Spordan Soğumam ve Tatminsizlik Hakkında

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Xcalamity tarafından 19 Aralık 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Xcalamity

Xcalamity Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Amsterdam
    Yaklaşık 4 yıldır spor yapıyorum ve son birkaç aydır artık fitness benim için anlamını yitirmeye başladı.
    Normalde çalışan birisiyim işten sonra yemek yer spora giderim bu rutini haftanın en az 3 günü tekrarlarım
    Salona gittiğimde eski heyecanı ve zevki alamıyorum adeta zorla gidiyorum.Hani işe gitmek istemezsiniz de para için mecbur kalırsınız ya aynı bende de o hesap.
    Hemen hemen istediğim vücut ölçülerine doğal bir şekilde ulaştım bu yüzden bırakmakta istemiyorum biliyorum ki bırakınca yavaştan eskiye dönecek..
    Bir diğer durum ise o kadar fedakarlık edip spora gidiyorsun deli gibi çalışıyorsun antreman sonrası oluşan pump birkaç saat sonra etkisini kaybediyor sanki artık sadece pump olmak için gidiyormuşum gibime geliyor.
    Motivasyonsuzluktan ağır kilolarada giremiyorum.
    Vücudumada takmaya başladım eskisinden daha büyük olmama rağmen bazen aynaya baktığımda sanki hiç gelişmemişim gibi geliyor.Bazen daha büyük olmalıyım diyorum sonra saçmaladığımın farkına varıyorum..
    Bunları sadece ben mi yaşıyorum
    Anlamadım gitti rahatlık bize batıyor sanırım.

2. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    ilk once ne yapmak istedigine karar ver hocam. Antreman programini degistir. Fullbody dene veya bolgesel. Yeni spor kiyafetleri al.
    Muziklerini tazele, beslenmene yeni guzel yemekler koy. Tekrar vucut olculerini al ve basla.

3. _Tunc_

_Tunc_ Üye

Beğenileri:
    357
    Ödül Puanları:
    73
    Sadece siz yaşamıyorsunuz,belirli bir süreden sonra sıkılmaya başlamak kaçınılmaz,bu sürekli aynı şeyleri yapmaktan kaynaklanıyor.kendim ve çevremdeki insanlardan bunu yaşayan çok kişi var.beslenmeye özen göstermek. uykuya özen göstermek,antrenman derken insan bir süre sonra yorulduğunu fark ediyor ve bu öyle kolay geçen bir şey değil.Size önerebileceğim birkaç farklı yol var:
    3 hafta kadar kendinizi dinlendirin.
    Antrenmanda hiç uygulamadığınız hareketleri deneyin,bench.squat,deadlift de kendinize hedefler koyup onun doğrultusunda ilerleyin.
    Beslenme düzeninizi değiştirin.
    Son olarak Bana göre en etkili yöntem kendinize bir yarışma belirleyip ona hazırlanın kolay bi süreç değil ama o amaçla ayların Nasıl geçtiğini anlamaz her antrenmanın size dereceye bir tık daha yaklaştırdığı düşüncesiyle daha cok motive olursunuz.
    Bunlar benim düşüncem,yardımcı olabilmişimdir umarım
    İyi sporlar

4. Xcalamity

Xcalamity Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Amsterdam
    salonda ki gereksiz tiplerde bıktırdı işin açığı samimiyetimiz yok bişeyimiz yok adam gelmiş şu hareketi şöyle yaptığını fark ettim böyle yaparsan daha iyi oluyor diyor
    yaw sanane!
    sen kimsin ki ...
    Sırf bu yüzden bazı insanlarla samimi olmuyorum ama adamlar nasıl oluyorsa yüz buluyor.
    Herif toplasan 1 senelik anca var halata asılır gibi 160 kg deadlift demirini yukarı bodoslama kaldırmış herkese videosunu gösteriyor .
    ya ne adamlar var bu salonlarda karşılaştığım kadar değişik tiplerle sokakta karşılaşmamışımdır.

5. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    1 tane tisort bastir onune de benden sanane, arkasina sizden banane yaz :D
    Haklisin oyle hanzo cok.

zenginuyak ve Xcalamity bunu beğendi.
  6. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    yeni bir spor salonuda olabilir , ama antreman programını kesin değiştirmelisin bir süre 5x5 yada 3x5 yap bence ağırlık arttırman için iyi olur ve hem kısa süreceği için sıkılmazsın pek fazlada.

Zizxy bunu beğendi.
  7. Xcalamity

Xcalamity Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Amsterdam
    öneriler için teşekkür ederim 5x5 haftaya başlamaya düşünüyorum birazdan öyle deneyim

8. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    Bende aynı şeyi tavsiye edicem powerlifting tarzı 5 tekrar hatta bazen 1 tekrara kadar düşersin gerçekten gücün inanılmaz artıyor ve testosteron patlaması yasıyorsun :D Pump işi olmaz ama o gücün verdigi keyifte harika . Birde antrenmana gitmeden önce seni gaza getirecek videolar izleyebilirsin ben genelde yatmadan önce izliyorum ertesi güne zımba gibi baslıyorum :D

9. eren123321

eren123321 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    abi benim canım hiç sıkılmaz hatta her salona gittiğimde mutluluk hormonum tavan yapar bence bir arkadasınla git salona ama sempatik ve komik olsun set aralarında seni güldürsün ben ve arkadışım komiğizdir mesela hareketleri robot gibi değil yaratarak çalış örn bench te yarım kaldırma gibi benim salon tam trollük mesela komik tipler var seninkini bilemem

10. Emre Tankut

Emre Tankut Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    abi birinden duymuştum motivasyon yemek gibidir hergün düzenli almalısın .
    yani hedefindeki vücuda ulaştıysan ne ala ama senin yerinde olsam devam ederdim ayrıca kuvvet antremanı yapıp kendini zorlayabilirsin sana iyi gelir

11. halil.samurcu

halil.samurcu Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    biraz konu dışı olucak ama yeni konu açmak istemedim veya bana özelden yardım edecek olan varmı arkadaşlar size şöyle söyleyeyim ben 3set 12 tekrar yapıorum ama sürekli aynı kilolarda kaldırıyorum artık bundan sıkıldım vücudum gelişmiyor ve benim motivasyon denen birşey kalmadı bu yüzden salona gitmek de içimden gelmiyor açıkcası yaş 16 kilo 61 yağ oranı 15-16 civarı sabahları 1 bardak süt veya 1 kase yoğurt 4 yumurta ama tavada öğlen okulda olduğumdan bi sandvic hazırlar okuldada hamburger alırım eve geldiğimde 100 150 gram tavuk makarna veya bulgur yerim 1 tabak ara öğün olarak da birşeyler önerirmisiniz

12. fatalrhyme95

fatalrhyme95 Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    niğde
    Kendini 3 set 12 tekrar olarak sınırlamamalısın eger yaparsan oldugun yerde sayarsın kendini sonuna kadar zorla yapabildiginin en iyisini yapmaya calıs zaten bunu yaptıgındada kaldırdıgın agırlıklarda artar beslenme icin birsey söyleyemiycem biraz daha ayrıntılı yazmalısın .

13. halil.samurcu

halil.samurcu Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    hemen ayrıntılı bi şekilde kalori hessabını filan yapıcam
    atıcam
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Aralık 2016 ---
    boyum: 1.75 kilom:62 yaş:16 2600 kalori almam gerekiyor günlük benim beslenme şeklim böyle olucak
    sabah 4 yumurta tavada 1 bardak süt araöğün: mandalina avuç içi fındık okulda sandvic ve hamburger ara öğün : avuç içi fındık ve muz eve geliş öğün 1: 100-150 gr tavuk göğsü 1 tabak bulgur pilavı salondan geldikten sonra 100-150 gr tavuk göğsü 1tabak bulgur pilavı
    bu arada yulaf yemeyi denedim yumurtayla birlikte çok iğrenç bişey oldu yulafı yoğurta karıştırıp yesem olurmu kabızlık filan olurmu :D

Son düzenleme: 20 Aralık 2016
  14. halil.samurcu

halil.samurcu Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    he birde biceps curl yaparken bileklerim acıyor 21kg da 14 dede acıyor sebebini anlamıyorum ısınmadan çıktığımdan olabilirmi ?

15. Xcalamity

Xcalamity Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Amsterdam
    spor için eşlik edebilecek bir arkadaşım yok maalesef:)

16. eren123321

eren123321 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    abi bizim salondada var öyle kibirliler tshörtle spor yapıyoruz bi herif yarı çıplak spor yapıyor 6 yıllık tabi milleti küçük görüyor saygısız biri soyunma odasın da üstümü çıkartıyorum millet goril gibisin abi nasıl yaptın kesin iğne vurmussundur deyince bana millet ee o herifte moral sıfır biri var gidiyor bana diyor sende göğüsmü var ordan biri çıkıyor diyor baksana adamdaki göğse çok geniş ve büyük deyince ... oluyorlar senin en güzel cevabın vücudun artislikmi yaptı sıkıcan kolları susucaklar
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Aralık 2016 ---
    nasıl yok be abi senle aynı salonda olsak kesin takılırdım senle aynı arkadaslarım gibisin belli ha abi demissin ya herifler 160 kg basıyor video çekip hava atıyorlar diye dicen onlara dikkat edin belinize zarar gelmesin ha önemsemedimi ne halivarsa görsün sen görevini yaptın vy tak kullaklığı abi yap sporunu hedeflerini büyüt vy bi yarışmaya falan katıl eğlencesine
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Aralık 2016 ---
    abi bana diyor biri nasıl latpul bascam diye gösteriyorum sonra iğneli birinin yaptığını yapıyor diyor gelişmiyorum sonrada sende iğne vurdun kesin deyip iftara atıyorlar abi işte klasik türk insanı

Son düzenleme: 21 Aralık 2016
  17. Xcalamity

Xcalamity Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Amsterdam
    Eyw kardeşim düşüncen yeter:)
    Aslında asıl mevzu biriyle spor yapmak değil biriyle yapınca o sporun bitmemesi :)
    Sana şöyle söyleyeyim bu tür insanlarda aşağılık kompleksi vardır ağır kaldırmayı marifet gibi görürler aman benden uzak olsun.

18. berkay16

berkay16 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    sana tavsiyem ortalama 1 ay farklı sporlara yönelmen olur biraz kafa dağıt kapalı spor salonuna git yüz arkadaş çevrende varsa halı sahaya git 1 ay mola ver iyi gelir

Xcalamity bunu beğendi.
  19. zenginuyak

zenginuyak Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam yeni program, yeni hareketler öneririm. Sıradanlık insanı sıkıyor. Her ne kadar değiştirmeye çalışsanda zaten en karmaşık hareketlerde bile ağırlığı ya yukarı kaldırıyorsun ya da aşağı basıyorsun. Farklı bir spor disiplinine de yönelebilirsin. Crossfit olur, dövüş sporları olur, başka bir şey olur. Güçlü olmak kadar o gücü işlevsel olarak kullanabilmek de önemli.

Salon bebeleri için ise güzel bir kulaklık al, kolay kolay çıkıp düşmeyecek cinsten. Tak müzikçalara, ver sesi sona. Yapıştır gitsin. Hatta gözlemlediğim kadarıyla kulaküstü kulaklık takanlar daha az rahatsız ediliyorlar. Ben buraya yalnızca işimi yapmaya geldim, kimse ile muhattap olmak istemiyorum havası oluyor.

İğne muhabbetine giren olursa ben olsam "Doğal çalışan birisi olarak bu duyduğum en güzel iltifattı, teşekkür ederim." deyip sırtımı dönerdim. Tanımadığın, çekemediklerine bok atan andavalların lafına mı kaldı senin modunu düşürmek ? Sen bir hedef koydun ve X bir sürede buna ulaştın. Bunu kendin yaptın. Santim santim acı çekip ter döktüğün şey 3-5 haddini bilmezin lafı ile çabucak yıkılmamalı bence.

Xcalamity bunu beğendi.
  20. eren123321

eren123321 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    28
    abi ben arkdsla yapaıyorum 45 dk 60 dk sürüyor spor en fazla 70 dk sürer o ağır kaldırmayı biliyorum abi geçen t bar bastım abi 75 kg bebe bana diyor sen kaç basıyon diye bastığıda 20 kg seni çok iyi anlıyorum beni avutan insanların bana iltifatları zaten geri boş

Xcalamity bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş