Sporda Süreklilik Sağlıyamıyorum

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Slizzard tarafından 30 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Slizzard

Slizzard Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhabalar,
    Üniversite 2.sınıf öğrencisiyim hafta içi Perşembe hariç her gün okulda oluyorum ve eve 19.30'dan erken gelemiyorum.
    Spor yapmayı seven birisiyim ancak bu eve geç gelme durumu beni çok etkiliyor bir hafta spor salonuna gidiyorum fakat diğer hafta bu istek azalıyor.
    Sonra ki hafta tekrardan hırslanıyorum ve gitmem lazım diyip gidiyorum ancak bir hafta sonra yine isteğim gidiyor.
    Eminim çoğunuz benim gibi eve geç geliyorsunuzdur ve sporunuzu ne olursa olsun yapmaya çalışıp, aksatmadan spor salonuna gidiyorsunuzdur.
    Ancak bunu nasıl başarıyorsunuz kendinizi nasıl bu duruma adapte edip, motive ediyorusunuz.
    Tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    ilk başladığımda, antrenmanın 10 dakikasında telefonum çalar, arkadaşlar, "5 dakkaya seni almaya geliyorum, hazırlan" derdi, dambılı bırakır,hemen duşa girip çıkardım evden. baktım ki bu iş böyle yürümüyor.artık öyle yapmıyorum. antrenmana başlarken telefonumu kapatıyorum. kapı çalınca da açmıyorum.
    zaten bütün gün okulda kafa beyin şişiyordur senin, akşam eve geldiğinde dinlenmeye çekilmek yahut arkadaşlarla buluşmak daha çekici geliyordur. önceliğini belirlemen lazım. akşam saat 19.00 ile 21.00 arasını bu iş için ayıracaksın. o satte gezme tozma olmayacak. nasıl motive olursun bilmem :)

Slizzard bunu beğendi.
  3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Yeterince beslenip dinlenemezsen kas ve sinir sistemi yorgunluğu kendini isteksizlik olarak gösterir. Bunları bir gözden geçir bak. Eğer dinlenmek için yeterli vakit bulamıyorsan programının yoğunluğunu azaltabilirsin. Programın nasıl? Temel hareketlerde kullandığın ağırlıklar kaç kilo, kaç tekrar?

Slizzard bunu beğendi.
  4. Slizzard

Slizzard Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Programım böyle kol ve göğüs çalışırken genelde 15-20kg arası.
    Sırt 20-25kg arası.
    Bacak 30-35kg arası.
    Beslenme ve dinlenme konusuna değinmeniz çok iyi oldu gerçekten.
    Dinlenme kısımında çok sıkıntım olduğunu düşünmüyorum ama beslenmeme her zaman özen gösteremiyorum.Artık daha çok dikkat ederim.

doxux bunu beğendi.
  5. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Spora baslamadan ve her cikista gozumu kapatip derin bir nefes aliyorum. Hedeflerimi dusunup bur sonraki gune kafami hazirlamaya basliyorum.

Birde idman partneri bulmayi denemelisin.

Slizzard ve alvel bunu beğendi.
  6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    7-8 saat uyuyorsan yeterince dinlenebiliyor olman lazım. Alkol kullanıyorsan azaltabilirsin, gerçekten çok yorar insanı. Bunun haricinde programın çok yoğun gözükmüyor. Eğer amacın yağ yakma değilse 25 dakika kardioya ihtiyacın yok (aslında amacın yağ yakmaksa da ihtiyacın yok). Bunu haftada 2 defa 10-15 dakikaya düşürebilirsin. Bu hem sağlık için yeterlidir, hem de vücudundaki stresi, dolayısıyla beslenme ve dinlenme ihtiyacını azaltır. 3 tane karın hareketini tek cruncha düşürebilirsin, birçok temel harekette karın çalışıyor zaten. Leg extension'ı da çıkartabilirsin, squatı sağlam yapıyorsan extensiona ihtiyacın olmaz. Bir de, senin tercihin ama, kullandığın ağırlıklara bakarsak henüz başlangıç aşamasında sayılırsın. Fullbody çalışmak seni daha hızlı ilerletecektir. Şu konuyu inceleyebilirsin: https://www.bodyforumtr.com/threads...emi-program-İskeleti-full-body-workout.87298/

Slizzard ve shaq bunu beğendi.
  7. Slizzard

Slizzard Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.
    Tavsiyelerinize uyup uygulamaya çalışacağım.

doxux bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş