sporcuların fazla yemek yemesi ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve rockybalboa7 tarafından 8 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    neydi sorunuz tam olarak hatırlayamadım.? rica etsem rpt edebilirmisiniz.

2. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    vg yapanların fazla yemek yemesi sağlığa zararlımı bunu kısa ve öz açıklarsanız sevinirim

3. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    sayın rockbalboa7 bunu bu konu başlığında yazdık ve devamını getirdik tabiki fazla yemek sağlığa zararlı. bunun alsini inkar eden hiç bir bilim insanı yoktur..

4. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    6 ogun yapacaksin, hic bir ogunde de yedigini abartmayacaksin, tekerlegi tekrar icat etmeye gerek yok.

rockybalboa7 bunu beğendi.
  5. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Forumda birçok başlıkta sabah kahvaltısının öneminden ve bunun nedenlerinden bahsettim.

aneximandros
    'un çok doğru tabiriyle tekerleği baştan icat etmenin alemi yok.
    O nedenle sabah kahvaltısının anlamından ve bu öğünde alınması gereken proteinin öneminden bahsetmeyeceğim ve bu tezimi tekrardan savunmayacağım.

Hurma veya benzeri kuru meyvalardan aldığınız protein ile hayvansal kaynaklardan aldığınız protein eşdeğer değildir ve bazı eksik aminolar içerirler.
    Ssdece bitkisel proteinler ile beslenerek kaliteli protein alımı yapmak istiyorsanız yapacağını bitkisel beslenmeyi çok iyi kombine etmeniz ve bitkisel besinlerde amino açıklarını kapatmanız gerekmektedir.
    Bu ise yüksek tecrübe, besin içeriği ve beslenme bilgisi gerektirir.

Son olarak ise şunu söylemeden edemeyeceğim:

Protein tozu veya benzer ek besin kullanımına yeterli bir beslenme yapıldığı takdirde yönenilmemesi gerektiğini her yerde vurguladım.
    Özellikle sadece ek besinlere bel bağlayan ve gelişimini tamamen ek besin kullanımı odaklı yapan sporculara bu bakış açısının son derece yanlış olduğunu anlatmaya ve öğretmeye çalıştım.

Ancak yine her yerde onlarca defa vurguladığım bir başka nokta ise ek besin kullanımının tamamen doğal olduğu ve ek besinlere ilaç mantığı ile bakmanın ne kadar eksik ve yanlış bir anlayış olduğu.
    O nedenledir ki, sizin kurmuş olduğunuz ek besin (whey) kullanımı ve kasların balon misali şişmesi ilişkisine son derece karşıyım ve tamamen yanlış buluyorum.

Sizin hurmadan, tavuktan, balıktan, sütten, yumurtadan... aldığınız protein ile protein tozundan aldığınız "proteinin" doğallık açısından hiçbir farkı yoktur.
    (tatlandırıcılar ve günümüzde neredeyse her besinde kullanılan diğer koruyucu kimyasalları göz ardı ederek konuşuyorum)
    O nedenledir ki, kaliteli beslenme programlarına protein tozu alımı ile destek olarak kas geliştiren sporcular ile, hiçbir ek besin kullanmadan kas geliştiren sporcuların ulaştıkları kas kütlesi arasında böylesine basit bir ayrıma gitmenizi hiç doğru bulmuyorum.

Özellikle bu ayrımı sizin gibi tıp ve beslenme konusunda oldukça bilinçli olduğunu düşündüğüm bir üyenin yapmasını ise ayrıca yadırgıyorum.

Son düzenleme: 9 Eylül 2008
    Pinky, serdar2 ve saydam bunu beğendi.
  6. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    SAYIN cemalbey konu yanlış anlaşılmasın beni balon gibi şişme bilinçsizliğinden kurtardığınız için teşekkür ederim fakat benim bu yazdıklarınm yılda 1 defa ya mahsus olmak üzere vucudumu dinlendirmem için aldığım besinlerdir protein oranımı su alımım düşük olduğu için günlük 40 gr düşürmüş bulunmaktayım ben pro tozuda kullnammaktayım sayın d.wolf a bu konuyla ilgi özel mesajda atmış bulunmaktayım.. soru suydu acaba protozu alıyoruz yanlışmı yapıyoruz hatta dikkat ederseniz ışıl işlemler sonucu bir bozulma olurmu diye benim bilgim olmadığı için sordum bu supplemntler içinde yeterli bilgim bulunmamakta ve çevremdeki hiç bir doktorun bilgiside yok bu konuda.. bu nedenle tecrübe kazanmış dostlarımızdan siz değerli forum yöneticilerinden yardım beklemiştim. konu ASIL olarak fazla yemenin zaralarıdır. kahvaltıda ise demek istedirğim 40 gramı asan proteinlerin vucuda zaralarıdır. benim su anda uygfuladırğım diet 24 saatlik zamandilimindeki 2 öğünümdür. tamamını sayın d.wolfa incelemesi için mail atacağımı söylemiştim.

bonatschi bunu beğendi.
  7. whammers

whammers Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bu protein tozlarının karaciğere ve böbreklere çok zararlı olduğunu duymuştum doğrumudur?
    bide nerde satılır bu tozlar?marka olarak ne önerirsinz?

8. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    forumda arama yaparsanız sorularınızın cevabı var

diez bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş