Sporda kadınlara göre daha şanslı olduğumuz bir durum?!

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve arsonist tarafından 12 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. arsonist

arsonist Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Bir süredir bunu düşünüyorum.Şimdi aşırı çelimsiz bir erkek ve çok zayıf,kadınsı özelliklerinden yoksun bir kadın düşünelim.Bu insanlar vucutlarını yapılandıracaklar...
    Erkek her türlü kas yapabilir,omuzlar dar ise omuzları geliştirir,göğsü çıkartır kolları şişirebilir,fakat kadını kurtaran estetik dışında bir şey malesef yok.Hatta bu konularla ilgili bilgisi olan da paylaşabilir böyle bir şey varsa ben bilmiyorum,Kadınlarda sağlıklı kilo almak nasıl olur?Hem ölçü kazanıp hem kadınsı görünebilirler mi?

2. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Youtube ye bodyrocktv yazarsanız bir tane bayanın çalışma videolarını bulabilirsiniz. Kendisi bence hem kaslı hemde kadınsı. Ve yaptığı hareketler cidden kolay hareketler değil.

3. ynss

ynss Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    karınlarını eritiyorlar sırtlarını dikleştiriyorlar ki bi kadında en kötü şey kambur sırt sonucta vücudu fit tutuyor ve yaşlanmıyorlar :) daha ne olsun ki

4. arsonist

arsonist Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Benim kasdettiğim mesele bende göğüs kası küçükse bunu çalışarak şişirebilirim ama bu bir bayan için mümkün olmuyor:)

5. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kadınlar karın kaslarını genel hatlarıyla ortaya çıkarsınlar yeter
    o noktaya geldiklerinde zaten tüm vücut çok estetik duruyor. :)
    tabii bence

6. ColdOne*

ColdOne* Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci.
    Yer:
    In Flames
    illa bir üstünlük sağlayın zaten .d

7. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Bayanlarda estetik dışında birşeye ihtiyac yoktur ki.Onlardada sağlıklı kilo almak kas+yağ olanıdır yine ama onlar daha az kas daha fazla yağ olarak alırlar kiloyu bize oranla.

Göğüs şişirmekte erkeklerde olduğu gibi bayanlardada genetik yalnız bayanlar kilolarını genelde ilk kalça ve göğüslerinden alırlar.

Son olarak, bana kalırsa erkekler ve kadınlar arasında bir avantaj farkı yoktur 2 farklı cins hiç bir zaman kıyaslanamaz.

Son düzenleme: 3 Şubat 2011
  8. penny

penny Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    Erkeklerde testesteron ve kadınlarda esterojen hormonu olduğu için zaten aynı sporu yapsanız bile aynı neticeyi almanın mümkün değil.

Erkekler büyüme sağlarken, kadınlar eğer esterojen blocker vs kullanmazsa en fazla kasları bombeleşir (kısa kemikli olduğundan dolayı)

Kadınların göğsünün şişmesi gibi bir şey olamaz, çünkü yağdan oluşuyor. Aşırı kilo verirlerse göğüsleri ufalabilir.

Bilinçli spor yapar ve beslenmesine dikkat ederse her kadın çekici olabilir.

Bodybuilding.com'daki transformation bölümüne bakın. Aşırı kilolu insanlar, fit bir hal aldığı zaman yüz ifadesi ve hatları da inanılmaz değişiyor. Tiffany Forni bunun en iyi örneklerinden.

9. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    kadın ve erkeğin doğası farklı olduğu için kaslanma konusunda kıyaslamayı doğru bulmuyorum kendimce...
    kadın zerafetin ve estetiğin sembolü....
    erkekse gücün sembolü...
    katagoriler farklı....
    ben kadınların çok kaslı olmasını estetik bulmuyorum,bence sıkılaşmış bir kadın, yüzü o kadar güzel olmasa bile çok çekicidir...
    gerçi beğeni göreceli bişey...

10. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    bayanların erkeklerden bu konuda boy ölçüsemeyecegi söyleniyor dogrudur. ama aşırı çelimsiz bir adamında evrim geçirmesini bekliyemeyiz dap dar omuzları ne kadar geliştirebilirsiniz ki genetik çok önemli bi faktör bütün erkekler veya büyün kadınlar spor yaptıklarında aynı sonuçları ne yazıkki alamıyor.

11. 14oguz14

14oguz14 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    kadınlar güzel görünmek için hayatları boyunca düzenli ve dengeli (bildiğiniz OT) beslenmesi gerekir ama biz bu sporda düzenli ve dengeli (et süt yumurta karbonhidrat yeteri kadar yağ) tüketebiliyoruz işte en büyük fark bu biz aç kalmadan forma giriyoruz veya vucut yapıyoruz...

12. arsonist

arsonist Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Genetik faktorü de çok önemli bence,yani çok çelimsiz bir adam streoide dayansa her turlu kendini kurtarır ama hatları olmayan,göğüsleri ve kalçaları küçük(sopa gibi) bir kadın malesef yoktan var edemiyor bişeyleri..

13. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    bir yerde okumuşrum erkekler genetik olarak kadınlardan %40 mı ne işte oranında daha fazla kas lifine sahipmiş. erkeklerin kaslanması bu ve hormonlar vs dolayı daha kolaydır.

ve
    bence çalışarak her şey olabilir. kimse kendini veya başkasını küçümsememeli. ama hiç kendini geliştirmek için uğraşmayıp hep başka şeyleri bahane edenlere istediğinizi diyin.

bir arkadaşın basettiği body rock tv den

zuzana light you tubede falan çok çalışma videosu var. arayın bulursunuz.

Sayfayı Paylaş