Sporcu içecekleri

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Burak Can tarafından 20 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar forum içinde marka olarak ve sporcu içeceği başlığıyla arama yaptığım halde bulamadığım için burada başlık açmak istedim.

Sporcu içeceği adı altında powerade, burn, redbull v.s. markalı ürünler satılıyor marketlerde.Tam bilgim olmasa da biraz sanırım reklam etkisi olsa gerek yürüyüşlerimde arada susadığımda powerade içiyorum.Hem lezzet olarak su dan daha fazla iştahımı açıyor hemde burn yada redbull gibi ürünler kadar ağır olmadığını düşünüyorum.Bir de sporcular için susuzlukta tavsiye edildiği söylendiği için içiyorum.Buna istinaden bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan şu konuda bilgi rica ediyorum.

Bu tip içeceklerin fayda yada zararları nelerdir?
    Kardiyo yürüyüşümde powerade içmem kilo vermemde bana bir zararı yada yararı olurmu?

Bu konularda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.Saygılarımla.

2. profbodyci

profbodyci Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    Böyle şeyler fazla tüketildiğinde kalp krizine neden olur . İçmemen onun yerine meyve yemen daha yararlı olur.

Tavsiye etmem

niptuckali ve Burak Can bunu beğendi.
  3. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.574
    Ödül Puanları:
    123
    Powerade gibi ürünler ile redbull gibi ürünleri farklı değerlendirmek gerekiyor. Birisi sporcu içeceği iken diğeri enerji içeceği olarak geçiyor. Enerji içeceklerini spordan önce içmeniz zararlı olacaktır. Hatta emin olmamakla beraber üzerlerinde uyarı var diye hatırlıyorum. Sporcu içecekleri ise içinde mineral ve vitamin oluyor diye biliyorum. Ciddi performans verdiğiniz zaman kullanılması iyi olacaktır. Onun dışında bence çok fazla tüketmenize gerek yok. SU içmeniz daha iyidir.

Burak Can bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş