Spordan Para Kazanmak

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve neverbackdown. tarafından 10 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Merhaba öncelikle ciddi anlamda bilgi verebilicek olanlar yazarsa sevinirim boş yorumlar yapıcaksanız yazmanıza gerek yok..Bir mücadele sporundan para kazanmak mümkünmü türkiyede? Mesela futbolda filan amatör olunca yine hatrı sayılır bir para alıyorsunuz arkadaşlarımdan biliyorum hatta gayette iyi bir miktar alıyorlar ama kickboks gibi sporlarda böyle değil sanırım.Milli takıma girdikten sonra para kazancı oluyormu? Ya da televizyonlarda tanınmasada profesyonelde dövüşen biri ne kadar para kazanıyor? Türkiyede bu işin pek yürümeyeceğini düşünüyorum ama yine de sormak istedim.Kolay olmadığını bende biliyorum ama bilgi almak istedim yani o kadar maçlar düzenleniyor sadece madalya içinmi bu kadar uğraş?

Yani isterseniz heves filan sanın ama sporla sürekli ilgilenicem bir yanından ( k-box , fitness gibi ) para kazanmak mümkün değil mi bu ülkede..

Son düzenleme: 10 Kasım 2014
    elezar bunu beğendi.
  2. gazo0202

gazo0202 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Modellik yapılabilir, personel trainer olabilirsin ünlülerin personel trainerleri vardir o şekilde belki güzel para kazanilabilir . Amatör ücretleri düşük diye biliyorum. Ayrıca Türkiye de dövüş sporları pek ilgi görmüyor gibi.

neverbackdown. bunu beğendi.
  3. Ysf_Dnc

Ysf_Dnc Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Kayseri
    Önceki yıllardan tanıdığım birini örnek vereyim size. Kendisi defalarca kez Kick Boks ve Muay Thai dalında dünya şampiyonu oldu. Bu sebepten dolayı şu an devletten maaş alıyor. Ayrıca her şampiyon oluşunda da belediye başkanı tarafından 30 cumhuriyet altınıyla ödüllendirilmiştir. Ayrıca besyo bölümüne de sınavsız giriş hakkını kullandı ve şu an kendine ait bir spor salonu var. Anlayacağınız bu sporlardan da çok iyi paralar kazanılabilir.

iPhone'den Tapatalk aracılığıyla gönderildi

4. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Teşekkürler yorumlar için
    Bende öyle biliyorum.. Personel trainer olunurda tanınmak pek kolay değil sanırım.profasyonele cıkılırsada turnuva ödülleri düşükmü acaba
    Hiç duymamıştım ne zaman başlamıştı acaba amatördemi dünya sampiyonu oldu kendisi

5. Ysf_Dnc

Ysf_Dnc Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Kayseri
    Amatörde evet Hanife Altun ismi. Tv programları ve haberlere çıkmışlığı da vardır ulusal kanallarda.

iPhone'den Tapatalk aracılığıyla gönderildi

6. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Arkadaşım uzun süredir amatör olarak yapıyor daha önce kick boks yaptı şuan mma maddi anlamda pek bir sonuç yok . Çevre yaptıktan sonra 2 3 kişi bir salon açılabilir ama bu işler riskli tam tersine maddi zarara girersin kısacası aldığın para tatmin etmez

7. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Bende öyle düşünüyorum bu işlerde ortası yok galiba ya batarsın ya çıkarsın gibi.. Ancak mma yapıp pek sonuç alamıyorsa yani gerçekten kazanç sağlanmıyor demektir..Neye göre ve nasıl kazanç sağlanır tam anlayamadım örnekler verilsede yinede teşekkürler..

8. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    MMA'ci bildiğim Murat Kazgan var türk o da kendi salonundan maddi geliri karşılıyor. UFC'de ki dövüşçüler çok sağlam kazanıyor ama oraya gelmek zaten imkansıza yakın türk olarak. Yani yeteneğin de olsa imkanlar seni oraya götürmez. Alptekin Özkılıç var tek bildiğim hafif siklet başka da yok. Onu da kimse tanımıyordur sanırım yurtdışında yetişmiş galiba. Onun dışında iyi bi yere dükkan açarak fitness salonundan da gelirini sağlarsın gayet tabi senin de iyi 1 görüntüde olman gerek. Tabi biraz cin olacaksın fitness salonu açıp para kazanmak istiyorsan. Kür vs. olayları yani. Onlardan çok iyi kazanıyor salon sahipleri.

9. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Yani o zaman dövüş sporlarından para kazanma ihtimali çok çok düşük fitness tan devam esip büyük bir şehirde salon açmak daha mantıklı geldi.Maddi bir kaynak lazım başta biliyorum ama zaten bunu sağlayabileceğimi düşünüyorum.

Yine 2 sporuda yapıcam ama kickboksta çok ilerlememeliyim yani bir yerden sonra boş yere yamuk burunla gezmeyelim :D

Teşekkür ederim bu arada tabiki okuyacağım ancak fitness gibi bir sektörden tatmin edici olucaksa para kazanmak ilk hedefim çünkü seviyorum gerçekten sporu bu bir heves değil

10. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    deniz duygulu bayağı ünlü spor konusunda fotoğraflarına bakılınca hiçte hayatından memnun değilmiş gibi gözükmüyor

11. HushMoney

HushMoney Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Benim bildiğim bu işteki para hiç bir işte yok.

Sayfayı Paylaş