmetli oldugundan ve zaman aldigindan, bana uygun degil hafta sonlari ise esim sevmedigi icin onlara biraz ayak uydurmaya calisioyorum.

9. chelseagrin

chelseagrin Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    brhmcr hakli fakat sorunun cevabi sivi olan aminolar daha cabuk ve rahat islem gordugunden en cabuk etkiyi likit aminolardan alirsin . antrenman sonrasi daha uygun olur :)

iyi calismalar

10. brhmcr

brhmcr Guest

:) hakkimi yeme ama Chelseagrin :) ben on lari ek olarak soyledim.Sorunun cevabini da verdim :)

11. chelseagrin

chelseagrin Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    cok pardon okulda telefondan takip ettigim icin bazilarini kacirabiliyorum :)
    sen vermissin cevabi bize laf dusmez o zaman :)

Sayfayı Paylaş