Sporcu psikolojisi mi yoksa ego mu?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve fatiko15 tarafından 8 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Merhabalar.20 yaşındayım 1 yıldır vg ile uğraşıyorum.Onceden 1 sene tecrubesiz ve beslenmeden aralıkalrla yapmıstım.Neyse konuya geçelim.78 kiloyum,38 cm kol ölçüm 124 cm omuz ölçüm var.Beni bu spora çeken şey, tişört giyince üzerinde güzel durması mankenlerin gibi.İlkbaşladığımda 30cm kolum vardı 35 olsa yeter diyordum.Şimdi 38cm ama bana çok küçük geliyor spor yapıyorum demeye utanıyorum.Salona birisi geliyor beni gösteriyor 'Onun kadar olsam yeter' diyor.Halbuki ben kendimi hiç yeterli bulmuyorum spor yaptığımı kimseye söylemiyorum bile.Sizce neden bu ? Sizde de oluyor mu ?

Bir diğer sorun ise ; Spora ara veremiyorum.Bağımlı oldum.3-4 gün spora gitmesem kolarım küçüldü gibi hissediyorum.Bu da psikolojik sanırım :/

Son düzenleme: 8 Temmuz 2014
    Vpro bunu beğendi.
  2. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    psikolojik olabilir çoğu pro vgci bile aynaya bakınca küçük görebiliyordur kendini normaldir egolu olmak ise iyi bir şeydir mütevazi insan hayatta başarılı olamaz zaten ha egolu olmayı kibirli olmak ve mütevazi olmamayı ona buna küfür etmek diklenmek sananlar var bunlar birbirinden farklı şeyler

3. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Teşekkürler.Daha ayrıntılı yorumlar bekliyorum :)

4. SWAGGY

SWAGGY Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Bu sporda mütevazi olunmaz.Herkes yatarken sen çalışıyosun herkes istedini yerken sen elinin tersiyle itiyosun herkes dışarda eylenirken sen spor salonunda kendini parçalıyosun.Kesinlikle mütevazi olmamalısın.Kendini yeterli görmemekte şundan kaynaklanıyo olabilir.Hani yeni bi telefon çıkar sen onu alırsın sonra bi yenisi daha çıkar onu istersin gibi bişey yani hep daha iyisini istersin.Ve alıcak imkanın olduğu zaman gider alırsın yani çok ksıa sürede sahip olursun ama vg öyle diil bişeyi istersin 1 senede kavuşursun sonra birazdaha iyisini istersin 1 sene daha beklersin.Bunun sonu yoktur.

fatihch bunu beğendi.
  5. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Aslında dışarıdam gayet güzel gözüküyor,ama ben beğenmiyorum.Sanırım böyle birşey öylemi ?

6. FoReVeR_S.F

FoReVeR_S.F Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    fazlasını istiyorsun sürekli bence bukadar kasmana gerek yok yap sporunu sağlıklı beslenmeni kafaya takma gerisini.

7. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Kendini yeterli gördüğün an endişelensen iyi olur zaten, o zaman bütün hevesin, çalışma hırsın gider. Ya şuram eksik kaldı, göğüs bir türlü istediğim gibi olmadı gibi cümleler kurmuyorsan ufaktan biter bu iş senin için.

Balboa7 bunu beğendi.
  8. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    Mütevazi olamamaya basladigin an bu is biter,kendini iyi gordugun an bu is biter cook ama cok yanlis dusunuyosun her zaman kendini kotu gormelisin her zaman senden iyisi oldugunu aklina getirmelisin ki daha iyi calisasin,hevesini hirsini kaybetmeyesin.Sen en iyisi oldun mu ki ben en iyisiyim diyebiliyosun.dusuncelerin cok yanlis belirtmek istedim bana sorarsan vucut gelistirmenin ilk kurali MÜTEVAZİLİKTİR.

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

9. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Aynen öyle mütevazı olmak zorundasın özellikle dışarda, çünkü çoğu insandan daha iyi görünüyorsun, daha çekicisin bu bir gerçek. Fakat antrenman da olamazsın, ya bu ağırlık bana fazla burada kalayım, dediğin an iş biter.

10. cikcik

cikcik Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    mümkün oldugunca vücuduna az bak ayna karşısında faydasını görüceksin sürekli gördüğün şey artık sana normal gelir bu böyledir ister vücut olsun ister başka bişey olsun mümkün oldugunca az bakmaya çalış

11. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    ego aslında tanıma uyuyor amav.gçoğu züppeoluyor :)bunun tartışılacak yanı bileyok. bi laf vardır cahaletgideramaeşşeklik bakidirdiye.adam parada kazanıyorfizikte yapıyoramabakarsan halaeşşek. maleseftürkiyede şu işi yapanların yarısından fazlası bu durumda.zaten dövme yaptırıp spor salonuna gitmeyen erkeğe kız vermiyorlar sanırım artık.

Mustimusti ve torifonta bunu beğendi.
  12. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    kendini iyi görmek değil aslında sürekli yetersiz görüp daha iyisi olmak için çalışmaktır ama tabiki antremanda egona yenik düşersen bir tarafını sakatlarsın dışarıdada dayak yiyebilirsin onun için mütevazilik olmamalı ama egoyada yenik düşmemelisin sürekli daha iyisi için çalışmalısın işte yukarıdada yazdığım gibi egolu olmayı en iyisi olduğunu sananlar var yada mütevazi olmamayı kibirli olmak sananlar var

Lorethlorien bunu beğendi.
  13. SpReaD

SpReaD Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Aydın
    peki kendinden daha zayıf birini senden daha gelişmiş görmek nasıl bir ruh hali :D

14. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    O mesela söyle oluyor.Adam benden 5-6 kilo az.Veya 10 kilo az.Ama ölçüleri daha büyük olabiliyor.38 cm bir kol, defineyken daha mı büyük gözükür ?

15. Trabzonum61

Trabzonum61 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    kolu define 47 olan b i abim var yarışmacı diyorki bazen evde kendiem bakıp sokağa çıkmaya utanıyorum :) psikolojik birşey yolda gören arkasını dönüp birdaha bakıyor mesala ama kendisi için öyle :)

16. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Haklısınız :)

17. DarkGuardian

DarkGuardian Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Bigoreksiya yı Biliyormusun Bi Araştır.

18. binboga

binboga Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Bu yüzden vg istemiyorum işte sonu yok bu işin hergün suplement deli gibi beslen 2 gun toz alma kuculdu mu hissi doğal sınıra ulaştım deyip steroide başlamak sonu yok niye salakmıyım ben ilaç alıp kendimi zehirleyeyim vucudum su tutacak diye hormonları mı bozayım erkeklikte gider hepsi olur fit olmak on numara beslenmen abartı değiil kafan rahat kendi kendine yarışa girmiyorsun aynayaa bakıyorsun yıl boyu karın kasların var on numara her spora saygım vardır ama vucut geliştirme fasa fiso cukka sağlam olsa da yapmam bu benm düşüncem yapan yapsın beni bağlamaz

Suçicek bunu beğendi.
  19. Suçicek

Suçicek Üye

Beğenileri:
    290
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Bursa
    Sürekli gördüğümüz için öyle geliyor.
    Benim arkadaşlarıma bile artık öyle geliyor,sürekli görüştüğümüz için.

Ama şuda gerçek ki , spora beslenmeye ara verdiğimiz zaman gözle görülür bi düşüş oluyor.
    Spora ara verdiğim zaman , millet anlıyor sönmüşsün sporumu bıraktın diyorlar.=)
    Zor spor beeeeeeeeeeee :D

Sayfayı Paylaş